Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кризата си тръгва, идва пролет!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Кризата си тръгва, идва пролет!

    Като почнат да ми плащат месечната заплата в имотИ (мн.ч.) - тогава и аз ще им се зарадвам. Преди Кризата ми проглушиха ушите с тия имоти, с'я почнаха на нов глас!

    Коментар


    • #47
      От: Кризата си тръгва, идва пролет!

      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
      Тия имоти дето се уж раздвижили - и що все ги връзвате с просперитета, кризата и щастието - не мога да си обясня. Пряко свързани с тях са брокери и строители. К'во ми дреме на мене, че някой си бил купил имот?
      За брокерите готвят регулации http://www.jobs.bg/hc/analytics/1416.

      Коментар


      • #48
        От: Кризата си тръгва, идва пролет!

        Мисля че доста сектори са свързани със строителството ( да не кажа всички). Всъщност "просперитета" 06-08 беше заради тях. Така че ако се живнат можем само да се радваме.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #49
          От: Кризата си тръгва, идва пролет!

          Първоначално публикуван от Ivanov Преглед на мнение
          За брокерите готвят регулации http://www.jobs.bg/hc/analytics/1416.
          Тука отиваме вече в една друга тема - създаване на Орган по сертифициране и регулация - т.е. още хрантутници на клона. То накрая всички ще станем чиновници на държавна издръжка, а кой ще плаща!?
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #50
            От: Кризата си тръгва, идва пролет!

            Първоначално публикуван от Р.Якимов
            Мисля че доста сектори са свързани със строителството ( да не кажа всички). Всъщност "просперитета" 06-08 беше заради тях. Така че ако се живнат можем само да се радваме.
            Един вид - вечния двигател на икономиката? Или да включвам чувството си за хумор (предизвикано от подписа ти).
            Честно, не мисля, че имам връзка с имотите, и все се надявах тайно ... кризата да ги извади от устата на всички около мен.

            Коментар


            • #51
              От: Кризата си тръгва, идва пролет!

              Според теб, откъде ще се появят признаците за излизане?

              Коментар


              • #52
                От: Кризата си тръгва, идва пролет!

                Мисълта ми беше, че имотите не са лакмус. А кое е - не знам. Имам си някаква визия, засега прогнозите ми излизат верни. Но не се чувствам икономически грамотен, че да давам акъл.

                Коментар


                • #53
                  От: Кризата си тръгва, идва пролет!

                  Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                  Един вид - вечния двигател на икономиката? Или да включвам чувството си за хумор (предизвикано от подписа ти).
                  Честно, не мисля, че имам връзка с имотите, и все се надявах тайно ... кризата да ги извади от устата на всички около мен.
                  Не се шегувам (тоя път). Може наистина да не си свързан директно, но се огледай за хората около тебе дали поне косвено не са свързани. Строителство,
                  товарен транспорт (че и пътнически), обзавеждане, озеленяване, логистика,търговия , банково дело, туризъм, инфраструктура са доста от секторите които ни засягат.
                  Покрай построяването на една единствен сграда, временно, и постоянно се намира работа на доста хора.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #54
                    От: Кризата си тръгва, идва пролет!

                    Пример...

                    Всичко живо, което не е чело тази тема си е набутало парите в банка "Чоравлес"..
                    Обаче банката вече се чуди как да плаща лихви по депозитите и търси някой, който ще застане с чиста и бяла риза пред стената ще вдигне гордо глава пред насочените цеви и ще каже " Да! Аз ще плащам тези лихви!"

                    На такъв му дават накуп колкото се може повече примерно 70 милиона евро /средно за мол/...

                    Тези 140 милиона левчета се изсипват като дъжд върху всички насекоми, облитащи проекта като лампа!

                    Съответно те ги вкарват в банките като спестявания и кръгът се завърта!

                    Кажи кой е другия бизнес, който ще извади от сандъка на банката толкова жълтици наведнъж?
                    Ако чакаш нещо да се случи без банките, значи си объркал планетата...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Кризата си тръгва, идва пролет!

                      Колкото и да съм пристрастен, защото все пак работя в строителния сектор трябва да сме наясно, че строителството е най-вече начин за консервиране на средства. То не е и не бива да бъде двигател на икономиката - резултата от ползването му като такъв го сърбаме в момента под формата на попара. Двигател на икономиката могат да бъдата Туризма, Промишлеността, Селското стопанство. Строителството не го чакайте да се завърне в този си вид отпреди няколко години. Според показателите и някои специализирани медии има две неща, които обуславят възходящото развитие на икономиката - износ и акумулирани спестявания в банките. Аз лично виждам пълно отчаяние, лутащи се като зомбита хора по улиците и биещи се в гърдите политици. Относно имотите - не може цената им да е висока в България поради липсата на адекватна инфраструктура - всичко останало е спекулация. И така - който чака много да се строят сгради няма да дочака, е някой друг Гранд Мол ще се построи, но имайте предвид, че целия терен покрай Икея беше закупен преди доста години и построяването на въпросния Мол е част от бизнес план, започнат дълго преди да дойде "кризата".
                      Александър

                      Коментар


                      • #56
                        От: Кризата си тръгва, идва пролет!

                        Производство и храни. Докато това не влезе в нормални релси - криза ще има. Хората трябва да имат средство за вадене на пари. За огромната част от хората - имотите са свързани с кредити, обзавеждане, наториални тАкси, разрешителни - др. и др. вземане на пари.
                        Дори не искам да участвам в дискусия колко са важни тия имоти. Надуха ми главата преди кризата, стига ми толкова! Не ме интересува!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Кризата си тръгва, идва пролет!

                          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                          Дори не искам да участвам в дискусия колко са важни тия имоти. Надуха ми главата преди кризата, стига ми толкова! Не ме интересува!
                          Добре де, интерсно ми е как са цените на имотите за кв.м в другите страни от EU?
                          Щом цените на хранителните стоки са еднакви с нашите, защо имотите да не са?
                          Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Кризата си тръгва, идва пролет!

                            В България има един град и три махали!
                            "Градът" е засмукал два милиона метеорита, нещо като Юпитер..

                            Та тия два милиона метеорита се движат между Орлов Мост и Младост, а на други орбитата им пресича съзвездието Люлин.. Има и комети от Перник..

                            Кажи сега, как си представяш на териториятата на този газов гигант да се спретне производство?

                            Два милиона са 20 % от населението на галактиката България и аз ти казвам, че тия 20 % по корем ще лазят, ама лопата няма да хванат!
                            Нищо по-тежко от мишка или телефонна слушалка!
                            За растениевъдството сам ще си отговориш!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Кризата си тръгва, идва пролет!

                              Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
                              Добре де, интерсно ми е как са цените на имотите за кв.м в другите страни от EU?
                              Щом цените на хранителните стоки са еднакви с нашите, защо имотите да не са?
                              Айде, почна се!
                              Хубу, трябва цените на имотите да са като в Европа! Мир да има!

                              Волк, производство не значи лопата. Поразходи се из Германия да видиш как са пръснати фабрики равномерно из цялата площ. Предполагам, че и затова първи се измъкват.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Кризата си тръгва, идва пролет!

                                Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                                Айде, почна се!
                                Хубу, трябва цените на имотите са са като в Европа! Мир да има!
                                Не казвам, че трябва да са, даже имам идея защо не трябва да са!
                                Просто ми е интересно мнението на колегите.
                                Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X