Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бихте ли върнали пари?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Бихте ли върнали пари?

    Добре, добре! Коректни момчета!
    Абе и аз съм ходил да търся завеяни и да връщам, ама май си е до количество. За себе си съм мислил до каква сума бих върнал. Ами, до 5-10 бона - сигурно. По-натам...Ставам доста замислен! А суми над милион? Никога!!!
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #32
      От: Бихте ли върнали пари?

      Определено "да", и по магазини неведнъж ми се е случвало на касите да бъркат и да връщам, но и на мен са ми връщали. Сега се сещам например как по-миналата година, като плащах данъка на колата, навън установих, че ми липсват 100 лв. Върнах се и почти без надежда казах на жената на касата, че явно е имало залепнали банкноти. Тя не само не ми се изсмя, но веднага затвори касата, преброи, видя, че наистина е така, и ми ги върна. Дано да й се е върнало доброто

      Коментар


      • #33
        От: Бихте ли върнали пари?

        Връщал съм и пак бих върнал.Досега все малки суми от по 10-20 лева,с по голями шефа свише не ме е пробвал

        Коментар


        • #34
          От: Бихте ли върнали пари?

          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
          Добре, добре! Коректни момчета!
          Абе и аз съм ходил да търся завеяни и да връщам, ама май си е до количество. За себе си съм мислил до каква сума бих върнал. Ами, до 5-10 бона - сигурно. По-натам...Ставам доста замислен! А суми над милион? Никога!!!
          Явно си е до човека. Наскоро моя колежка върна 7000 евро на клиент - забравил си чантата в тоалетната. Даже не се беше и връщал да си ги търси, от обекта го издирили. Въпросните пари са заплатата и за повече от година напред.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • #35
            От: Бихте ли върнали пари?

            Връщал съм точно 200 лв. Няколко пъти дребни суми /10-20лв./
            Ако обаче намеря портфейл с пари, и документ, доказващ че са на депутат, министър или нещо подобно, то никога не бих ги върнал.
            Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
            -----------------------------------------------
            Питието определя съзнанието....
            -----------------------------------------------
            0887770735

            Коментар


            • #36
              От: Бихте ли върнали пари?

              Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
              Връщал съм точно 200 лв. Няколко пъти дребни суми /10-20лв./
              Ако обаче намеря портфейл с пари, и документ, доказващ че са на депутат, министър или нещо подобно, то никога не бих ги върнал.
              Че те носят ли пари вообще?? Сюрмасите мили!!
              Най-добре е да имаш богати приятели!!!
              Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

              Коментар


              • #37
                От: Бихте ли върнали пари?

                ЧНГ!

                Аз също съм имал подобни случки, но най-интересна е следната:
                Преди три години бяхме на море във Варна. Един от дните беше дъждовен и го ударихме на разходки. Самите те бяха много приятни, но съпътствани с дребни неудачи, все едно, че нарочно на нас се случват. Към края на деня времето се пооправи и решихме да отидем в един парк. Малко преди да си тръгнем, сина ми намери мобилен телефон - включен. Без никакво колебание започнахме да търсим собственика. Това се оказа голямо приключение, понеже този ден за него е бил последен от почивката и сутринта щели да си тръгват към София. Както и да е, срещнахме се и му върнахме апарата. Оказа се, че сме били колеги по професия. Получихме за това приятна награда, вкл. и бутилка шампанско, която още пазим.

                П.П. Винаги бих върнал пари или каквото да е, ако знам на кого са.
                Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                Времето е ценно, само ако не бързаш.
                0889623098

                Коментар


                • #38
                  От: Бихте ли върнали пари?

                  Не мога да се сетя за случай, в който да не съм върнал пари или вещи... въпросът с благодарността, обаче, е съвсем друг. Носел съм портфейл в полицията и съм получавал мрънкане от служител, за когото това е просто още един проблем, прибавен към ежедневната му работа. Във Варна, преди 20 години намерих връзка ключове, които си висяха на патрона на вратата на един магазин, отвън. Чаках пред магазина около два часа (февруари). Написах бележка, че на другия ден, в 10 ч. (работното време му беше такова) ще отида пак и ще ги върна (нямаше мобилни телефони, а аз бях в студентско общежитие). Отивам аз към 9:50, след 5 минути идва някаква лелка, почва да рови в чантата... Реших да не я тормозя много, но после мъ-ъ-ъ-ъничко съжалявах. Ако я бях оставил да се пищиса качествено в рамките на половин час, вероятно, щях да получа поне едно "благодаря", но аз веднага я попитах "Това ли търсите?" и получих "Ухх, ква съм патка." и деловото "Нали не си взимал нищо от магазина? Я, ела с мен да проверя, всичко ли си е на мястото...". Та, случаи всякакви, ама понякога човек се замисля струва ли си?
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Бихте ли върнали пари?

