Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Басейн ! Как се прави !?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Басейн ! Как се прави !?

    Ето и детайла. Не успях да го прикача в предишният пост.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #17
      До: Басейн ! Как се прави !?

      Да се направи басейн е най-лесното нещо.

      Коментар


      • #18
        До: Басейн ! Как се прави !?

        Следя темите за басейни постоянно и имам питане, може ли някой да се ангажира с краина цена на куб.м за двата вида басеини с преливници базови изпълнения без екстри +- 10-15% от цената.
        Така за тези като мен ще е по лесно да си направят сметката.
        Благодаря.
        ПАВКО
        0888802068

        Коментар


        • #19
          До: Басейн ! Как се прави !?

          Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
          Да се направи басейн е най-лесното нещо.
          Я да чуем колега!Все пак темата е как се прави !
          B+

          Коментар


          • #20
            До: Басейн ! Как се прави !?

            Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
            Да се направи басейн е най-лесното нещо.
            А...колега недей да ме объркваш,че ще взема да си повярвам.
            Така казано седейки на меко зад компа, има ли нещо трудно?
            ПАВКО
            0888802068

            Коментар


            • #21
              До: Басейн ! Как се прави !?

              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              Какво представлява тази лента - материя , плътност?
              Къде мога да я видя ?( водонабъбваща)
              • Бенторубът за нормални води е зелена гъвкава хидрофилна лента с размери 25 x 20mm , направен от естествен натриев бентонит и синтетичен каучук.
              • Предназначение :

                За уплътняване на работни фуги на дъна , стени , преминавания на водопроводни и канализационни тръби и др. намиращи се в контакт с вода.
                В зони с повишен риск може да се използва в комбинация с инжекционни тръбички.
              • Характеристики :

                - Увеличение на обема – до 400 %;
                - Плътност – 1.44 кг/дм3 ;
                - Тегло – 0.72 кг/м ( приблизително );
                - Устойчивост на водно налягане – до 8 бара;
                - Температура на полагане от -15оС до +60оC ;
                - Функционални възможности от - 45оС до +120оС.
                - Опаковка – в кашони , 6 ролки по 5 метра.
                - Тегло – 23кг бруто.
                - Съхранение – между +5оС и +30оC.

              http://www.hydromat.bg/bg/hydroizolacii_08.html
              "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
              "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

              Коментар


              • #22
                До: Басейн ! Как се прави !?

                Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
                Я да чуем колега!Все пак темата е как се прави !
                Понеже се занимавам с тия неща над 25 год. и затова казвам, че е лесно от моя гледна точка.
                Принципа ми е - стискам очите и правя.
                Взема ли да умувам много и няма резултат.
                Досега съм направил 3 басейна, 2 малки и един голям.
                Правя изкопа, армирам дъното и стените и се залива бетона.
                Понеже моите са в стил Природа, доста са криви и с разни скали.
                Бетона накрая го обработвам с бял цимент и оцветители.
                Отнема ми най много 10-15 дни без натягане.
                От всичкото само за изкопа викам хора,
                другото го правя сам и ми е кеф.

                Коментар


                • #23
                  До: Басейн ! Как се прави !?

                  Първоначално публикуван от the_trident Преглед на мнение
                  А...колега недей да ме объркваш,че ще взема да си повярвам.
                  Така казано седейки на меко зад компа, има ли нещо трудно?
                  Вярно е, че зад компа е лесно всичко,
                  обаче докато стигна до тук доста работа отхвърлих през изминалите години. Естествено е да имам натрупан опит.
                  И пак казвам- басейн се прави супер лесно, ако се подходи опростено.
                  Не се плаши и го почвай.
                  Ако има зор, викай ме...пия само кафе.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Басейн ! Как се прави !?

                    Първоначално публикуван от Jamo Преглед на мнение
                    • Бенторубът за нормални води е зелена гъвкава хидрофилна лента с размери 25 x 20mm , направен от естествен натриев бентонит и синтетичен каучук.
                    • Предназначение :

                      За уплътняване на работни фуги на дъна , стени , преминавания на водопроводни и канализационни тръби и др. намиращи се в контакт с вода.
                      В зони с повишен риск може да се използва в комбинация с инжекционни тръбички.
                    • Характеристики :

                    http://www.hydromat.bg/bg/hydroizolacii_08.html
                    Това е много полезна информация .
                    Имах такъв обект преди 2 години и ги забърках едни .....дренажи , отводнителни улеи .....ТНТМ . Не останах доволен ..... но има и такива моменти .
                    Ще попрочета за тази новост ( за мен ) и ако имам въпроси пак ще питам .
                    Хареса ми , че има и за солена вода .
                    Благодаря !

                    Коментар


                    • #25
                      До: Басейн ! Как се прави !?

