Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За пушачи или непушачи какво мислите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За пушачи или непушачи какво мислите.

    Сега ни настройват да се делим на пушещи и непушещи,другият месец на пиещи и непиещи, после на месоядни и вегетариянци ,а може би и на таковащи и на нетаковащи.Докога така? Да се разделим най -добре,като нация по -всички въз можни критерии на правещи и на неправещи дадено нещо.
    Дано да угодим на милите управници и бюрократи.
    Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

  • #2
    От: За пушачи или непушачи какво мислите.

    Нищо ново под слънцето...
    Нали трябва да се въртят едни пари за преустройства на помещения, за разрешителни, за инспектори, за актове...
    Стимулира се умрялата икономика един вид
    Пък и ще ни потупат по...нещо си от Брюксел.
    А и колко хора ще отчетат дейност и ще си заработят фиктивно заплатките.
    Нерегламентираните парични потоци във връзка с тази наредба хич няма да ги смятаме...

    Коментар


    • #3
      От: За пушачи или непушачи какво мислите.

      Разделението на пушачи и непушачи е станало веднага след появата на тютюна,сега ще се даде глътка чист въздух за непушачите.Доскорошното положение съседната маса да няма пепелник беше смешно и жалко...има доста теми изписани,тази ще е поредната.

      Коментар


      • #4
        От: За пушачи или непушачи какво мислите.

        В момент на все по-вече задълбочаваща се икономическа криза и абдикация на държавата от икономиката като цяло точно това е нужно -нова тема залъгалка"ПУШАЧИ-НЕПУШАЧИ".Както се разбира от информацията която ни беше поднесена ще има и парични стимули и други привилегии и едва ли не от това зависи бъдещето на държавата ни.До тук всичко като идея да кажем дорбе,но на фона на все по-вече закъсващите фирми как ще се получат тези стимули или от Европа са отпуснали пари и някой се гласи да ги опапа.Всичката я Мара втасала и само това ни е нужно да създаваме конфликти между работещите в един колектив.Найстина трябва да се направи нещо за ограничаване на тютюнопушенето,но според мен това не е най-добрия начин.Може би това е поредната разработка на някой наблюдател-психолог решил да ни вкара в правия път.

        Коментар


        • #5
          От: За пушачи или непушачи какво мислите.

          Май не разбрах идеята на тази тема. Ако е затова,че закона не е перфектен и държавата си търси нови доходи-О.К. Ама аз,като непушач бих желал да дишам читав въздух. И ще се съгласите,че има места,където единственно в тоалетните може да се диша здравословно.Проблема има инженерно решение,казва се аспирация-тогава ще отпаднат всичките тези глупости,на които сме свидетели. Нито е трудно,нито е толкова скъпо,и ако пепелниците се сменят своевременно няма да има фронт:пушачи/непушачи.

          Коментар


          • #6
            От: За пушачи или непушачи какво мислите.

            От всичко най-абсурдна ми се вижда забраната деца до 18 г. (!) да влизат в заведения за пушачи и клубове, дори да са с родителите си. Синът ми е малък, обаче помни концерта на "Офроуд" отпреди година и само пита кога ще отидем пак. Само че не можем да отидем, защото ще ни глобят 500 лв. Вкъщи не се пуши, но явно според управляващите веднъж месечно - примерно казано - по два часа в заведение ще се отразят решаващо зле на здравето на децата ни. Освен това, в София повечето заведения са големи и имат или ще имат салони за пушачи и непушачи. Малките заведения по селата не са така. Значи пътувайки две седмици през лятото насам-натам, няма да можем да спрем да хапнем в повече от половината кръчмета по пътя си, защото силно се съмнявам, че ще са избрали да са за непушачи (завденията до 50 м2 трябвало сами да изберат дали да са за пушачи или непушачи). Или ще трябва, вместо в уютното малко кръчме, да влезем в някой хамбар ресторант. "За" съм да се осигури чист въздух в заведенията, но категорично не мога да приема подобни дискриминации.

            Коментар


            • #7
              От: За пушачи или непушачи какво мислите.

