Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Париж забранява джипове в града

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Париж забранява джипове в града

    Признавам, че често излизам с това от аватара ми из центъра точно по причина, че ми писнало разни с мл-чета q7-мици ... да ме засичат
    Не е нормално, жена която няма и 50кг да се вози сама в 7-местна toyota тежаща 2.5 тона с v8 двигател само защото иска да покаже колко е по...

    За снимката с колездачите - твърде фантастично е за да се случи, но отново подкрепям. Активен колездач съм.

    И понеже съм голям фен на цигарите да питам - вие като пиете бира карате ли и другите около вас да пият? Или просто така е удобно да се правят сравнения?
    И забраната за пушене напълно подкрепям

    Коментар


    • #32
      От: Париж забранява джипове в града

      Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
      Говорим за "ония" хора за които "джипа" е въпрос на его, не на необходимост.
      Не, говорим за всички с такива возила !

      Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
      И защо да плащам същите такси за паркиране като тях? Защо в задръствания да им правя място колкото за 3 ма като мене....
      Това е смешно. Как мислиш, кой заема повече място, Вранглер или което си избереш комби, да не говорим за SE класи и други от сорта .
      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

      Коментар


      • #33
        От: Париж забранява джипове в града

        Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
        Ясно, само че в Париж /вътре в Периферика/ повярвай ми, джип НЕ ти трябва! Говорим за Париж, нали? Няма нужда да пишем в темата предимства и недостатъци, за и против, + и -, да-не, тука има, тука нема. ТУК говорим само за Париж.
        А и както вече писах проектозакона е идиотски отвсякъде. И без друго е пълно с подвижни гробници, набор на баба ми, ама за тях никой нищо не казва, ето това е проблема.
        Вътре в Периферика, дали е джип или голямо комби - разлика няма...
        По принцип - по логиката на забраните - ако забранят вътре каквито и да е МПС - най добре ще е...

        Във Франция голямо 4х4 вече ти лепва етикет на социално и екологично безотговорен човек. Не е от значение дали има основания, или не...

        Проблема наистина ще е дали няма някой да измисли и ние да се подковем...
        Малко вероятно ми се струва, защото при нас джиповете с големи мотори са повечко, но кой знае...може нашата бъдеща забрана да не важи за джипки със синя лампа или специален пропуск...

        Коментар


        • #34
          От: Париж забранява джипове в града

          Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
          Ами за твърденията,че пък чак джип си трябва на някои места - казвайте къде да дойда със АХ а в града където джип ще мине а аз не. 800 килограма срещу 2 тона, 6 на сто срещу поне 15 разход.... За всичко си има решение. И според мен трябва да спрем да се заблуждаваме за какво говорим. Говорим за "ония" хора за които "джипа" е въпрос на его, не на необходимост. И обикновено най-добре се чувстват с него на жълтите павета... Или спрени/паркирани по средата на платната... Или натискащи малолитражките щото са по-големи и кредите са ги притиснали и им дават право да са по-нервни от другите. Със подготвен и каран наистина на оффроуд джип повярвайте и отношението на полицайте дори (за Европа говоря а може би и у нас вече) а и на хората и водачите наоколо е друго - приятелско и предизвиква усмивки и положителни емоции. Всички знаем за какво говорим у нас... И защо да плащам същите такси за паркиране като тях? Защо в задръствания да им правя място колкото за 3 ма като мене....
          За минаване - и леките коли си минават. Бааааааааааааааавно и полека на всяка релса, гънка, дупка, треперейки да не оставят джанти, пластмаси или нещо по-сериозно. Само за последните 1-2 години в близката околност в махалата съм наблюдавал 3-4 локви масло от пробити картери ... На други места пък има хронични задръствания, причинени единствено от лошото състояние на уличното платно, което кара шофьорите на леки коли да лазят със скоростта на дрогиран охлюв.

