Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бихте ли върнали пари?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бихте ли върнали пари?

    Днес ми се случи следната случка отивам в СПИДИ да си прибирам парите,от една злополучна пратка.Попълних там формуляри ,едно друго,жената ми даде парите и Аз да не ги броя пред нея/винаги си броя парите/ като излизам навън викам да си ги сложа в джоба и да ги преброя , и броя си Аз,излизат 470лв. викам ,а трябваше да са 270.Връщам се обратно,викам на жената ,че ми е дала повече пари,онази почва да брои-първия път-ами да.270лв. толкова,викам -я брой пак.И онази втори път брои,и благодари ми и така.
    Правилна е постъпката,ама дали в днешно време,някой връща.Можеше да си затворя очите -жената да ги покрие 200лв. и да излети от работа.

  • #2
    От: Бихте ли върнали пари?

    Безплатен обяд няма.Ако ни ги беше върнал служителката щеше да се бръкне в джоба .Иначе евала ти казвам.Аз лично бих ги върнал.
    Последно редактирано от meha1971; 27-12-10, 15:17. Причина: допълване
    ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

    Коментар


    • #3
      От: Бихте ли върнали пари?

      Аз винаги връщам, но да си призная толкова голяма сума не ми се е налагало да връщам досега...
      Но ми е интересна реакцията на служителката - не би трябвало да го приеме като нещо нормално... От написаното от теб ми се струва, че е било нещо като - "Ми да, сбъркАла съм, Мерси...". Така ли беше?

      Коментар


      • #4
        От: Бихте ли върнали пари?

        Нещо такова.Още когато пусках пратката,пак беше тя,и ми се стори някак много отвеяна, а и каза,че била нова тука.
        Но да,ако не ги бях върнал,щеше да ги покрие за нейна сметка,но предполагам работодател не би търпял, някъква новодошла,и при нея да изчезват пари.

        Коментар


        • #5
          От: Бихте ли върнали пари?

          Мен от еконт са ме гонили да ми връщат пари, дето съм им дал в повече.

          Трябва да бъдем хора, напук на всичко и всички. Ти няма да забогатееш с 200 лева, а я си представи че жената разчита на тях. Не вярвам заплатите на случителите там да са твърде високи.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Бихте ли върнали пари?

            Винаги връщам. Най-голямата сума, която съм връщал е 680 лева и не си спомням вече колко грама злато.

            Коментар


            • #7
              От: Бихте ли върнали пари?

              Наще бяха намирали телефон в Метро и го гонили онзи, ама той запрашил напред... прибират се и казват че няма да го връщат, че не им се занимава... убедих ги че не е правилно и го вземах телефона... свърза се момчето с мен и му го върнах на следващия ден. Даже ми беше донесъл шише водка да почерпи човека... язък, че не пия
              Моите снимки...
              https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
              https://500px.com/ivankoo

              Коментар


              • #8
                От: Бихте ли върнали пари?

                Браво ! Правилно си постъпил,ти нямаше да забогатееш с тези 200 лв. но пък помисли за служителката там, довечера като си направи отчет и разбере,че трябва да се бръкне за 200 лева и то точно сега по празниците.Аз им ги връщам .

                Коментар


                • #9
                  От: Бихте ли върнали пари?

                  Имам няколко върнати телефонаи пари в повече при пазаруване. Наистина е много странна реакцията на хората, единия телефон който намерих беше на едно момче, звъня аз на последния набран номер-"Тати" и му викам:"Абе тук намерих един телефон, намирам се еди къде си..." и "тати-то" едва ли не започна да ме заплашва да съм му го върнел, че бил подарък за рожденния му ден...казах му, че ако съм искал да го открадна нямаше вобще да се обадя и да се хваля, че съм го намерил. То пък се оказа, че е на момче което познавам, като му го върнах се разплака...готино ми стана.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бихте ли върнали пари?

                    Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                    Нещо такова.Още когато пусках пратката,пак беше тя,и ми се стори някак много отвеяна, а и каза,че била нова тука.
                    Но да,ако не ги бях върнал,щеше да ги покрие за нейна сметка,но предполагам работодател не би търпял, някъква новодошла,и при нея да изчезват пари.
                    Явно е някаква Червена Шапчица, ма и тя трябва да живее...
                    Добре си направил, че си постъпил според убежденията си, така е правилно. Донякъде е жалко е, че и ти не си получил шише водка или поне кафе (в смисъл, че масово не оценяваме добрината на хората - смятаме я за даденост), ма хора сме, коледа е...

                    ПП. Те сигурно ще я уволнят така или иначе, явно за нищо не става. Просто не тежи на твоята съвест...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бихте ли върнали пари?

                      Другото ,което ме накара да върна парите,жената беше доста учтива и в двата случая, е не е първа хубост ама все пак.Благодари ми и пожела весели празници.Това все пак е нещо.
                      Абе както каза Спарки с 200лв. няма да забогатея,поне няма да ми тежат на съвеста ,че не съм ги върнал.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бихте ли върнали пари?

                        Да, както каза Добри... отношението е също много важно... ако е някаква която ми се е държала пренебрежително и заядливо към мен (има ги и такива)... бих се замислил дали ще върна каквото и да е, колкото и да ме гризе съвестта след това.
                        Моите снимки...
                        https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                        https://500px.com/ivankoo

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бихте ли върнали пари?

                          Обратното би било Кражба!
                          Тези пари не биха донесли нищо добро на един съзнателен човек.

                          Сега, ако сумата е да кажем 1 000 000лв...........трябва да се внимава с връщането...
                          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бихте ли върнали пари?

                            Винаги бих върнал пари при грешка и на мен са ми връщали погрешно преброени от мен пари /в моя загуба/ и аз съм връщал и винаги бих върнал.
                            Наивно, нали?!?
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бихте ли върнали пари?

                              Обикновено греховете на човек са му изписани на муцуната.
                              Понякога дори променят чертите до незузнаваемост.
                              Та по въпроса-според случая, ако е с чисто лице и чиста душа, няма как да не му ги върна.
                              Ако е грешник обаче, ще си ги задържа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X