Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чамова ламперия за външен монтаж.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Чамова ламперия за външен монтаж.

    Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
    Става дума за реставрирана столетна къща - някак ПВЦ не върви.

    А за вътре - за тавани - от липа и чам кое е по-добре?
    От личния ми опит с липата (съвсем непрофесионален) съм разбрал, че макар да е широколистна, отстъпва на иглолистната дървесина по много показатели. Като магнит за червеите и влагата е, само широколистната топола я бие. За дребни декорации се е утрепала, но за ламперии, облицовки на таван и други подобни не бих я ползвал.

    Коментар


    • #32
      От: Чамова ламперия за външен монтаж.

      Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
      Става дума за реставрирана столетна къща - някак ПВЦ не върви.
      Ако искаш да реставрираш къща се ползва само дъб.
      Ако нямаш дъб или пари за дъб единственния заместил е ПВЦ то.и цимента.

      Коментар


      • #33
        От: Чамова ламперия за външен монтаж.

        Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
        Става дума за реставрирана столетна къща - някак ПВЦ не върви.

        А за вътре - за тавани - от липа и чам кое е по-добре?
        кой ще познае, че е ПВЦ

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:46970.jpeg
Прегледи:1
Размер:41.3 КБ
ID:5564631
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #34
          От: Чамова ламперия за външен монтаж.

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          кой ще познае, че е ПВЦ

          [ATTACH=CONFIG]683904[/ATTACH]
          Толкова равно ,гладко , едноцветно и грозно може да бъде само нещо изкуственно . Редих на едно място в началото на строителният си опит камък и един стар майстор като ме гледаше как избирам равните ,гладките и еднобразни камъни ми препоръча да запазя естествената красота .Демек да не избирам много ,много .От тогава гледам по друг начин на естествените и изкуствените материали .
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • #35
            От: Чамова ламперия за външен монтаж.

            Два пъти опитвам челни дъски от чам с чешки импрегнатор на Сократес и лак на Сократес-водоразтворими, с прешкурване между слоевете. Там, където е на слънце пада на юфка за 1-2 години, а е уж с UV защита . Другото държи катп че ли. Май
            ще го сменям, но не знам с какво... Цвят кестен-предложения?

            Коментар


            • #36
              От: Чамова ламперия за външен монтаж.

              Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
              Липата може ли да се брои за широколистна - става дума за ламперия по стени и тавани? А за външна обшивка?
              Или е по-добре иглолистна (чамова) ламперия?
              Тя липата си е широколистна без значение ние как я броим. Но като за дървесина, която ще се излага на атмосферни условия е крайно неподходяща. Ако изборът е единствено между липа и иглолистен материал - иглолистният еднозначно (независимо какъв точно).

              Първоначално публикуван от dadan Преглед на мнение
              Два пъти опитвам челни дъски от чам с чешки импрегнатор на Сократес и лак на Сократес-водоразтворими, с прешкурване между слоевете. Там, където е на слънце пада на юфка за 1-2 години, а е уж с UV защита . Другото държи катп че ли. Май
              ще го сменям, но не знам с какво... Цвят кестен-предложения?
              UV-защитата е за дървото. Т. е. съответният препарат осъществява такава по отношение на дървесината. Проблемът с „юфката“ ти е от многото слоеве и изобщо употребата на лак. Само дълбокопропиващи импрегнации.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #37
                От: Чамова ламперия за външен монтаж.

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                .... Само дълбокопропиващи импрегнации.
                Тъй, тъй! Следващия път, колкото и "назадничаво" да звучи, пробвай с горещ безир. Гаранция, че няма да падне на юфка.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #38
                  От: Чамова ламперия за външен монтаж.

                  Това, което понастоящем („понастоящем“ от десетки години) се предлага под етикет: „безир“ е възможно най-некачественото от синтетичните лакове! За да има ефекта, който имаш предвид, трябва да се ползва това, на което (пак понастоящем) му викат „ленено масло“. Нанесено загрято, то наистина пропива дълбоко, никога (практически) не изсъхва и не прави филм. Само че цената (особено пък за нужните в случая количества) е немислима.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Чамова ламперия за външен монтаж.

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Това, което понастоящем („понастоящем“ от десетки години) се предлага под етикет: „безир“ е възможно най-некачественото от синтетичните лакове! За да има ефекта, който имаш предвид, трябва да се ползва това, на което (пак понастоящем) му викат „ленено масло“. Нанесено загрято, то наистина пропива дълбоко, никога (практически) не изсъхва и не прави филм. Само че цената (особено пък за нужните в случая количества) е немислима.
                    Има и бързосъхнещ безир.Има и ленен безир който си е добрия стар безир!Аз ползвам втория и съм доволен.но го карам на две ръце!Една седмица след полимеризацията на първия слой вътре в дървото нанасям втори слой.
                    Но каквото и да говорим чама си е най-достъпен и застъпен в България!
                    Всеки знае дъб или орех ама цифрите там с в пъти.......
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Чамова ламперия за външен монтаж.

                      Орехът и той е подходящ за употреба, изложен на атмосферни условия - колкото и липата.
                      А безир не ползваш само ти, аз само казах какво представлява и колко върши работа.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Чамова ламперия за външен монтаж.

                        Е, ако е само за челните дъски, не е толкова непостижимо.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #42
                          От: Чамова ламперия за външен монтаж.

                          Безира според мен е много временна история.Трябва да мажеш всяка година.
                          Аз си мазах дървениите с някакви италиански химии.
                          Три компонента импрегнатор,грунд и лак.Марката ще ви я кажа като погледна кутията.
                          Нещата са доста скъпи и доста прехвалени.
                          Имам в къщи една дървена пейка намазана със такова, и за две години тръгнаха ''юфките'',вярно че и снега я валя и слънцето я пече.
                          Много ни се иска да заковем дървото и да не го бутваме повече, ама не става.
                          Това си беше и една от главните причини да го избегна в моята къща като основен материал.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Чамова ламперия за външен монтаж.

                            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                            ...Една седмица след полимеризацията на първия слой .......
                            Времето на полимеризацията на безира съвпада съвсем точно с времето на цъфтежа на налъмите...

                            Безир = преработено растително масло...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Чамова ламперия за външен монтаж.

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              Времето на полимеризацията на безира съвпада съвсем точно с времето на цъфтежа на налъмите...
                              Тц, аз бих заложил на налъмите.
                              GPS системи https://www.easytracking.bg/
                              Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                              Коментар


                              • #45
                                От: Чамова ламперия за външен монтаж.

                                Да са налъми ще ги накисна в импрегнант, но при мен трябва да свалям улуци, да строя скеле и т.н. Търся нещо с което поне 3-4 години да не се занимавам с глупости. При наличието на толкова "модерни" материали и химии, не ми се плеска с горяло масло, нафта и подобни. Някой ми беше предлагал да го облека с кафява ламарина, но освен че е грозно-няма да спре дървото да си гние вътре. На Бохемит стават ли нещата? Май ще зарежа водоразтворимите прехвалени неща, трябва си смола да има...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X