          Нали няма да се залъгваме относно броя на комплексарите сред собствениците на малолитражки, които гледат на криво всичко по-голямо и по-скъпо от тяхното возило, дори и да става въпрос за дърт -найсегодишен джип?

          А пък за таксите я кажи къде да се тегли чертата! Че по-голяма част от джиповете (без да слагаме в сметката големите американски пикапи) не само не са по-дълги от леки коли среден клас, но дори заемат и по-малко място от някои от тях.
          И големите комбита ли ще искаш да забраниш или ще се задоволиш с искане да плащат повече от тебе, защото са с по около метър по-дълги?

          Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
          Признавам, че често излизам с това от аватара ми из центъра точно по причина, че ми писнало разни с мл-чета q7-мици ... да ме засичат
          Не е нормално, жена която няма и 50кг да се вози сама в 7-местна toyota тежаща 2.5 тона с v8 двигател само защото иска да покаже колко е по...
          Защо ли съм готов да се обзаложа, че ако има кой да ти връчи ключовете на същата тази тойота и да ти плаща бензина, няма да имаш никакъв проблем да си джиткаш с нея из града, без изобщо да ти пука, че някой се мръщи, че не е нормално някой на твоята невръстна възраст да се кипри с голям и скъп джип?
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 28-12-10, 17:09.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #35
            От: Париж забранява джипове в града

            Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
            Ами за твърденията,че пък чак джип си трябва на някои места - казвайте къде да дойда със АХ а в града където джип ще мине а аз не. ....

            Тука стана интересно.Сещам се за поне 4-5 улици в София,през които ако се пробваш да минеш със "сутиенчето",после ще трябва да го върнеш за скрап..Що не скокнеш на гости до Светльо(Eti).Щото аз ,с това от аватара ми,за една бройка да пусна лебетка...
            Последно редактирано от ninja_1; 28-12-10, 19:05.
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #36
              От: Париж забранява джипове в града

              Бих карал, но чак пък и с кеф Не ме привлича нещо толкова безсмислено - хем голямо трудно маневрира хем с мощен двигател и пак бавно, лъскаво нестава за калта.... Карал съм q7-мица из града и да ти кажа уазката определено има по добра видимост и доста по добре се усеща като габарити
              Колата която ползвам из града е малка, сравнително лека, вярно с голям двигател, но въпреки това пак харчи малко и съм доволен

              Коментар


              • #37
                От: Париж забранява джипове в града

                Е кой каза,че не карам и джип. Половината ми джипки се разхождат из форума все още. Ама взех да ходя из града с малолитражка. И се чувствам отговорен (поне колкото и да е малко и незначително кой съм аз). Докато всички не започнат да са поне малко по-отговорни не виждам как ще се оправим. То за къде каква кола трябва из наще пътища отдавна е ясно на какво дередже сме. Верно говорехме за Париж и поизместихме темата. Идеята беше,че искаме не искаме може би и нас ще ни застигне същото. Колкото и да спорим и да вадим от всякакви кладенци вода не решаваме ние. За лимузините съм съгласен. Ама и там нещата ще се подредят. Миналия месец оставих семейната А8 ца на Милин Камък за един час и я намерих ожулена брутално от страната откъм улицата. Ако бях със "сутиена" нямаше да ми се случи. Може да ви е смешно ( и майка ми като ме видя ,че съм купил тази въшка ми се смя) но ще се учудите колко е удобно със малка кола по улиците на София. Чистия просвет й е 22 см, заключва се 50/50 преден заден,тежи 800 кила,паркира се навсякъде,със джипа от вилата до София (живея си на вилата) ми е 40 кинта,със сутиена 15. Твърдите частици дето ги оставям дори като запаля джипката ми е мъка да погледна черния сняг в двора си.... Колкото и да ме обвинявате и да се пънете, съм и от двете страни и не съм съгласен,че е все тая. Та има значение с какво ще се возим из център на голям град. Болно ми е само,че не направиха големи паркинзи за метрото защото напоследък открих и колко е удобно И в наща столица да не слизам с автомобил/джип до центъра. Предполагам на всички им е ясно (както и Мишо обясни),че винаги става дума за широкия център на който и да е мегаполис. Никой няма да забрани Младост, Люлин, Симеоново или Малашевци например. Верно е,че може би някой ще кажат "не сме толкова богати" за да имам и джип и малолитражка. Но ако се замислите дори спестяването от поддръжка и консумативи от некарането на голям джип/лимузина е предостатъчно за закупуването и поддръжка на малка градска кола (която в повечето случи е по-евтина от комплект добри джипови гуми). Не мислех,че ще се изпадне чак във спор. Май човек ако е малко по "зелен" в наща държава го приемат веднага за съвсем зелен и незнаещ.... А имахме и природа по центъра едно време....
                висете отпуснато

