Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как отоплявате своята къща?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: До: Как отоплявате своята къща?

    Станислав Николов,

    Пелетния котел не винаги е много скъп. В Благоевград има фирма дето внася турски пелетни(но не знам координати) и доколкото знам са на прилични цени. Иначе разликата е в КПД и в отпадъка след горене. Пелетите са много по високоенергиини и не оставя почти никакъв отпадък след горене, докато с дървата си е разправия и чистне и цепене и т.н. И според мен за възрастни хора е много по-удачно...въпросът е да ги заредиш добре с пелети. Иначе костилки от каквото и да е няма как да направят такова КПД както пелетите.
    Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

    Коментар


    • #47
      От: До: Как отоплявате своята къща?

      60 квадрата етаж от къща.Отоплявам се с два френски инверторни радиатора по 2 kW и отвреме навреме помагам с една духалка!През деня ги оставям на 15-ина градуса,вечер 22/за около 15 мин. се вдига темперетурата/!Скъпичко обаче-около 140лева месечно,но чисто и безшумно!
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #48
        От: До: Как отоплявате своята къща?

        Благодаря за бързите отзиви колеги.
        @ Чичка: Ако случайно ти попадне поне име на фирмата ще съм много благодарен, защто ровейки се из интернет попаднах на някакви меко казано безумни цени от порядъка на 6-9000лв за такъв котел.
        Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

        Коментар


        • #49
          От: Как отоплявате своята къща?

          @ Станислав Николов,

          моя е грешката. Фирмата е от Хасково, не от Благоевград

          Но важното е, че намерих координатите. Сайта е доста "постен" :

          http://www.hydroterm.hit.bg/index.htm

          Но на ЛС ще ти пусна точни данни с кой да се свържеш
          Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

          Коментар


          • #50
            От: До: Как отоплявате своята къща?

            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
            60 квадрата етаж от къща.Отоплявам се с два френски инверторни радиатора по 2 kW и отвреме навреме помагам с една духалка!През деня ги оставям на 15-ина градуса,вечер 22/за около 15 мин. се вдига темперетурата/!Скъпичко обаче-около 140лева месечно,но чисто и безшумно!
            Можете ли да обясните повече за тези радиатори. Марка, модел, или да постнете тяхно описание. Какво означава инверторни, като става реч за радиатори?
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #51
              От: Как отоплявате своята къща?

              Човека иска да каже "конвекторни"..

              Коментар


              • #52
                От: Как отоплявате своята къща?

                Аз,се отоплявам с две камини на дърва,10-11 кубика на сезон,ама е голяма хамалогия,
                особено като се повреди асансьора.Защото дървата са ми в мазето,а аз живея на 11-етаж.
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар


                • #53
                  От: Как отоплявате своята къща?

                  Имаме два котела на твърдо гориво по 60кв единия.На дърва е невъзможно да се достигнат високи градуси.Трябва си въглища.Десетина тона си отиват .Котлите са много компактни и ефективни.Виадрус.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Как отоплявате своята къща?

                    Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                    Имаме два котела на твърдо гориво по 60кв единия.На дърва е невъзможно да се достигнат високи градуси.Трябва си въглища.Десетина тона си отиват .Котлите са много компактни и ефективни.Виадрус.
                    Коко за градусите не съм съгласен аз аъм с Пиролизни котли и ефекта е голям,но има и един проблем ако се сложат мокри дърва неможе да вдигне повече от 45-50градуса.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Как отоплявате своята къща?

                      От 8 години съм на локално партно с печка с водна риза. За апартамент 113 м2 за една зима изгарям 7-8 м3 дърва. Малко е, но все така се случва, че по полвин ден няма никой вкъщи, и печката гори по-малко часове за денонощието.
                      Не ми е било студено, след като запаля след 15-20 минути започва да се усеща топлинката от радиаторите, а след час-час и половина си е нормално топло.
                      Понеже печката е в стаята в която спим-вечер като си легна, и заредя дърва в печката чувството е много приятно да гледам светлината от огъня по стените и тавана. А навън вее и трупа преспи...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Как отоплявате своята къща?

                        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                        Човека иска да каже "конвекторни"..
                        От тия конвекторните съм безкрайно недоволен! Преди да сложа климатика, ме излъгаха да купя GLAMOX 1,5 киловата за стая 12 м2. Два месеца се инатих и спахме с жената на 16 градуса (повече не щя да вдигне тая тенекия), а плащахме сметки за ток колкото за 2 климатика. Тоя радиатор после се оказа че върши що годе някаква работа за едно друго стайче около 6 м2 но е много далеко от икономичността на климатика, а и някак си много изсушава въздуха в стаята.
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #57
                          От: До: Как отоплявате своята къща?

                          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                          ... Разхода е около 6-7 тона на сезон!
                          Котела и за твърдо гориво, сменена му е вратичката и на нея е монтирана пелетна горелка 22 Квт. на Ерато ...
                          Пред мен стои подобен казус - преминаване от тв.гориво на пелети.
                          Интересува ме моделът на котлето, на което е монтирана горелката и какъв е бил разхода преди това на въглища и дърва (предполагам на същата площ и същата сграда).

                          Благодаря предварително.

                          Коментар


                          • #58
                            От: До: Как отоплявате своята къща?

                            А какво би се получило ако за камина с водна риза / или без такава/ вместо дърва се мине на пелети? Или трябва комбинация някаква? Че още не съм купувал дърва
                            Николай
                            VITARA 1.6, 93 къса кабр
                            КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                            Коментар


                            • #59
                              От: Как отоплявате своята къща?

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              От 8 години съм на локално партно с печка с водна риза. За апартамент 113 м2 за една зима изгарям 7-8 м3 дърва. Малко е, но все така се случва, че по полвин ден няма никой вкъщи, и печката гори по-малко часове за денонощието.
                              Не ми е било студено, след като запаля след 15-20 минути започва да се усеща топлинката от радиаторите, а след час-час и половина си е нормално топло.
                              Понеже печката е в стаята в която спим-вечер като си легна, и заредя дърва в печката чувството е много приятно да гледам светлината от огъня по стените и тавана. А навън вее и трупа преспи...
                              Koльо, при твоя случай е много важно кой живее под тебе и колко си топли жилището( а аз си мисля ,че го топли добре) В къщи със 7-8 кубика ще стигнеш до февруари средата ,ако не е много студена зимата
                              RAV 4
                              F650GS

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X