Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отопление с електрическо котле?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отопление с електрическо котле?

    Колеги, моля за впечатления. Апартамента ми е предвиден за такъв вид отопление, но не съм запознат. Има си отделно ел.табло за трифазен ток, специално за котлето. А и да ме ориентирате каква марка, kW, и др. за общо около 90кв.м площ. Благодаря!

  • #2
    До: Отопление с електрическо котле?

    При стандартна височина на жилищата в БГ от 2.60 знам,че е необходим около 1 КВ за 10 кв.м отопляема площ,като аз личнобих те посъветвал да завишиш с около 20% т.е.за 90 м2 около 12 КВ котле.

    Коментар


    • #3
      До: Отопление с електрическо котле?

      Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
      ... не съм запознат.
      Като се запознаеш с цените на тока, все едно си се запознал. Това е най-прост и лесен, но и най-скъп начин за отопление.

      Коментар


      • #4
        До: Отопление с електрическо котле?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Като се запознаеш с цените на тока, все едно си се запознал. Това е най-прост и лесен, но и най-скъп начин за отопление.
        Защо хем е прост и лесен, пък най-скъп? Питам "пАтило", а не "стАрило". Дай инфо от собствен опит. Кое те отказа от такъв вид отопление примерно. Колко кW харчи и т.н.? Благодаря!

        Коментар


        • #5
          До: Отопление с електрическо котле?

          Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
          Защо хем е прост и лесен, пък най-скъп? Питам "пАтило", а не "стАрило". Дай инфо от собствен опит. Кое те отказа от такъв вид отопление примерно. Колко кW харчи и т.н.? Благодаря!
          Ето това ще откаже всеки, за когото отоплението е забелжим разход спрямо доходите.
          http://segabg.com/a/goriva.htm

          Коментар


          • #6
            До: Отопление с електрическо котле?

            Газ при мен няма за добро или лошо. А нали уж отоплението с климатици излизало най-евтино. А те са на ток. Ако си на ел.радиатори със сигурност сметката ти ще е бая забавна откъм цифри . И все пак някой да ползва такова котле?

            Коментар


            • #7
              До: Отопление с електрическо котле?

              Няма ли газ при вас, вкъщи имахме 2 по 12 киловата и като пуснаха газ ги скрихме в мазето.
              Грандоман WJ 3.1 QD

              Коментар


              • #8
                До: Отопление с електрическо котле?

                Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                Газ при мен няма за добро или лошо. А нали уж отоплението с климатици излизало най-евтино. А те са на ток. Ако си на ел.радиатори със сигурност сметката ти ще е бая забавна откъм цифри . И все пак някой да ползва такова котле?
                Аз ползвам - за 100 кв.м 300-500 лв. на месец!
                Ама пък е много удобно!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #9
                  До: Отопление с електрическо котле?

                  Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                  Аз ползвам - за 100 кв.м 300-500 лв. на месец!
                  Ама пък е много удобно!
                  Колега, моля малко инфо. Къща, апартамент? Колко kW е котлето? Коя фирма го монтира, марка?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Отопление с електрическо котле?

                    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                    Колега, моля малко инфо. Къща, апартамент? Колко kW е котлето? Коя фирма го монтира, марка?
                    Къща, масивна, тухла единичка, алуминиева дограма!
                    Котлето е 9 Квт., трифазно, с електронно управление, монтирах си го аз!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #11
                      До: Отопление с електрическо котле?

                      С климатик е евтино, защото отдава примерно 4 киловата, а консумира 1-2, много бързо загрява, но само въздуха и като го спреш след 5 минути е студено вече ...
                      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                      Аз ползвам - за 100 кв.м 300-500 лв. на месец!
                      Ама пък е много удобно!
                      И за сравнение на газ - 220 кв.м - 250 лева за януари и пак толкова за декември ... Цял етаж, без изолация и разбира се - всички стени са външни Температура - 20-21+ градуса /зависи от стаята .../
                      Грандоман WJ 3.1 QD

                      Коментар


                      • #12
                        До: Отопление с електрическо котле?

                        Колкото хора - толкова мнения
                        Преди няколко години си взех нов апартамент с предвидено ел.котле включено в цената на строежа. Веднага го отказах от строителя за да ми го приспадне от общата цена. Помолих го да ми остави само разводките на тръбите. В последствие си монтирах климатици и камина с водна риза. Отделно и слънчев колектор за топлата вода през лятото.
                        Само ще допълня, че още първата зима някои от съседите изпищяха от сметките за ток, монтираха климатици и сега не си и помислят за котлета.
                        И климатиците не са панацея, нито камина на 4ти етаж, но това е...
                        Направи си сметка колко струват котле,разводки ,арматура,радиатори и съпостави с друга алтернатива. Иначе за лесно чисто и комфортно - да, съгласен съм.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Отопление с електрическо котле?

                          Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
                          С климатик е евтино, защото отдава примерно 4 киловата, а консумира 1-2, много бързо загрява, но само въздуха и като го спреш след 5 минути е студено вече ...


                          И за сравнение на газ - 220 кв.м - 250 лева за януари и пак толкова за декември ... Цял етаж, без изолация и разбира се - всички стени са външни Температура - 20-21+ градуса /зависи от стаята .../
                          Съгласен съм - на газ е много по-добре! Но при нас газ няма и няма да има скоро, твърдото и течното гориво отпадат по субективни причини! Между другото котлето съм го монтирал преди 10 г. и оттогава си работи безгрижно!
                          А, да - трябва да отбележа, че се води като офис, свързано е с тройнотарифен електромер, приспадам си ДДС-то! А и сумата е примерна, тъй като котлето не е вързано на отделен електромер!
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #14
                            До: Отопление с електрическо котле?

                            Няма ли възможност за ТЕЦ?
                            Ако не, поне направи външна топлоизолация и после ХУБАВИ термопомпени климатици. Не, че ще е много ефтино ефтино, но те хладят и лятото.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Отопление с електрическо котле?

                              Един познат, преди година две може би, се хвалеше с ел. котле, колко било удобно, хубаво, "само копчето щракаш" и незнам какво....
                              След няколко месеца дойде да пита какво котле на тв. гориво да си вземе, че това "хубавото и удобното" е щяло да го разори. По груби сметки харчело по 40лв на ден. За колко часа на ден обаче не помня.
                              Don't hunt IF you can't kill
                              първо 0883 после 333 накрая 448

                              LZ1BGD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X