                Коментар


                • #38
                  От: Париж забранява джипове в града

                  Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                  ... Ама взех да ходя из града с малолитражка. И се чувствам отговорен ...
                  Идеята беше,че искаме не искаме може би и нас ще ни застигне същото. ...
                  Ами извинявай, ама си направо безотговорен, защото аз, ако ще ходя в центъра и след това нямам някаква бърза работа в друг край на града, дори предпочитам да го правя пеша, защото нямам нерви да вися по задръствания и да обикалям доде намеря място за паркиране.
                  Не бих имал против да ни сполети "същото", като в някои страни по на северозапад от нас, ама не само що се отнася до ограниченията и санкциите, но и, например, до организацията и качеството на обществения транспорт. Ако той е светъл, чист и редовен, какъвто съм виждал, да речем, в Стокхолм, защо да не го ползва човек. Дори и да не е по 6 стотинки билетчето. Ама ако ще трябва да пътувам от Румънско посолство до КАТ-Дървеница час и половина (с кола при всякакви условия ми трябват максимум 10 минути) или ако ще трябва сутрин и вечер да се придвижвам с мръсни, студени и силно нередовни возила, в които да се тъпча като сардела заедно с разни смърдящи на пот и вкиснало индивиди от незаконните гета в покрайнините ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Париж забранява джипове в града

                    Здравейте колеги.По повод закона-нещо ми се струва недомислен и на мен.Споделям мненията на мишоци.За наще пътни условия няма нужда да говорим.Всеки живеещ тук вижда за какво иде реч.Самият факт, че новите коли задължително идват с усилено окачване и по-висок просвет за България говори достатъчно.Жалкото в цялата ситуация е, че ако там бъде въведено, то и тук ще стане, но ще стане така че големите и скъпи коли да не бъдат пипани, както с много други закони.Това е-за нас обикновените хора ще има налог......Тъжно, но факт.
                    Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                    Коментар


                    • #40
                      От: Париж забранява джипове в града

                      Едно не мога да разбера, от какъв зор сте тръгнали с българска информация да анализирате френски вътрешно политически проблем с корени до центъра на Земята

                      Екологичната про-пешеходна и про-велосипедна политика на Париж-град е дело на кмета на града, Бертран Дьоланое и на помощника му Дени Бопен. Въпросната политика дава относително добри резултати в някои отношения, и смешни резултати в други, но двамцата си носят прякора "Зелените Кмери" от доста време насам.

                      Гн Дьоланое има историческа непоносимост към 4х4 МПС-тата, и се опита да лансира тази дебилна идея още в началото на 21ви век, някъде 2000-2002ра беше. Тогава го спукаха от бъзик, човекът преглътна накриво и си продължи по пътя.

                      Сега, след като регионалните избори минаха и мястото му отново гарантирано няма да се клати няколко години, чичко Дьоланое е побутнал чичко Бопен да поизтупа идеята от нафталина и да постресне собствениците на 4х4 в Париж. За незнаещите - "Собственик на 4х4 в Париж" се римува с "Рейндж Спорт", "Х5", "Кайен" и прочее "Входен билет - 60000 евро".

