Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За пушачи или непушачи какво мислите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: За пушачи или непушачи какво мислите.

    Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
    Тя посещаемоста е видна и в момента ако не ви е ясна явно не ходите по заведения в такъв случай кво ви бърка къде се пуши и къде не ?
    Прав си колега.
    Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

    Коментар


    • #92
      От: За пушачи или непушачи какво мислите.

      Преди няколко дни ви казах,че ще се изпокарате...Всяка година по това време е така...А има и откровени глупости, писани от иначе умни(според мен) хора.Само не мога да разбера злобата...На мен например ми е все тая дали ще забранят бозата в сладкарниците,защото боза не пия,в сладкарница не стъпвам и т.н.Не ми пука също кой ще фалира.Но искам като отида да пия едно някъде,да си пуша.И ще си пуша!Не напук,просто топлата вода вече е измислена на запад-Raucherclub.Там деца и бременни не пускат.И много непушачи също ходят там,въпрос на техен избор.И не реват.Така че...Оти се 'абите?Я се обичайте и си гледайте кефа!
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #93
        От: За пушачи или непушачи какво мислите.

        Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
        Преди няколко дни ви казах,че ще се изпокарате...Всяка година по това време е така...А има и откровени глупости, писани от иначе умни(според мен) хора.Само не мога да разбера злобата...На мен например ми е все тая дали ще забранят бозата в сладкарниците,защото боза не пия,в сладкарница не стъпвам и т.н.Не ми пука също кой ще фалира.Но искам като отида да пия едно някъде,да си пуша.И ще си пуша!Не напук,просто топлата вода вече е измислена на запад-Raucherclub.Там деца и бременни не пускат.И много непушачи също ходят там,въпрос на техен избор.И не реват.Така че...Оти се 'абите?Я се обичайте и си гледайте кефа!
        И Ние продължаваме да си пием,пушим и говорим както ни е добре.На същото място както и преди.
        p.s. Компанията ни смесена,а смеем се на законо-производителите.Трябва им по яко ОТК.
        Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

        Коментар


        • #94
          От: За пушачи или непушачи какво мислите.

          Първоначално публикуван от yurgana Преглед на мнение
          Ей за т'ва стаа въпрос , що всички не са като вас? Пренебрежението към околните е проблема !
          Има и друг проблем - слагането на всички под един знаменател. Това си ни е наша, родна черта. Това сакън някой да не изпъкне пред другите - веднага се намира по някой да го "свали на земята".

          Та и с тия неща така. Заради стадото, дай да забраняваме. Просто трябва да се направят човешки правила, и забележи - да се налага и контролира спазването им. Просто по никакъв начин не е правилно ако съм собственик на заведение, някой да ми казва да не пускам вътре пушачи. То е същото като някой да ми каже да не пускам вътре негри - просто дискриминация.

          Както казваше един съфорумник: "Леле колко мразя накой да мисли за мен." Много истина има в тия думи.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #95
            От: За пушачи или непушачи какво мислите.

            Абе хора, вие не живеете ли в общество...
            Айде понеже ви сте интелигентни, възпитани хора, които се съобразяват с непушачите и палят само като не пречат на никой, дай да приемем, че по презумпция всички са такива?! Абсурд някакъв...
            Аз принципно не карам пил и забраната за шофиране в нетрезво състояние адски ме дразни! Дайте да я махнем щото видиш ли ние тука всички сме интелигентни хора и така или иначе не го правим...
            Относно сравнението с алкохола
            Ако ситуацията беше следната: Х пие ракия, а черния дроб на У я обработва, то тогава седенето на Х и У на една маса трябва да е забранено
            Тук малко стана като вица с ламята... Само едната глава пие, а после и трите повръщат...

