Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бойлер, налягане, захранване на комшиите с топла вода.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Бойлер, налягане, захранване на комшиите с топла вода.

    Наблюдавам масово непознаване на материалната част. Дано тези, дето приемат съвети да са късметлии, че в нашия град изпукаха сума бойлери. Имаше и жертви... И съборени къщи, и летящи панели от блокове...

    Коментар


    • #17
      До: Бойлер, налягане, захранване на комшиите с топла вода.

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Наблюдавам масово непознаване на материалната част. Дано тези, дето приемат съвети да са късметлии, че в нашия град изпукаха сума бойлери. Имаше и жертви... И съборени къщи, и летящи панели от блокове...
      Мани, в предната тема щях да кова вълка за опасен съвет. Размина му се, а напразно.

      Коментар


      • #18
        До: Бойлер, налягане, захранване на комшиите с топла вода.

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Аз от поне 3 години не съм ползвал бойлерите по предназначение. Все нацелваме профилактиката някъде по горите.
        Но ползата от това на снимката е голяма, като спрат водата.
        То си е и обратен клапан и предпазен клапан и пробка за източване.
        Така сега това наистина е възвратен клапан но е комбиниран с баланс вентил и пробката не е за източванеа за да може при нужда да се задейства така наречения баланс вентил и да изпусне от там налягането.Това е така наречената механична защита при прегряване на ел бойлера.
        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

        Коментар


        • #19
          До: Бойлер, налягане, захранване на комшиите с топла вода.

          Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
          Така сега това наистина е възвратен клапан но е комбиниран с баланс вентил и пробката не е за източванеа за да може при нужда да се задейства така наречения баланс вентил и да изпусне от там налягането.Това е така наречената механична защита при прегряване на ел бойлера.
          Защо ли не съм съгласен. Има и клапани без пробка за изпускане.
          А какво е баланс вентил - би ли обяснил?
          Кога се появява тази нужда от ръчното му управление?
          Преди да гръмне или като дойде ГЗ?
          Дано да не си на бойлер!

          Коментар


          • #20
            До: Бойлер, налягане, захранване на комшиите с топла вода.

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Защо ли не съм съгласен. Има и клапани без пробка за изпускане.
            А какво е баланс вентил - би ли обяснил?
            Кога се появява тази нужда от ръчното му управление?
            Преди да гръмне или като дойде ГЗ?
            Дано да не си на бойлер!
            Сега клапани ,да има но този е комбиниран.Бойлера има три защити,първата е термо релето втората е биметална защита и третата е БАЛАНС ВЕНТИЛА.Как действа той-след като не са сработили първите две защити налягането в бойлера се повишава и идва на ред третата защита/баланс вентила/който има една пружина вътре и при определено налягане се задейства и изпуска налягането "през пробката за източване" ако и той не сработи БУМММ.Зада сме сигурни че ще сработи трябва переодично да натискаме това черничкото плостмасовото и да го продухвамеПП написал съм МЕХАНИЧНА а не ръчна защита т.е. не е електронна
            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

            Коментар


            • #21
              До: Бойлер, налягане, захранване на комшиите с топла вода.

              Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
              Сега клапани ,да има но този е комбиниран.Бойлера има три защити,първата е термо релето втората е биметална защита и третата е БАЛАНС ВЕНТИЛА.Как действа той-след като не са сработили първите две защити налягането в бойлера се повишава и идва на ред третата защита/баланс вентила/който има една пружина вътре и при определено налягане се задейства и изпуска налягането "през пробката за източване" ако и той не сработи БУМММ.Зада сме сигурни че ще сработи трябва переодично да натискаме това черничкото плостмасовото и да го продухвамеПП написал съм МЕХАНИЧНА а не ръчна защита т.е. не е електронна
              Сега те разбрах, ни имам някои забележки.
              т.н. баланс вентил се ползва при парните котли, а не при битовите бойлери.
              В общия случай третата защита е еднократна. Отваря бойлера към атмосферата, докато не се отстрани проблема. Както при тенджерите под налягане.
              А възможността за източване няма нищо общо с предпазните финкции.

              Коментар


              • #22
                До: Бойлер, налягане, захранване на комшиите с топла вода.

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                възможността за източване няма нищо общо с предпазните финкции.
                Всъщност, има. От време на време трябва да се източва малко вода оттам. Пише го и в инструкцията.

                Коментар


                • #23
                  До: Бойлер, налягане, захранване на комшиите с топла вода.

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Сега те разбрах, ни имам някои забележки.
                  т.н. баланс вентил се ползва при парните котли, а не при битовите бойлери.
                  В общия случай третата защита е еднократна. Отваря бойлера към атмосферата, докато не се отстрани проблема. Както при тенджерите под налягане.
                  А възможността за източване няма нищо общо с предпазните финкции.
                  Вервай ми ползва се.А може да се източи по много начини.
                  не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                  Коментар


                  • #24
                    До: Бойлер, налягане, захранване на комшиите с топла вода.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Всъщност, има. От време на време трябва да се източва малко вода оттам. Пише го и в инструкцията.
                    Точно.За да се продухва
                    не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X