                      Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                      Понеже се занимавам с тия неща над 25 год. и затова казвам, че е лесно от моя гледна точка.
                      Принципа ми е - стискам очите и правя.
                      Взема ли да умувам много и няма резултат.
                      Досега съм направил 3 басейна, 2 малки и един голям.
                      Правя изкопа, армирам дъното и стените и се залива бетона.
                      Понеже моите са в стил Природа, доста са криви и с разни скали.
                      Бетона накрая го обработвам с бял цимент и оцветители.
                      Отнема ми най много 10-15 дни без натягане.
                      От всичкото само за изкопа викам хора,
                      другото го правя сам и ми е кеф.
                      Искаме снимки и по-подробни обяснения ако може! Ако верно е толкова лесно, почвам и аз да копая. Нужна ми е /а и предполагам не само на мен/ максимално подробна информация!
                      размери на изкопа?
                      арматура-дебелина и начин на армиране?
                      марка бетон и ако се слага нещо допълнително?
                      дебелина на дъното и на стените?
                      начини и избор на пречиствателя?
                      какви отвори за скимери и къде трябва да се заложат?
                      облицовка?

                      100% има още мнооого неща, за които дори и не подозирам, че са нужни, та дори и задължителни!

                      Най-добре ще е да покажете сники и напишете всичко, за да ни стане максимално ясно.
                      LZ1PER

                      Коментар


                      • #26
                        До: Басейн ! Как се прави !?

                        Значи всеки басейн в изкоп е лесен, защото дори и 10см. бетон да се сложи, налягането от водата се поема и от бетона и от земята и няма опастност да се спука.
                        Ако е в стил Природа, както ги правя аз, наклона на дъното е например в единия ъгъл и там слагам отводняването на басейна с цел почистване.
                        Отвждняването е много просто.
                        Завършва на муфа на дъното Фи-110 и в нея после слагам вертикална тръба с размер до нивото което желая да се пълни басейна и накрая на тази тръба има обикновен сифон да не допуска мирис от канала.
                        Така колкото и вода да влезе в басейна се оттича през сифона.
                        Водата я въртя с помпа по разни каскади и водопади.
                        Ако източника е природен и непрекъснато тече вода също става по този начин.
                        Големия който направих в Сл.Бряг изчезна като дадахме земята срещу апартаменти и сега там е един огромен хотел Камелия Гардън.
                        Моите които имам в момента са малки поради липса на място, но принципа е еднакъв и за големите.
                        Единия е в Несебър, другия в Пловдив.
                        Толкава са лесни тия басейни, че ги правя с поглед само и хич не се замислям.
                        Който е решил да прави басейн да го почва и да не се плаши и най -важното да не се впуска в модерните технологии.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Басейн ! Как се прави !?

                          Ето две снимки за да добиете представа за армировката на чашата .
                          Прикачени файлове
                          Диян Димитров

                          Коментар


                          • #28
                            До: Басейн ! Как се прави !?

                            Колеги,обяснете ми за какво са тези дебели бетонни стени-плочи ? Не мога да разбера как 1кубик вода тежи повече от един кубик пръст /примерно/-знам,че има относително тегло.Това което е написал "МАЙКЪЛ" ми звучи логично.Преди време четох за изграждане на "басейн" , беше някакъв немски сайт - хората го направиха от бетонни блокчета и "мушама" . Не ми допадна ама и там водата тежи,а пък "мушамата" не се пука . "МАЙКЪЛ' моля те ,напиши малко повече за твоя метод - определено ми допада и се връзва с моята логика. Ако бъркам ще съм ви благодарен,че сте ме ограмотили и че ще избягна грешки.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Басейн ! Как се прави !?

                              Първоначално публикуван от evtimovi Преглед на мнение
                              Колеги,обяснете ми за какво са тези дебели бетонни стени-плочи ? Не мога да разбера как 1кубик вода тежи повече от един кубик пръст /примерно/-знам,че има относително тегло.Това което е написал "МАЙКЪЛ" ми звучи логично.Преди време четох за изграждане на "басейн" , беше някакъв немски сайт - хората го направиха от бетонни блокчета и "мушама" . Не ми допадна ама и там водата тежи,а пък "мушамата" не се пука . "МАЙКЪЛ' моля те ,напиши малко повече за твоя метод - определено ми допада и се връзва с моята логика. Ако бъркам ще съм ви благодарен,че сте ме ограмотили и че ще избягна грешки.
                              Значи басейн става от всичко щом е в изкоп. За армировка стига и мрежа 3-4мм. от готивите в Бриколажа, защото все пак има земни трусове и една пукнатина е фатална...водата през нея е като резачка.
                              Басейн става и от трамбована глина и тогава не е нужна армировка, защото ако се появи пукнатина се самозапушва от глината.
                              Все пак зависи къде ще е басейна, какви ще са размерите и колко лъскав трябва да е.
                              Но във всички случаи при изкоп земята поема налягането от водата и не са нужни дебели бетонови стени и дъно.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Басейн ! Как се прави !?

                                Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                                Басейн става и от трамбована глина и тогава не е нужна армировка, защото ако се появи пукнатина се самозапушва от глината.
                                Доколкото разбирам всички тук говорят за направа на някакъв вид съвременен плувен басейн ,а не на гьол. Изобщо не е за пренебрегване налягането на водата, затова в зависимост от размерите и дълбочината се смятат стените и дъното. Вече има доста фирми с достатъчно опит в тази област и е добре поне една консултация да се направи с тях.
                                Диян Димитров

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X