            Как не можете да разберете една проста истина (или две):

            1. Не всички хора са възпитани, дори възпитаните са миниатюрно малцинство. За останалите трябва закон (това е така с всеки закон в обществото).
            2. Пушенето ВРЕДИ дори на тези, които не го правят по собствена воля. Това е нещото, което трябва да се ограничи - тровенето на невинни хора. Дал да се тровиш сам е свободна воля на всеки. Самоубийство-Убийство... има малка разлика, нали така!

            Какво повече има да се спори? Всичко друго са от 9 извора вода за да може да се "борим за правда", а всъщност се борим да оправдаем слабостите си пред самите себе си...

            Коментар


            • #96
              От: За пушачи или непушачи какво мислите.

              Първоначално публикуван от Dobs Преглед на мнение
              Абе хора, вие не живеете ли в общество...
              Айде понеже ви сте интелигентни, възпитани хора, които се съобразяват с непушачите и палят само като не пречат на никой, дай да приемем, че по презумпция всички са такива?! Абсурд някакъв...
              Аз принципно не карам пил и забраната за шофиране в нетрезво състояние адски ме дразни! Дайте да я махнем щото видиш ли ние тука всички сме интелигентни хора и така или иначе не го правим...
              Относно сравнението с алкохола
              Ако ситуацията беше следната: Х пие ракия, а черния дроб на У я обработва, то тогава седенето на Х и У на една маса трябва да е забранено
              Тук малко стана като вица с ламята... Само едната глава пие, а после и трите повръщат...

              Как не можете да разберете една проста истина (или две):

              1. Не всички хора са възпитани, дори възпитаните са миниатюрно малцинство. За останалите трябва закон (това е така с всеки закон в обществото).
              2. Пушенето ВРЕДИ дори на тези, които не го правят по собствена воля. Това е нещото, което трябва да се ограничи - тровенето на невинни хора. Дал да се тровиш сам е свободна воля на всеки. Самоубийство-Убийство... има малка разлика, нали така!

              Какво повече има да се спори? Всичко друго са от 9 извора вода за да може да се "борим за правда", а всъщност се борим да оправдаем слабостите си пред самите себе си...
              Много обичам някой да ми говори с менторски тон и да ми казва коя е истината..
              Даже се разплаках за изтровените невинни хорица.
              Колега, разбрахме ти отдавна мнението и отношението.
              Постовете ти преливат от пусто в празно.
              Всеки има право да си мисли каквото иска.
              Има закон, ще го спазвам.
              Относно заведенията - вчера собственика на едно от най-посещаваните доскоро кафенета в Балчик сподели, че ще го затваря. Щото е над 50м2 и язък, дето се набута с вентилациите, и не му се набутва пак да прегражда. Оборот 40 лв. 1000лв. наем.
              Интресно, дотук пушачите са много по-толеранти в мненията си от непушачите...
              Относно здравето - докато живеех в София първо пуших, после 10 години ги спрях. При тестовете при пулмолозите дробовете ми бяха на 80% от нормата, грубо казано. От 10 години пак пуша, онзи ден при правиха изледването - 120% спрямо нормата. Ама и живея на чист въздух и съм постоянно в гората.
              Както казваше един познат "един пакет цигари в гората се равняват на половин час бягане за здраве в Борисовата градина"
              Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

              Коментар


              • #97
                От: За пушачи или непушачи какво мислите.

                Първоначално публикуван от Dobs Преглед на мнение
                Относно сравнението с алкохола
                Ако ситуацията беше следната: Х пие ракия, а черния дроб на У я обработва, то тогава седенето на Х и У на една маса трябва да е забранено
                Тук малко стана като вица с ламята... Само едната глава пие, а после и трите повръщат...

