Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Приемане на строително-монтажните работи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Приемане на строително-монтажните работи

    Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
    Само за ориентация -"Договарянето-хитрини и капани"-издателство "СЕК".
    Настолната ми книга от 1 седмица насам .
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

    Коментар


    • #17
      До: Приемане на строително-монтажните работи

      Имам перфектните договори, но трябва да се адаптират за всеки строеж - индивидуално.
      "Повече пот при договарянето, по- малко сълзи в съдебната зала".
      Не познавам строител, запазил добри отношения с инвеститора си. То затова има и поговорки : кой къде се е.ял....
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • #18
        До: Приемане на строително-монтажните работи

        Направо като гледам какво пишете се чудя къде съм живял до сега ?
        Договарянето не е война . Нито е надхитряне и надлъгване .
        Договарянето е просто уеднаквяване на гледните точки на двете страни - възложител и изпълнител . Само толкова .
        Всеки си поема своите задължения и си защитава своите права .
        Толкова ли е трудно да срещнете свестни партньори строители ?
        Аз до сега не съм си развалил отношенията с никой инвеститор , макар и да сме имали спорове . Това са нормални неща , част от строителството.
        В процеса на работа всичко си идва на място , ако първите няколко дни строителите видят , че вие следите процеса и имате точни и ясни изисквания .
        Договора е в случай на съдебен спор . Но колко съдебни спора сте имали до сега ?
        Ако искате да сте доволни от строежа - намерете златната среда , разбирателството и изискванията . Посочвайте всяко нещо което не ви харесва "на момента " за да може да се отстрани своевременно .
        Не си насъбирайте негативите и да ги изсипете накрая .
        Просто строителството е нещо нормално , стандартно и ефективно занимание .
        Не се настройвайте за някакви битки . Винаги има начин да ви " прекарат " , както и вие да го направите .
        По важно е какво имате за цел при подписване на договора .
        И нещо извън темата - случвало ми се е да работя и без договор .И всичко си е били точно . Нямам неприятни спомени .
        Просто съвестнта работа винаги си е добра - със или без "хитрини" при договарянето .
        А фирмената задлъжнялост е точно по договори , перфектни ..... и какво . Като няма пари .......
        Поздрави !

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X