Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първи сме по молове в ЕС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първи сме по молове в ЕС

    http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3265891

    В повечето страни членки има тенденция към намаляване на броя на моловете заради икономическата криза.
    У нас обаче строителството на търговски центрове набира скорост. За една година броят им се е увеличил с 90%.


    Тук има още пари за изпиране.

  • #2
    От: Първи сме по молове в ЕС

    Първоначално публикуван от bg2001 Преглед на мнение
    За една година броят им се е увеличил с 90%.
    От един на два увеличението е 100%.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Първи сме по молове в ЕС

      УРА, УРА, УРА - първи сме в нещо.

      Аз пък междувременно ще си изтегля всички спестявания от банките и ще ги изям и изпия. Тъй де - да нямат какво да ми съдерат от гърба след като започнат да се чешат как да се спасят от "неуспешни кредити".

      Коментар


      • #4
        От: Първи сме по молове в ЕС

        Като изключим хипер-магазините за хран. стоки, където естествения отбор е в пълна сила мога да кажа:
        При нас МОЛ-овете са по-скоро с развлекателна цел. Хората обикновенно влизат да погледат. Не знам има ли луди, които да пазаруват...
        Предпочитам да си поръчам от чужбина: хем по-евтино, лесно, има отзиви (е-бей) и не храня някоя мазна мутра...
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #5
          От: Първи сме по молове в ЕС

          Някой може ли да каже къде е точката на устойчиво равновесие? Един МОЛ на 500 000 души, на 100 000, на 1 000 000? Преди две години, колко беше това съотношение в БГ и колко в Западна Европа? Различава ли се културата на пазаруване в различните страни (навикът, като ти потрябва нещо, да се бухнеш в МОЛ-а, щото там сичко е накуп и детето няма да ти е увиснало на крачола през цялото време)? Какво е съотношението време на пазаруване/похарчени пари в различните страни? Без такъв анализ, статията е поредното използуване на част от Статистиката, белким на някой му стане интересно. Иначе, МОЛ-овете по щатско взеха да хлопват кепенци, преди тук да почнат да се строят. Пък и, равновесието се постига на принципа на махалото.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #6
            От: Първи сме по молове в ЕС

            А после ходи разправяй колко сме били бедни. Аз голям и празен магазин до сега не съм видял, пък за вас не знам.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Първи сме по молове в ЕС

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              А после ходи разправяй колко сме били бедни. Аз голям и празен магазин до сега не съм видял, пък за вас не знам.
              Да бе, бедни! С тези целодневни задръствания! Г до Г, БМВ до БМВ. Кайен до Кайена мила моя майнольо!

              Коментар


              • #8
                От: Първи сме по молове в ЕС

                В България всеки, който се добере до много пари (не спечели) обикновено не знае какво да ги прави. И ги инвестира в нещо, за което всички говорят, че е много печелившо и всички като него инвестират там. Аз го наричам стадния принцип за инвестиране на пари. За пример - строителството - сульо и пульо се юрна да строи, а сега на мода са МОЛ-овете.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #9
                  От: Първи сме по молове в ЕС

                  Добре де, преди бяха ЦУМ, ГУМ, РУМ и т.н. вариации.
                  Имаше ги и в малките градчета, и к'во от това?
                  Като не съм длъжен да влизам и да купувам, какво ме бърка.
                  По-добре лъскава сграда, отколкото катун тъмнозелени.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Първи сме по молове в ЕС

                    Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                    По-добре лъскава сграда, отколкото катун тъмнозелени.
                    Ей с това съм съгласен на 100%! Пък който каквито пари имал да пере - да пере. Аз като нямам - не пера.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Първи сме по молове в ЕС

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Пък който каквито пари имал да пере - да пере. Аз като нямам - не пера.
                      Само, че който има пари не му се налага да ги пере. Който ги открадне трябва да пере. И лошото за нас е, че по един или друг начин са откраднати от мен и от теб.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Първи сме по молове в ЕС

                        Ако си инвеститор и искаш да спиш като бебе, инвестирай в МОЛ !

                        През 2 часа ще се събуждаш и ще плачеш!

                        Надали има по-хазартна инвестиция, но често проектите са започнати преди кризата и сега са нещо като "хвърлен камък от миналото", какъв е начина да го спреш?

                        Остава им единственно да го завършат и да започне агонизирането по веригата - инвеститор - наематели - банка...
                        А от скоро се включи и НАП, за да придаде окончателно безнадежност в ситуацията!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Първи сме по молове в ЕС

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          Само, че който има пари не му се налага да ги пере. Който ги открадне трябва да пере. И лошото за нас е, че по един или друг начин са откраднати от мен и от теб.
                          И друг път съм казвал - халал да са им. Ако куп крадени пари (пък и не крадени, впрочем), ще ми ограничават свободата да се движа свободно по улицата без 10 бодигарда и без да се оглеждам кой ще ме гръмне, отвлече децата ми, или нещо от сорта, хич не ги и ща. А там връзки, услуги, и прочие - навързани са като свински черва. Още по-зле. Хората, силно демонстриращи "колко сме отворени и богати" за мен не са нищо повече комплексари, решили че могат да избият комплексите си с някакви хартийки.

                          Многото пари всъщност понасят на много малко хора. На мен май не ми понасят. Поне не и тук. Ако искаш стандарт на живот, иди някъде, дето той е висок. Ама там, ако не си си изкарал парите и не знаеш какво да ги правиш, много бързо ще ти ги ошушкат тия, дето знаят.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Първи сме по молове в ЕС

                            Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                            Като не съм длъжен да влизам и да купувам
                            Все още, все още...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Първи сме по молове в ЕС

                              Ако, имаше нещо за изпиране в строителството то отдавна приключи. Това е и една от причините за малки обеми на фондовата борса. Сега всичко се строи с кредити. Включително и земята се купува по действителна стойност, въпреки,че върху нея не се начисляват армотизационни отчисления, а високата и стойност води в последствие до декапитализация.
                              Целият строителен процес в сферата на големите търговски обекти е продукт на всеобщата глобализация - големия изяжда постепенно малкия в съответния бранш. Счита се, че за население от 60000 до 100000 може да има поне един мол, и той да е на добра печалба. Ако са вече два, то при покриване до 35 - 40 % от търговската им дейност, те все ще са на печалба. Друг фактор, за съвместно съществуване, е териториалното разпределение в даденото населено място. За Варна всички се набутаха в радиос от 2-3 км. и ще има някакво преструктуриране.
                              Големите влязоха, изградиха гръбнака на мрежата си, почти си изградиха и логистиката. Сега ще навлизат посредством сателитите си от рода на Лидл, Пени и т.н. докато завладеят малките градове и междуселищни пространства.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X