Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЛАМПЕРИЯ В КРУИЗНО КОРАБЧЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ЛАМПЕРИЯ В КРУИЗНО КОРАБЧЕ

    Колеги,май ще ми се наложи скоро да правя основен ремонт на едно корабче за излетни разходки.В чужбина е.И понеже се барнах майстор,ме викат за вътрешния ремонт-трябва всичко да е издържано в дървена ламперия.Идеята е,че тук у нас материала е по-евтин.Та,искам съвет-каква ламперия,откъде...айде,КАК,знам.
    ---
    Ето и скица и снимка най-общо:
    Прикачени файлове

  • #2
    До: ЛАМПЕРИЯ В КРУИЗНО КОРАБЧЕ

    Колко е квадратурата. Какви дебелини материал ще ти трябва.
    Пожаробезопасност трябва ли.

    и т.н.
    only 4 x 4,sim AWD

    Коментар


    • #3
      До: ЛАМПЕРИЯ В КРУИЗНО КОРАБЧЕ

      Квадратурата ще я изчислявам по горната схема.Грубо,е към 350 квадрата ламперия.Но утре,като направя таблицата ще е точно.
      Именно,защото ми трябва особена ламперия,пустах темата.
      Не зная,за кораби ,какво се изисква,освен че трябва да не пуща вода-като за сауна.Кой с каквото може-да помага.пък агънцето-от мен.

      Коментар


      • #4
        До: ЛАМПЕРИЯ В КРУИЗНО КОРАБЧЕ

        В крайна сметка този кораб ще плава ли
        only 4 x 4,sim AWD

        Коментар


        • #5
          До: ЛАМПЕРИЯ В КРУИЗНО КОРАБЧЕ

          При всички случаи широколистна или тропическа дървесина. С иглолистна също става, ама трябва повече грижи, докато се експлоатира. Дъб, орех, дори и ясен от българските... Ако искаш иглолистна - трябва повечко подбиране на материала, повечко грижа за производството на ламперията.
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • #6
            До: ЛАМПЕРИЯ В КРУИЗНО КОРАБЧЕ

            Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
            При всички случаи широколистна или тропическа дървесина. С иглолистна също става, ама трябва повече грижи, докато се експлоатира. Дъб, орех, дори и ясен от българските... Ако искаш иглолистна - трябва повечко подбиране на материала, повечко грижа за производството на ламперията.

            Корабът ще плава естествено-нали е круизен...

            За широколистната дървесина има резон.Аз си мисля да предложа все пак иглолистна на собственика,със снимки на мострите.Ясно ми е,че за такъв тип облицовка се иска да има минимум чепове,минимум надки които се виждат,абе с една дума-да е пипната работата.
            Цезар,ако имаш някакви снимки на широколистна ламперия и цени,ще е добре.

            Коментар


            • #7
              До: ЛАМПЕРИЯ В КРУИЗНО КОРАБЧЕ

              Да добавя,дебелината на материала е,каквато предложа аз,тоест-ние.
              Онези приятелчета искат лукс,трябва да ги смаем със снимки.

              Коментар


              • #8
                До: ЛАМПЕРИЯ В КРУИЗНО КОРАБЧЕ

                Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                Да добавя,дебелината на манериала е,каквато предложа аз,тоест-ние.
                Онези приятелчета искат лукс,трябва да ги смаем със снимки.
                Съседите ми в Несебър сигурно знаят какво точно се прави,
                защото имат такива корабчета и сами ги ремонтират.
                Въпроса е дали мога да навия някой да влезе тук.

                Коментар


                • #9
                  До: ЛАМПЕРИЯ В КРУИЗНО КОРАБЧЕ

                  Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                  Съседите ми в Несебър сигурно знаят какво точно се прави,
                  защото имат такива корабчета и сами ги ремонтират.
                  Въпроса е дали мога да навия някой да влезе тук.


                  Ще помогнеш много Майкъл.
                  Измисли начин да ги навиеш.

                  Коментар


                  • #10
                    До: ЛАМПЕРИЯ В КРУИЗНО КОРАБЧЕ

                    Ще говоря утре да видя дали ще успея да навия поне един.
                    Някой от тях освен дървени имат и метални корабчета
                    и съм изгубил дирята им,
                    че последните 5 години повече време съм в Пловдив отколкото в Несебър.

                    Коментар


                    • #11
                      До: ЛАМПЕРИЯ В КРУИЗНО КОРАБЧЕ

                      Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                      Корабът ще плава естествено-нали е круизен...

