Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Париж забранява джипове в града

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Париж забранява джипове в града

    Започна се масово. Доколкото знам и в Прага вече има ограничения някакви. Аз се обзаведох с АХ 4Х4 май е време всички да се замислим.
    http://www.automedia.bg/news/article_11675.html
    Аз съм "за", ще се разтовари донякъде ситуацията. Вие как мислите?
    висете отпуснато

  • #2
    От: Париж забранява джипове в града

    ...айде първо да въведем ГТП като хората, за да се намалят вредните емисии от неизправните автомобили, пък после да забраняваме каквото и да било...

    Коментар


    • #3
      От: Париж забранява джипове в града

      Абе те нашите забрани не ни стигат вие гледадате в чуждите дворове какво става.....
      Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
      0894328706

      Коментар


      • #4
        От: Париж забранява джипове в града

        На мен ми звучи като голяма глупост. Има "джипки" с 1000куб/см двигател и си отговарят на всичките Еврота. Ако големите двигатели са проблема, какво да кажем за разните представителни автомобили, а за спортните?
        Вчера гледах по новините, в Испания закъсали някакви влакове, хората (или поне част от тях) се извозваха от доброволци с лични високопроходими автомобили. Какво щеше да стане, ако бяха достатъчно "наевропяли"!
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #5
          От: Париж забранява джипове в града

          Французите винаги са били много объркано племе, еле па парижани...
          Лично мнение...

          Коментар


          • #6
            От: Париж забранява джипове в града

            Ако ще говорим за екология какво ще кажете за автомобилния парк на градския транспорт...
            Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
            0894328706

            Коментар


            • #7
              От: Париж забранява джипове в града

              Първоначално публикуван от Жоро Йорданов Преглед на мнение
              Ако ще говорим за екология какво ще кажете за автомобилния парк на градския транспорт...
              Къде?
              В Париж голяма част от автобусите са на природен газ, част от него се произвежда от завода за преработка на отпадъци...

              Коментар


              • #8
                От: Париж забранява джипове в града

                За нашата мила родина ми е думата/ в частност столицата/ Нали колегата се чуди дали и тук да не се въведе подобна забрана
                Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                0894328706

                Коментар


                • #9
                  От: Париж забранява джипове в града

                  Изправиха кривите краставици, доде ред на "жиповете". Кривите др'ъва у гората и шашавите ора нямат свършване! Субекти като Искра Фидосова ни обясняват как е правилно да се живее!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Париж забранява джипове в града

                    Първоначално публикуван от Жоро Йорданов Преглед на мнение
                    За нашата мила родина ми е думата/ в частност столицата/ Нали колегата се чуди дали и тук да не се въведе подобна забрана
                    София в това отношение е цвете в сравнение с други градове...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Париж забранява джипове в града

                      Е чак да се чудя не е. Просто наистина ми е интересно какъв би бил ефекта. Изрично е споменато,че ще е обвързано и с кубатура така или иначе. А ми е интересно поради факта,че за забрани и да ни "доят" със всякакви глоби и такси нашите управници са царе да копират от цял свят. И ще кажат "е съжаляваме, Европейска практика,директива....". А за градския транспорт - колко хора превозва един стар Икарус и колко са нормално в един джип по центъра на София? Няма място за сравнение все пак. Друго - на мястото за паркиране на един Навигатор например могат да спрат 3 малолитражки..... Другото което ме накара да се замисля - скоро присъствах на разговор със един "големец" от министерство (разбира се има няколко джипа) и поръчваше на мой приятел да му "измисли" в скоро време "малък 4х4" за София. Та дали и тук не замислят вече нещо се чудя.....
                      висете отпуснато

                      Коментар


                      • #12
                        От: Париж забранява джипове в града

                        "малък 4х4" за София.
                        Само такъв ми върши работа по задръстванията.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Париж забранява джипове в града

                          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                          Само такъв ми върши работа по задръстванията.
                          И на мен . Промушвам се отвсякъде .
                          висете отпуснато

                          Коментар


                          • #14
                            От: Париж забранява джипове в града

                            Всъщност, новината е криво преведена. Репресират не 4х4 автомобилите, а големите/мощни двигатели. Което е и смисленото.

                            Всичките увъртания за Евро-1,2,3,4,5,6, пушещи Икаруси и други глупости се свеждат до едно - колко гориво изгаря един човек за един ден. Оттам и замърсяването, а това кой автомобил конкретно пуши повече или по-малко, вече са дреболии.

                            С Икаруса на човек се падат по около 50-70мл на ден - едно добро начало.
                            С малка колица - литър-два. С голяма - 3,4,5 литра.

                            Както и да го смяташ - разлика.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Париж забранява джипове в града

                              Напълно подкрепям такава забрана. Жипката пречи на видимостта на останалите водачи с по-ниски коли. Жипката колкото и да е мощна винаги е по тромава и с по-слаба маневреност от една лека кола

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X