                      Това пък се римува с "...хора които никак, ама никак не обичат да гласуват за Дьоланое, който е социалист, и които съответно никак, ама никак не гласуват за него...". Което пък се римува с "...Хора които гн Дьоланое няма нищо против да поразпъне на кръст когато може..."

                      И се вади някакъв проект, който изисква проучване от градската управа, което трябва да продължи години, да получи държавно финансиране по закона Гренел, и да мине одобрение от държавата, АКО докажат че проекта е читав.

                      За тези които не могат сами да сложат дебел шрифт на ключови думи - ето: проект, проучване, държавно финансиране, одобрение, АКО


                      Горното в съкратен вид: Париж забранява - грънци. Един кмет трябва да проучи едни неща и да усвои едни пари.

                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #41
                        От: Париж забранява джипове в града

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        Едно не мога да разбера, от какъв зор сте тръгнали с българска информация да анализирате френски вътрешно политически проблем с корени до центъра на Земята ...
                        А, че тя темата изобщо не е за Париж, а за прилагането на "челния европейски опит" в наши условия. Френската история е просто илюстрация на "Мечката като заиграе в комшийския двор ...".
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Париж забранява джипове в града

                          Е, в случая мечката играе в махалата на отсрещния хълм. Да не говорим че не е мечка.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #43
                            От: Париж забранява джипове в града

                            На мен не ми е ясно ако си стоиш в платното каква е разликата дали стоиш там с 5 метра и малко лимузина или с 3 метра и повечко вьшка?Екологията я забравете,пуснаха боклука на Европа,а сега щели да ограничат 5 литра мотор......глупости.

                            Ако всеки се мушка в навалицата и идеята е да дадем на мушкащите се по-малки коли за да се мушкат по-лесно..........пак не ми се врьзва.Да построят паркинги,а не да спират 5 метра кола щото пречела на Микрата да се шмугне в цепката между нея и бордюра.

                            50 килца жена ще кара 5 метра и малко с 300 коня и малко ако имам с какво да ги храня и двете.Щото в Микра нито я виждам да си сьбере нещата за детето нито смятам,че е сигурно превозно средство за жената или за детето или и за двамата.Ма че кьсокракия в Полото зад нея не виждал какво има пред муцуната и............ми да слиза от там и да трьгва пеш,ни той ми плаща паркинга,ни ми сипва горивото ни ми купува катализаторите.И както Гоблин каза ЕДНИ ИДЕИ ЗА ЕДНИ ПАРИ,паркинг място в Ню Йорк на месец в центьра колко пари струва друг да каже
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #44
                              От: Париж забранява джипове в града

                              http://www.youtube.com/watch?v=SNhKX...eature=related

                              Вчера пак удариха жената как си беше с детето и бабата вьтре.Та кой и как ще ми прецени вместо мен кое е сигурно и защо трябва да карам лагерна количка ако да стоя и мачкам в задрьстването и да тьрся място за паркиране по 3 часа?Е малко видео горе,мила родна картинка,отивам да поровя за Париж
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #45
                                От: Париж забранява джипове в града

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                100% он-роуд кретенизъм - не видях на нито един от записите никакъв, ама никакъв смислен подход....

                                това луна-парк ли е , или е част от лудницата-ежедневие в София?

                                Добре, че престанах с ежедневното си пребиваване в столицата преди години, защото, както си спомням от един писател, интелигентността на земята е константно количество, но за съжаление, броя на хората постоянно се увеличава..

                                Е как не съм отишъл в Софето с друго, освен с джипа?

                                Ми то аз съм вътре в него, да се блъска който ще ( мераклии видимо има ), ама защо заради някой кретен с недоразвита мисловна гънка трябва да страдам аз?

                                Морееее, де е Париж, де е София...

                                Без джипове, а?

                                а с БРДМ може ли?

                                или с КраЗ - може и с неработещ волан - почти няма да ми трябва...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X