Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Плочки в банята

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Плочки в банята

    Колеги, имам един въпрос. Трябва ли да къртя старите плочки на пода на банята или мога да залепя новите върху тях?
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

  • #2
    От: Плочки в банята

    Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
    Колеги, имам един въпрос. Трябва ли да къртя старите плочки на пода на банята или мога да залепя новите върху тях?
    Зависи с какво ще ги лепиш новите. Express Fix/Montage Fix и от сорта, на Henkel или Bison ще залепи идеално новите върху старите, и никога няма да мръднат, но...

    ...аз бих изкъртил старите. Все пак са на пода на баня, а там е мокро. Не бива да остават празни пространства между нови и стари плочки.

    Имам лепени плочки с такова. Нямат мърдане. Имам и лепен пластмасов контакт върху плочки - сигурно ако тръгна да го махам, ще изкърти плочката, на която е лепнат.
    Последно редактирано от sparkybg; 17-06-10, 14:57.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Плочки в банята

      Ние приключихме ремонта на банята преди месец/ два. Майсторите изкопаха тунели, само там, където са тръбите а останалото- плочка върху плочка с контакт бетон. Това- за стените. Дойде времето и на пода:
      Тръгнаха да махат сифони и да ги сменят, да махат бидета и т.н.- оказа се, че от влагата, старите плочки са се разлепили и са нестабилни. Изкъртихме всичко. Според мен, за под- по- добре къртете. Просто може някъде да се е отлепила плочка или да е пукната- ще правите ремонт на съседите, ако имате такива (вече сме патили със старите плочки).
      JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

      Манол Денев

      Коментар


      • #4
        От: Плочки в банята

        Първоначално публикуван от Александър Белов Преглед на мнение
        оказа се, че от влагата, старите плочки са се разлепили и са нестабилни.
        Не е от влагата. Просто си се разлепват понякога. Аз с мойте брах ядове. Баща ми ги беше лепил преди 25 години с някаква адска смес, и нямаха отлепване. Все пак се оказах по-голям инат от тях де.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Плочки в банята

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Не е от влагата. Просто си се разлепват понякога. Аз с мойте брах ядове. Баща ми ги беше лепил преди 25 години с някаква адска смес, и нямаха отлепване. Все пак се оказах по-голям инат от тях де.
          С големия(6-10кг.) чук не става ли?
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #6
            От: Плочки в банята

            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
            С големия(6-10кг.) чук не става ли?
            Става бре, ама трябва човек да се зареди с тройна доза инат и 5-орна доза търпение. Така се бяха залепили, че се държаха като монолитна структура с пода. Удряш с шилото или секача, а от плочката се чупят едносантиметрови парчета, понякога заедно с парче от това, с което е лепена, понякога без парче, а понакога с все това, с което е лепена и парче от мозайката отдолу. Добре че банята ми е малка. Само за под от 2/1 метър+прилежащите му цокли+плочките по стената на ваната отиде цял ден. Другото се отлепи лесно, може би за 2-3 часа (банята е общо 2 на 2 метра, с плочки до тавана) ама тоя под ми разката фамилийката.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Плочки в банята

              Под старите плочки има 6-7 см мозайка.
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • #8
                От: Плочки в банята

                Вземаш ударната бормашина и ги накълваваш шахматно,за да се поналюпи гланца на старите ако има такъв.
                После със хубав/силен/ теракол се лепят новите.Аз съм я правил тая процедура и вече 10 год.няма никакъв проблем.
                Спестяваш си много трудоемкото къртене,особено ако старите плочки са зверски залепени с "адска смес" както се изрази колегата по-горе,а и старите наклони те водят дори!Успех!
                Камен Механджиев