                Какво повече има да се спори? Всичко друго са от 9 извора вода за да може да се "борим за правда", а всъщност се борим да оправдаем слабостите си пред самите себе си...
                Ако приемем, че У от твоя пример не е "алкохолик събеседник" /от един друг виц/ а жената или детето на пиещия? Чувал съм че понякога се стига и до там.
                Май няма точен метод да премерим сумарната вреда от пушене и пиене. Тука обаче въпроса е за вредата от забраните. Ще дам пример със себе си. Родителите ми слава богу никога не са контралирали дали и колко пия и всячески са ми забранявали пушенето като малък. Резултата въпреки всяка логика- не пия и пуша като комин.

                Някага си Крум Страшни е издал забрани броящи се на пръсти и до ден днешен се помнят. Сега са забранени толкова неща , че не успявам да ги запаметя , камо ли да им се подчинявам. При това ги създават едни хора със спорен морал и право да представляват исканията на мнозинството от нас /за справка виж анкетата за вота на доверие/....
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #98
                  От: За пушачи или непушачи какво мислите.

                  Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                  Колега, разбрахме ти отдавна мнението и отношението.
                  Постовете ти преливат от пусто в празно.
                  Много правилна забележка... Наистина преливам от пусто в празно и то не е защото нямам аргументи или защото пиша неразбираемо...
                  Да сте живи и здрави! Пушете и се радвате на бели като сняг дробове (според Вашия пример моите дробове трябва да са изчезнали щом не пуша)
                  Аз се оттеглям от "пушилнята". Дерзайте!

                  Коментар


                  • #99
                    От: За пушачи или непушачи какво мислите.

                    Голям рев падна по повод на това, че на някой щели да му затворят заведението, като че пъпа ви е хвърлен там. Ами да го затварят, да не е единственото. Т.нар. заведения (абе, демократите, що не им измислихте друго название, а си го оставихте това тоталитарно-комунистическо, което е много неконкретно и даже коректно??? ) не са жизнено необходими, нито животоважни, нито формират БВП, а по-скоро го източват и са едни от стожерите на сивата икономика и до ден днешен.
                    И по въпроса за това кой повече пищял - пушачи или непушачи - пушача не си вреди на здравето, ако е сред непушачи по този критерий, но непушача категорично си вреди на здравето бидейки сред пушачи.
                    Кое му е сложното.
                    Изобщо в тая тема има предимно рев от пушачи и някакво имагинерно ограничаване на свободи. Ами имате си партия - Движение за права и свободи - що не се обърнете към нея да ви защити в Парламента?

                    Едва-едва се прокрадват и разумни аргументи и в едната и в другата посока, но повечето е просто детински рев.

                    Ето бат'Марто го е казал - що се 'абите. Така и така натам вървят нещата. И тютюнопроизводството ще бъде ликвидирано, и цигарените концерни влагат в други направления. Дайте на масата да е весело, а там може да бъде весело и без цигари. Правете като мене - пушете лули и пури!!!
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • От: За пушачи или непушачи какво мислите.

                      Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                      Много обичам някой да ми говори с менторски тон и да ми казва коя е истината..
                      Даже се разплаках за изтровените невинни хорица....
                      ....Относно здравето - докато живеех в София първо пуших, после 10 години ги спрях. При тестовете при пулмолозите дробовете ми бяха на 80% от нормата, грубо казано. От 10 години пак пуша, онзи ден при правиха изледването - 120% спрямо нормата. Ама и живея на чист въздух и съм постоянно в гората.
                      Както казваше един познат "един пакет цигари в гората се равняват на половин час бягане за здраве в Борисовата градина"
                      Чудесна логика Радо...То от толкоз пушачи и сите логични, май непушачите ще хванат и те гората....

                      Коментар


                      • От: За пушачи или непушачи какво мислите.

                        Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                        Чудесна логика Радо...То от толкоз пушачи и сите логични, май непушачите ще хванат и те гората....
                        Аз с удоволствие бих хванал гората. Дип че в ни едно отношение държавата ни е никаква, като ме няма по 8 часа на ден, ще изкарам най-много седмица преди да оберат все живо вкъщи.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: За пушачи или непушачи какво мислите.