                      За широколистната дървесина има резон.Аз си мисля да предложа все пак иглолистна на собственика,със снимки на мострите.Ясно ми е,че за такъв тип облицовка се иска да има минимум чепове,минимум надки които се виждат,абе с една дума-да е пипната работата.
                      Цезар,ако имаш някакви снимки на широколистна ламперия и цени,ще е добре.
                      Едва ли ще намеря баш снимки на широколистна ламперия, а за цени да не говорим. Дъбовия материал последно от склад беше 800-1000 лв/кубик, а трябва да се смята разкрояване, обработка и т.н. Доколкото имам малък опит в тази дейност - за да се направи таз ламперия просто корабчето трябва да е на разположение и много неща се правят на място. Т.е. работилничката трябва да е в непосредствена близост до корабчето (най-добре). Трябва да се изчисли правилно и да се монтира внимателно и поддържащата конструкция (скарата) под ламперията. Абе тънка работа си е , особено, след като не може да се види на живо дадеността.
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • #12
                        До: ЛАМПЕРИЯ В КРУИЗНО КОРАБЧЕ

                        По принцип Българските дървета не стават за лодки. Това по яхтите е друга бира. Цените са мно пъти по-високи от дъб или бук. Най често се ползват дървета които не гният. Т.е. не попиват вода и като се намокрят не се пързалят. В краен случай мисля слагат някакъв махагон.

                        Най точна справка BENZBOSS или NIKSD.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #13
                          До: ЛАМПЕРИЯ В КРУИЗНО КОРАБЧЕ

                          И аз да те вкарам в малко мислене. Не знам дали собствениците на корабчето са ти приятели или само бизнес отношения имате но..
                          Ако става въпрос само за бизнес виж първо някои по-тънки разпоредби в дадената държава,защото на моменти се получават капани. Предполагам че иде реч за Турция.Какъвто и материал да използваш ще трябва да го докараш до условна негоримост. Има си лакове и импрегнати за тази работа. За на вода от иглолистните на практика става само лиственицата, ама внос от Русия и цена.. най-приемливите за тази работа са екзотики за България като тика например нооо пак проблем. Абе в трудно приключение мисля че се вкарваш. Мое мнение.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #14
                            До: ЛАМПЕРИЯ В КРУИЗНО КОРАБЧЕ

                            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                            И аз да те вкарам в малко мислене. Не знам дали собствениците на корабчето са ти приятели или само бизнес отношения имате но..
                            Ако става въпрос само за бизнес виж първо някои по-тънки разпоредби в дадената държава,защото на моменти се получават капани. Предполагам че иде реч за Турция.Какъвто и материал да използваш ще трябва да го докараш до условна негоримост. Има си лакове и импрегнати за тази работа. За на вода от иглолистните на практика става само лиственицата, ама внос от Русия и цена.. най-приемливите за тази работа са екзотики за България като тика например нооо пак проблем. Абе в трудно приключение мисля че се вкарваш. Мое мнение.
                            Споделям почти на 100% . Всичко зависи от това дали има добър бюджет - ако ДА, то човек може много добре да се позабавлява, опаковайки това корабче с дървесина отвътре... Ако ще се гони ниска цена - наистина може да се вкарате в приключения.

                            P.S. В момента имам задача да "опаковам" една фасада на хотел с иглолистна ламперия и се гони цена, та виждам какво става... А не става с материал от околовръстното......
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • #15
                              До: ЛАМПЕРИЯ В КРУИЗНО КОРАБЧЕ

                              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                              И аз да те вкарам в малко мислене. Не знам дали собствениците на корабчето са ти приятели или само бизнес отношения имате но..
                              Ако става въпрос само за бизнес виж първо някои по-тънки разпоредби в дадената държава,защото на моменти се получават капани. Предполагам че иде реч за Турция.Какъвто и материал да използваш ще трябва да го докараш до условна негоримост. Има си лакове и импрегнати за тази работа. За на вода от иглолистните на практика става само лиственицата, ама внос от Русия и цена.. най-приемливите за тази работа са екзотики за България като тика например нооо пак проблем. Абе в трудно приключение мисля че се вкарваш. Мое мнение.
                              Не е турция.Франция е.
                              Правил съм много ламперии,но точно в кораб не съм.Затуй реших да пусна темата-да пообсъдим проблема и възможностите за решаване.
                              Инструмент ще има всякакъв,на място.Тъй като кораба веднъж е изкарал един цикъл на експлоатация,тоест морално остарял е,не виждам смисъла да го кича с тик или други екзотики.Мисля го именно с една хубава шлайфана чамова ламперия и после здраво импрегниране пртив влага и горимост.Целта е да се сгъне лев,за да има и за агънце.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X