Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отопление с електрическо котле?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Отопление с електрическо котле?

    С ел котел сметки от 400лв. са ти гарантирани. В момента се топля с такъв по неволя, та знам. Търси вариант с климатици или чилър.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #32
      До: Отопление с електрическо котле?

      Зависи и къде живееш. Тук в Пловдив хубав климатик е добро решение. Зимата е мека, а лятото не се издържа без него. Още повече, че в апартаментите са неудобни котли и ризи, а пък минаването през няколко етажа силно намалява ефективността.
      Климатикът обаче, за малко по-студени райони няма да е полезен. Трудно ще се справя.
      Ако си в къща до 2-3 етажа е друга бира. Както казва Ясен, най-удачни ги дават някакви термопомпи, минаване под земята и друга сложна галиматика.
      Мой познат 400 кв. м. над Пловдив е отопляваше и охлаждаше със супер скъпа система - чилъри, но я спря. Над 1200 лева ток. Мина на тези термопомпи. Други пък имат котли с нафта, като зимните месеци за къща си докарват сериозно число.
      Това с изолацията отвъре и отвън ми се струва силен мазохизъм. Конденз и мухъл, спарено ...
      Но е гадно това духане вечер, както при отопление, така и при охлаждане. А тук лятото налага спане и на климатик. Пък ако и климатика ти е някаква издухана история, става...
      Ел. котле наистина убива спестяванията.
      Последно редактирано от nikita66; 17-02-10, 18:10.
      Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

      Коментар


      • #33
        До: Отопление с електрическо котле?

        Само да вметна .....
        Моите "духалки" .... НЕ СЕ УСЕЩАТ .... когато са на минимална скорост на вентилатора. Нито се чуват, нито ... нищо.
        Шума мисля беше около 30 dB .... по каталог.
        "Марков" климатик шуми повече ....
        Няма проблем да се спи!
        Това беше едно от основните ми изисквания!
        Друга тема е, че са преоразмерени така, че да работят само на първа степен и това да е достатъчно за отопление и охлаждане ....
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X