Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Итонг на пода или замазка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Итонг на пода или замазка?

    Имам следното принципно питане. Ако се налага 6 см. замазка на пода на втория етаж от къща / последен, отгоре таванско/ кое е по-добро? 5см итонг с лека шпакловка отгоре с мрежа и върху него ламиниран паркет, или циментова замазка, върху която ще трябва и саморазливна и най-отгоре ламиниран паркет???
    Моля ако някой е запознат да се сравняват аспектите труд, пари, топлоизолация, време, смисъл и т.н.... В момента е изгнило дюшеме, което като се махне и ... нали знаете...
    Благодаря ви предварително
    Йордан

  • #2
    От: Итонг на пода или запазка?

    Ако наредиш газобетон - то той ще копира контура на пода и в резултат ще имаш същия резултат, само че по-повдигнат. (не знам до колко ти е равна и нивелирана плочата). Можеш да сложиш плочи XPS висока плътност, но резултата ще е подобен. Друг вариант е да направиш подова замазка с керамзитобетон, за да е по-лека или с полистиролбетон (с малки стиропорени топчета). Ако майстора е добър и ти подравни нивата добре може да минеш само е една шпакловка отгоре с циментово лепило. Това са вариантите. За цени, особено в Стара Загора - не се наемам да давам консултация.
    Успех!
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • #3
      От: Итонг на пода или запазка?

      Слагай Итонгите и отгоре саморазливна замазка. Ще стане много по-бързо и евтино. Ако някъде надига, издялкай тухлите за да не наливаш излишно замазка.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        От: Итонг на пода или запазка?

        В никакъв случай Итонг-ще се натроши и тогава шоу..
        [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
        Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

        Коментар


        • #5
          От: Итонг на пода или запазка?

          Първоначално публикуван от peterbg1 Преглед на мнение
          В никакъв случай Итонг-ще се натроши и тогава шоу..
          Май пропускаш момента че отгоре ще има циментова замазка с мрежа, а най-отгоре ламинат. От какво ще се натроши?

          При мен в хола го правих с перлит+цимент+теракол флекс. Хамалогията е по-малка, защото перлита тежи по-малко и от полистиролените топчета, с тая разлика че не е пластмаса, не се наелектризира, и самата смес става по-лесно. МОжеш да го направиш и достатъчно рядко, че да се самонивелира. Отгоре обаче е задължителна замазка с мрежа, или, както направих аз, цимент+Ц200 Забъркваш го, и после - с баданарката. Изолира по-добре от Итонг-а и е по-леко, пък и няма разане, пилене и прочие досадни дейности, свързани с газобетона. Просто бъркаш, изливаш, и изравняваш. Два дни по-късно ще можеш и финишното покритие да направиш, независимо дали саморазливно или като мен - цимент+C200.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Итонг на пода или запазка?

            Ако е изгнило само дюшемето , но носещата скара е здрава, се монтира OSB 18мм. и директно ламинат с подложка.При необходимост от изолация, се слага вата между бичметата.
            Ако и скарата е изгнила,добре изпълнена и изпердашена замазка е достатъчна основа за ламинат с подложка.Критерий-с 2 м мастар до 3 мм. просвет.
            Саморазливката не може да се полага върху газобетон,който не е в равнина/няма как да се обработи, така че да си изпълни функцията.Под ламинат се иска само от слабите "майстори"-замазкаджий.Успех!
            Последно редактирано от ALEX_Z; 28-07-10, 00:39. Причина: пр. грешка

            Коментар


            • #7
              От: Итонг на пода или запазка?

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Май пропускаш момента че отгоре ще има циментова замазка с мрежа, а най-отгоре ламинат. От какво ще се натроши?
              Барабар със замазката ще се натроши,гаранция...Иначе ALEX_Z добре е описал вариантите.Може също и сух под на Кнауф.
              Последно редактирано от peterbg1; 28-07-10, 04:45.
              [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
              Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

              Коментар


              • #8
                От: Итонг на пода или замазка?

                Изобщо ИТОНГ-а е "скапан" материал, при динамични натоварвания се спихва(затова и дюбелите за ИТОНГ са специални), единственните му предимства са ниското тегло и лесната работа.Ако можете го избягвайте...
                Последно редактирано от artefekt; 28-07-10, 06:19. Причина: уточняване

                Коментар


                • #9
                  От: Итонг на пода или замазка?

                  на мен главната ми цел е да не викам "майстори", а да си го направя аз - за това се замислих за итонга. Второто ми питане е:
                  Намислил съм камина с водна риза да отоплява целия етаж, като мисля тръбите да са по пода. Стана ясно, че ще се прави замазка и предполагам, че трябва първо да положа тръбите и след това замазката... така ли е?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Итонг на пода или замазка?

                    определено
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Итонг на пода или замазка?

                      Аз бих сложил HPS . Екструдиран пенополистирол.
                      По-леко, по-тънко като пари, по-лесно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Итонг на пода или замазка?

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Аз бих сложил HPS . Екструдиран пенополистирол.
                        По-леко, по-тънко като пари, по-лесно.
                        Колега, може би имаш предвид XPS?
                        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Итонг на пода или замазка?

                          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                          Колега, може би имаш предвид XPS?
                          Така де. Стават грешки. В общи линии, тези зелените плочи за изолации.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Итонг на пода или замазка?

                            То ги има в различни цветове, но пак основата трябва да е добра, за да могат да хванат ниво с по-малки корекции във височина.
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Итонг на пода или замазка?

                              Първо се полагат тръбите в гофре, ако са от белите с алуминиевата вложка. Изолация на тръбите не е необходима защото плочата е вътрешна, т.е. и да се разесее някаква топлина то тя остава в къщата. Гофрето пази тръбата от нараняване. Тръбите трябва да се фиксират с метални пластини и дюбели за плочата.
                              След това вариантите са фибран и мрежа със замазка - по скъп вариант, но спестява хамалогията по качването на пясък и цимент в голямо количество до втория етаж или замазка с пясък цимент и перлит - по евтин варинт с по - голяма хамалогия. перлита е лек и в случая се ползва за пълнител.
                              Саморазливните замаски нивелират до 10 мм разлика в нивата.
                              Под ламината е хубаво да се сложи не от найлоновата вата която се продава на рула, а от едни звуко и термоизалоционни плочи, продават се на пакет с различини дебелени, по - плътни са и не се смачкват като се стъпва по тях. Под тях върху цимента се слага найлон, за да не пропуска остатъчната влага към ламината.
                              Всички тези операции не изискват присъствието на "майстор"
                              Не бързай ако искаш да стигнеш
                              __________________________________
                              Discovery II TD5 10P

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X