                Коментар


                • #9
                  От: Плочки в банята

                  Наскоро къртих бетонни плочки на двора на вилата. Налагаше се всяка втора да се троши за да се махне. Баща ми се мъчеше с чук и секач но най-лесно е с големия чук, когато го хвана в ръце ми пада пердето и умора не усещам докато не го оставя. За баня има опасност да се събори някоя стена по този начин.
                  Последно редактирано от Иван Жоров; 17-06-10, 17:08.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Плочки в банята

                    Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                    Колеги, имам един въпрос. Трябва ли да къртя старите плочки на пода на банята или мога да залепя новите върху тях?
                    Има си специален грунд за лепене на плочка върху плочка. Грундираш с него и нямаш никакви проблеми с поставянето на новите върху старите.
                    Изпробвано многократно и сигурно. При мен ползваме розов грунд ( в склада е и не мога сега да го снимам ). В опаковка от 5 литра в пластмасова туба .
                    Ето един пример:
                    http://www.terazid.com/bg/?act=content&rec=55
                    Успех !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Плочки в банята

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      Има си специален грунд за лепене на плочка върху плочка. Грундираш с него и нямаш никакви проблеми с поставянето на новите върху старите.
                      Изпробвано многократно и сигурно. При мен ползваме розов грунд ( в склада е и не мога сега да го снимам ). В опаковка от 5 литра в пластмасова туба .
                      Ето един пример:
                      http://www.terazid.com/bg/?act=content&rec=55
                      Успех !
                      Колегата е цитирал грунда на Теразид, на Боро се казва "Бороконтакт" и е розов на цвят, на CEREZIT грунда е "CN 94", но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО лепи новите плочки с флексово лепило - т.е. БОРОФЛЕКС, CEREZIT CM 16, ТЕРАЗИД ФЛЕКС !
                      Боян 0898 / 63 66 73
                      Galloper II Exceed, 1999, 2.5 TDI, дълга база

                      Коментар


                      • #12
                        От: Плочки в банята

                        Процедурата е оправдана ако:
                        -имаш добри наклони
                        -всички стари плочки са добре залепени-няма звук на "кухо"
                        -няма да се сменя канала в пода и сифона
                        -няма да има къртене заради сифон или в друго помещение в непосредствена близост/мозайката и замазката имат качеството да се разхлопва от вибрациите.
                        Ако всичко това е ОК, надери с флекс старият гланц /но става прашно/ или го пасирай.За препоръчване е да се сложи мазана хидроизолация 2 ръце , съвместима с новото флексово лепило , пък и ако има възможност да се обърне по стените поне 1 м.Успех в начинанието!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Плочки в банята

                          Ще се прокарва канал и водопровод. Освен това има и друг проблем, поради който не съм извикал "специарлисти по къртене". Съседът на дорния етаж има чисто нова баня, но плочките му са лепени върху гипсокартон. Имам притеснението, че от вибрациите ще пострада неговата баня. По тази причина до сега къртех плочките по стените с чук около килограм, длето и кози крак. Иначе имам малък перфоратор с лепенка "Бош", сделан в задния двор на някой китайски селянин.
                          Последно редактирано от NovemberCharlie; 18-06-10, 08:25.
                          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Плочки в банята

                            Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                            Ще се прокарва канал и водопровод. Освен това има и друг проблем, поради който не съм извикал "специарлисти по къртене". Съседът на дорния етаж има чисто нова баня, но плочките му са лепени върху гипсокартон. Имам притеснението, че от вибрациите ще пострада неговата баня. По тази причина до сега къртех плочките по стените с чук около килограм, длето и кози крак. Иначе имам малък перфоратор с лепенка "Бош", сделан в задния двор на някой китайски селянин.
                            Ако плочките на комшията пострадат от къртенето в твойта баня, комшията ти има пълното право да тегли един кютек на майсторите, дето са ги лепили, понеже и без друго до година - две сами ще си паднат.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Плочки в банята

                              Тогава ще трябва да се прорежат с диамантинов диск двустранно трасетата на тръбите , за да се ограничат вибрациите, пък и да се икономиса цялостно къртене.Пушилката обаче е сериозна

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X