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Аз с удоволствие бих хванал гората. Дип че в ни едно отношение държавата ни е никаква, като ме няма по 8 часа на ден, ще изкарам най-много седмица преди да оберат все живо вкъщи.
                          Аз съм още по-зле...на третият ден ако не се покажа поне в цеха...и работата спира.

                          Коментар


                          • Пушачите дали са са замисляли,че може би пречат на тези дето не пушат???До преди 5-6 години,когато отидеш някъде да хапнеш,неможеше да гледаш от цигарения дим,камо ли да ядеш!!!Сега за мен е по-добре-пушачите от другата страна на витрината-така те си пушат,аз пък си ям!!!!Не мисля,че има някаво разделение,мога да седна ако искам и при пушачите-ама не искам-въпрос на избор!!!Отделен въпрос е и,че има доста "съобразителни" пушачи-например-бяхме седнали с приятелката ми на голяма маса за непушачи.Ресторанта беше пълен и ме попитаха да ли може да настанят други хора до нас-казах няма проблем.Хапнаха както си му е редът и ме попитаха"ще имате ли нещо против да запалим"(пак добре,че и питаха!!/както бях написал по-горе масата е за непушачи/)!!!!!Та както казва един приятел"Много мразя,когато седна да пуша и някой да ми яде!!!!!

                            Да не ме разберете погрешно?Нямам нищо против пушачите!Щом искат да пушат,нека пушат,аз пък искам чист въздух!!!!
                            Последно редактирано от Тихомир; 22-01-11, 18:21.

                            Коментар


                            • От: За пушачи или непушачи какво мислите.

                              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                              Голям рев падна по повод на това, че на някой щели да му затворят заведението, като че пъпа ви е хвърлен там. Ами да го затварят, да не е единственото. Т.нар. заведения (абе, демократите, що не им измислихте друго название, а си го оставихте това тоталитарно-комунистическо, което е много неконкретно и даже коректно??? ) не са жизнено необходими, нито животоважни, нито формират БВП, а по-скоро го източват и са едни от стожерите на сивата икономика и до ден днешен.
                              И по въпроса за това кой повече пищял - пушачи или непушачи - пушача не си вреди на здравето, ако е сред непушачи по този критерий, но непушача категорично си вреди на здравето бидейки сред пушачи.
                              Кое му е сложното.
                              Изобщо в тая тема има предимно рев от пушачи и някакво имагинерно ограничаване на свободи. Ами имате си партия - Движение за права и свободи - що не се обърнете към нея да ви защити в Парламента?

                              Едва-едва се прокрадват и разумни аргументи и в едната и в другата посока, но повечето е просто детински рев.

                              Ето бат'Марто го е казал - що се 'абите. Така и така натам вървят нещата. И тютюнопроизводството ще бъде ликвидирано, и цигарените концерни влагат в други направления. Дайте на масата да е весело, а там може да бъде весело и без цигари. Правете като мене - пушете лули и пури!!!
                              Болднал съм някои места с които не съм съгласен.Големия рев...кой реве повече.Направи проста статистика...От бивши пушачи по-големи ревли няма.По-католици от папата!Новопокръстени!Пак питам,що се 'абите?Ще се пуши,и ще се натискате да идвате точно в тези места на порока.Само че там ще се влиза с членски карти!Кой пушач ревнА,че иска да пуши в детската градина,в женската консултация или в белодробното отделение...Или в супермаркета,данъчното?В банката?Искаме да ни отавите кътчета,в които свободно да си упражняваме пороците.Кръчми(не всички),в които да пием и пушим,бардаци в които да е...Не е много...
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар


                              • От: За пушачи или непушачи какво мислите.

                                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                                Искаме да ни отавите кътчета,в които свободно да си упражняваме пороците.Кръчми(не всички),в които да пием и пушим,бардаци в които да е...Не е много...
                                Exactly !
                                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X