              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
              Май не разбрах идеята на тази тема. Ако е затова,че закона не е перфектен и държавата си търси нови доходи-О.К. Ама аз,като непушач бих желал да дишам читав въздух. И ще се съгласите,че има места,където единственно в тоалетните може да се диша здравословно.Проблема има инженерно решение,казва се аспирация-тогава ще отпаднат всичките тези глупости,на които сме свидетели. Нито е трудно,нито е толкова скъпо,и ако пепелниците се сменят своевременно няма да има фронт:пушачи/непушачи.
              Колега ако си направиш труда само да провериш колко струва тази аспирация и изискванията за нея ще разбереш че тя е смъртния акт на повече от половината ни любими крачмета и места за веселии.
              Ми айде от утре да разделим басейните на две зони за пикаещи и не пикаещи.
              Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

              Коментар


              • #8
                От: За пушачи или непушачи какво мислите.

                Когато съм на заведение, като че ли не обръщам много внимание на дима, НО когато се прибера в къщи след това всичките ми дрехи СМЪРДЯТ. Та нямам нищо против това да се намали, НО и аз като колегата eager НЕДОУМЯВАМ, как я измислиха тази ГЛУПОСТ с децата, то бива Алчност и Глупост, ама в комбинация с Власт си е направо ОПАСНО
                Найстина повечето приятни заведениица вече са НЕДОСТЪПНИ за мен и семеиството ми - защото имаме дъщеря и какво - НЕ Можем вече да вечеряме???? Дори и да няма пушачи в заведениет, дори и да има вентилация???? Пак се връщам в годините на "Зрелият Социализъм" когато живеехме в постоянна Издънка, а си мислих че нещо се е променило

                Коментар


                • #9
                  От: За пушачи или непушачи какво мислите.

                  Първоначално публикуван от honda b16a2 Преглед на мнение
                  Колега ако си направиш труда само да провериш колко струва тази аспирация и изискванията за нея ще разбереш че тя е смъртния акт на повече от половината ни любими крачмета и места за веселии.
                  .
                  То по тая логика и колата ми е скъпа за поддръжка,ама не си позволявам да я карам примерно без спирачки.
                  Вчера ходих в Уго,имаха отделно помещение за непушачи.Когато се прибрах дрехите ми не смърдяха на цигари и не се налагаше да ги простирам отвън та да се отмиришат до сутринта,не ми лютеше на учите,останах много доволен.За мен проблема на пушачите е осъзнаването че хобито им е тормоз и терор за околните.

                  Коментар


                  • #10
                    От: За пушачи или непушачи какво мислите.

                    Та, работейки по заведенията, реших и аз да споделя. За 5 дни посетих 12 заведения, решили да разделят салоните за "пушачи" и "непушачи". Резултатът: Салонът за пушачи-пълен, салонът за непушачи-празен. И, питам се: Кой е вътре от цялата тази глупост.
                    Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                    -----------------------------------------------
                    Питието определя съзнанието....
                    -----------------------------------------------
                    0887770735

                    Коментар


                    • #11
                      От: За пушачи или непушачи какво мислите.

                      Всяка година по това време излиза подобна тема...И едни и същи неща си пишем.Нека поне тук да не се делим,защото опита показва,се стига до караници и силни думи.
                      Та малко по темата...държавата никога няма да отреже клона на който седи.Хазната се пълни от акцизи.Пълна демагогия е да се води политика,която е против държавата.Държавата-това са най-вече париците,събрани в хазната.Нема пАре-нЕма държава.Факт!
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • #12
                        От: За пушачи или непушачи какво мислите.

                        Е те затова не трябва да има демагогия...От страна на държавата.
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #13
                          От: За пушачи или непушачи какво мислите.

                          Не ям сладки храни... Имам ли антипод? :-)
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • #14
                            От: За пушачи или непушачи какво мислите.

                            Има - не пия безоловен бензин.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #15
                              От: За пушачи или непушачи какво мислите.

                              Пушач съм. Категорично съм да се защити неактивната страна. Тоест непушачите.

                              Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                              Та, работейки по заведенията, реших и аз да споделя. За 5 дни посетих 12 заведения, решили да разделят салоните за "пушачи" и "непушачи". Резултатът: Салонът за пушачи-пълен, салонът за непушачи-празен. И, питам се: Кой е вътре от цялата тази глупост.
                              Ще се поизравнят...след време.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X