Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Басейн ! Как се прави !?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Басейн ! Как се прави !?

    Така е , а и"новите" ЛЕД прожектори имат доста дълъг живот ,независимо дали са с фиксиран цвят или са с RGB функция и контролер!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #92
      Басейн ! Как се прави !?

      Я да питам басейновите специалисти:
      Плосък покрив на къща с грес огромна тераса, плоча отдолу 20 см железобетон.
      Мога ли да си сглобя едно малко къпало на покрива да речем 3 на 3 на 1 метър - колкото да се плацикат децата лятото и да си топлят кокалите старите зимъска.
      Представям си го нещо като голямо джакузи с покривало да не изстива лесно като не се ползва.
      Искам го на покрива защото ако е на двора ще го цапат много различните домашни фактори а и така ще се заключва
      Има ли готови такива варианти сглобяеми?
      Какъв е най лесния начин да се стопли зимата а и да се задържи тази топлина?
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #93
        От: Басейн ! Как се прави !?

        Това са 9 тона, което - както казва Цезар (и един чорлав гений) - е относително понятие (с отчетлив уклон към съвсем приемливо натоварване). Но предвид, че е на покрива (сила по рамо), все пак е невъзможно да се определи без конкретика около конструкцията (20 см ст. б. плоча, също е относително - то си е и непълно - понятие) - пък и покрив също (над колко етажа е?).
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #94
          От: Басейн ! Как се прави !?

          Да речем че покрива може да ги издържи, интересува ме типа на джакузито.
          Етажите са 2 реално е 10 метра над кота 0
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #95
            От: Басейн ! Как се прави !?

            Девет тона динамичен съсредоточен товар (щото водата дори в басейн не е в състояние на покой) ...
            Според мен много зависи от конструкцията, но вероятността да се получи е под 10%. Съществува, но е много малка. Дебелината на плочата не е за пренебрегване, но е по-важно какъв е арматурния й план и особено - как и къде е трегерирана и какво натоварване е предвидено в конзолите. По презумпция проектантите на плоски покриви се престарават конструктивно, но не знам какъв е твоя случай.
            Извод - потърси проектанта и му изложи своята идея.
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • #96
              От: Басейн ! Как се прави !?

              Питането ми добива неправилна посока.
              Искам да обсъдим дали е подходящо да имаш басейнче на покрива а не да изчисляваме конструкции
              Ако някой е виждал/правил подобно ще ми е интересно да сподели.
              Идеята е с някакъв минимален воден обем да се извлече максимален фън
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #97
                От: Басейн ! Как се прави !?

                Басейнът принципно винаги си е фън. Дали на твоя покрив или в твоя двор - единственото меродавно е твоето усещане. Тук ние да кажем и "да" и "не" все ще е вярно и грешно едновременно. Единственото важно е ако се прави то да е да се спазват правила и технологии, за да ви служи той, басейнът, а не вие на него.
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • #98
                  От: Басейн ! Как се прави !?

                  Имa готови джaкузитa с по около 2м3 водa ,но сa скъпички .Във фирмaтa дето бaчкaм редовно монтирaме.Другият вaриaнт съм го описaл по-горе,сглобяемите бaсейни тип "Aзуро" между 500-600лв.,метaлнa сглобяемa конструкция с линер мембрaнa отвътре.Рaзмерите сa диaметър 3.50 и 4.50 нa 1м.дълбочинa.От професионaлнa гледнa точкa ,съм сигурен ,че е възможен монтaж нa джет дюзи с резбa зa линер монтaж и подходящa помпa зa целтa,плюс стaндaртното изпълнения с филтрaционнa помпa.Aз лично го зaмислям този вaриaнт,бързо,евтино,прaктично ,сaмо дето нямa дa е нa покрив.От другите сглобяеми ,сгъвaеми ми писнa,истинки фундaментен е голямa грижa зa изгрaждaн ,a и си струвa ,aко остaвa зaвинaги.Отоплението през зимaтa е възможно с пaрно и топлообменник ,кaто по-евтино и изотермично покривaло с фибрaн отгоре,може и отстрaни ,мисля че не е проблем.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Басейн ! Как се прави !?

                    Колега, покрива ти е изчислен на в най-добрия случай на 150кг/кв.м, ти искаш да качиш тон. А за провисването (щото за падане на бетонна плоча се иска особенно старание) е важно отношениего отвор към дебелина. Знам че питаш за джакузи, а не за плоча, ама после за няма съседна тема за напукана плоча. Просто държах да предупредя.

                    Sent from my P8_Energy_mini using Tapatalk
                    Кольо Динев

                    Коментар


                    • Изчетох темата искам да направя басейн 5х3/5х4 или 6х3/6х4 с дълбочина 1.50 . Как ще ми излезе най-изгодно? И има ли вариант да изкопая дупка да излея бетон и да измажа с хидрофлор (или нещо подобно се казваше) Препоръчайте ми фирма или човек който се занимава с басейни. Да се свържа с него

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X