                    Абе, връщал съм не 1 и 2 телефона също и ключове, на най-различни хора, но много ми е интересно, губил съм 3 телефона, защо аджеба, единия поне от 3те телефона, не се падна на човек който да звънне и да каже, "ето телефона"..Значи аз мога да връщам, телефони, ключове и тем подобни, а другите хора не могат..Това ме дразни, а ако си бях решил да си избия 3те телефона??Защото последния намерен, беше някаква супер нова Нокия..От моделите Н95 и нагоре(не помня вече кой точно)Можех спокойно да си го прибера в Джоба и пей сърце, избих си 3те загубени телефони..Ама е на, викам дай да си го върна, да си ми е чиста душата, пък 3те телефона майната им..Интересното беше, че когато загубих единия(или ми го откраднаха, още не се знае)Той още се изплащаше..И така половин година, изплащахме телефон, който дефакто ние не използвахме..
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • #40
                      От: Бихте ли върнали пари?

                      Чистата съвест е най - меката възглавница.
                      Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Бихте ли върнали пари?

                        ...малко преди Нова година пътувах в града с джипката,валеше цял ден сняг.По едно време ми се мерна нещо като предмет,телефон на снега,минах над него и се върнах,отворих вратата и ...протфейл,хубав,кожен.Хвърлих го на седалката и продължих до мястото,където бях се запътил.Не съм се и двуомил какво ще го правя просто го отворих пред приятели първо да видя за някакъв личен документ и второ да няма после това и онова относно вътрешностите му от собственика.Две по 20 лева,две по 5 лева и още 2 лева,шофьорска книжка,дебитна карта и талонче за някакви протейнови продукти,и образа на едно съседско хлапе...Стигнах до тях и го върнах естествено на родителите му...,а те даже и "мерси" не казаха...ама това е.Следващия път сигурно пак така ще се случи от моя страна.Живи и здрави!
                        HUSGVARNA 630 SMR
                        PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                        Коментар


                        • #42
                          От: Бихте ли върнали пари?

                          На мен са ми връщали пари - пътувах с влак и на Централа гара София си купувам билет давам картата за намаление и банкнота от двадесет лева - жената ми връща билета и картата за намеление и аз се премествам с багажа настрани прибирам си билета с картата в портфейла и....отивам на кафе докато дойде влака Изпивам си спокойно кафето, посягам да плащам и изведнъж се осъзнавам че ми липсват около 15 лева.Върнах се на касата, а жената ги беше отделила настрана - представих се извиних се за моята разсеяност и и благодарих.Ако чете това благодаря за любезността още веднъж.Аз няма да обеднея с толкова, но ми беше приятно, че беше любезна с мен.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Бихте ли върнали пари?

                            Първоначално публикуван от profesionalista Преглед на мнение
                            ...малко преди Нова година пътувах в града с джипката,валеше цял ден сняг.По едно време ми се мерна нещо като предмет,телефон на снега,минах над него и се върнах,отворих вратата и ...протфейл,хубав,кожен.Хвърлих го на седалката и продължих до мястото,където бях се запътил.Не съм се и двуомил какво ще го правя просто го отворих пред приятели първо да видя за някакъв личен документ и второ да няма после това и онова относно вътрешностите му от собственика.Две по 20 лева,две по 5 лева и още 2 лева,шофьорска книжка,дебитна карта и талонче за някакви протейнови продукти,и образа на едно съседско хлапе...Стигнах до тях и го върнах естествено на родителите му...,а те даже и "мерси" не казаха...ама това е.Следващия път сигурно пак така ще се случи от моя страна.Живи и здрави!
                            Неблагодарници.
                            Иначе аз винаги връщам, и на мен са ми връщали. Обаче, ако знам, че парите /ценностите/ са на някой мръсник, нищо няма да върна. Гаранция.
                            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                            Само DIESEL !!!

                            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Бихте ли върнали пари?

                              Винаги съм връщал. Издирвал съм човек чрез познати на познати на негови познати да му върна капаро... Връщал съм и "ДДС" - човека си е мислил, че има начислено, не иска документ и идва с пълни джобове... Около 400 лв преди 5-6 години... Връщам "насила" и по 1-2-3-5 стинки на махленския бензинджия, когато предния път ми е сипал малкоповече преди...
                              Случвало ми се е обаче да не ми връщат при допусната моя грешка... После винаги шайбата се е завъртала и всичките тези, макар и след 1-2 годинки, пак са ми "цъфвали" с криви усмивчици...
                              Всеки има нужда от някой лев... Но някой се е трудил и по невнимание е допуснал грешка... За това причини много, но не е оправдание да го оставим да стяга колана...
                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • #45
                                От: Бихте ли върнали пари?

                                Браво Колега. Добре си постъпил.

                                Аз същото съм връщал телефони,пари и всякакви работи.

                                Има една поговорка:"Както дошло,така си отишло". Така че тия 200 лв може някой ден ти да ги изгубиш независимо дали е под формата на предмет или пари. Както казват старите хора има провидение.

                                Аз като връщам на някой нещо забравено, се кефя на това че хората се радват и гледат на теб по по-добър начин,благодарят ти и така.

                                Относно служителката - един прекрасен начин да те запомни.
                                Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
                                ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X