Обява

Свий
Няма добавени обяви.

уличен водопровод - административен проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: уличен водопровод - административен проблем

    Благодаря! Всяко едно мнение и съвет по-горе, за мен беше полезно!

    Коментар


    • #17
      До: уличен водопровод - административен проблем

      Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
      Не си написал за кое населено място става дума, но все пак навсякъде би трябвало да е еднакво.
      Всички подземни комуникации са собственост на общината (като изключим телефоните, които бяха предмет на най-голямата далавера на прехода, но това е друга тема). Водопровода е задължение на общината, сградното отклонение е твое. 100% съм убеден, че ще е Ф80. Но тя няма пари и няма да го направи. Изхода е да си го направиш сам. За целта трябва да подадеш искане до ВиК за съществуващи водопроводи. Дават ти схемичка и писъмце. Следва искане за указания за водоснабдяване на парцела ти от общината. Там ще ти пише откъде да мине водопровода и какъв да е диаметъра му. След това пак от общината искаш документ, че улицата, по която минава водопровода е нейна собственост (ако не е изградена улицата, а я има само по регулация може да не са минали отчуждителни процедури, доброволни или не, и тогава пиеш една студена вода). С всичките тези документи отиваш пак в общината и подаваш заявление за сключване на договор за изграждане на техническа инфраструктура, където упоменаваш, че всичко ще е за твоя сметка. С този договор ти се дава пълна свобода на проектиране и строителство, естествено всичко трябва да е според нормативите. Като ти е готов проекта за водопровода, пак от общината, взимаш разрешение за строеж. По време на строителството гледай всички документи, които са ти нужни да ги има, за да нямаш проблеми с разрешението за ползване. Оттам нататък дерзай.
      Имай предвид, че договора не те задължава с нищо. Когато поискаш може да се откажеш без никакви последствия за теб от това, че не си го изградил.
      Човека ти е обеснил абсолютно правилно. Не се занимавай с дребни мошенничества. Върви по официалния път и всичко ще ти струва едва 100 лв за да си вкараш водата в къщата.
      СТИГА сте хранили корупцията. А на ВиК пожелавам скорошна приватизация. Имайте в предвид, че и там си пазят хляба, недай боже да пуснете жалба срещу някого, че ви е поискал пари. Ще го наскача ДАНС..
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • #18
        До: уличен водопровод - административен проблем

        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
        Колега - явно не сте прочел питането . Прочетете го .
        1. Колегата се готви за битка с институциите . И пита колко ще му струва загубата на битката .
        2. Колегата са го отсвирили културно с обещания за "нов " водопровод .
        Нов диаметър - 80 . Въобще - както си ги знаем - ОБЕЩАНИЯ големи , разрешения не дават и проблеми създават .
        Даже и още едно обещание за наивници - СЪДРУЖИЕ с общината .
        Браво ! Нов почин си имат в Перник .
        И така - вместо спор :
        Какво е вашето предложение за разрешаване на един проблем ?
        А проблемът е : Как да се захрани един имот с нова връзка ( без да минава през съседен имот)от стар водопровод ( съществуващ) за кратко време и с минимални разходи ?
        Дайте смислено решение и ще ви призная за наистина ОПИТЕН !
        Получихте систематизирано задание . Дано съм бил разбран ?
        А за достоинството - оставям го на вас .
        Аз съм техник и за мен намирането на техническа възможност и решение е най-важното .
        По кой път ще стигна до върха - едва ли е най-важното , ако имаме среща на върха и искам да дойда .
        Така мисля , така съветвам. Технически и лесно . И нормално за България .
        Нищо ново .
        Човече ти прочете ли какво съм написал въобще? Ясно, конкретно и точно обясних стъпките. Не защото съм чул някъде, а защото го минавах този път само преди 3 месеца. И за Ваше учудване битката не е загубена.
        Ти ли ще му поемаш глобите, ако случайно някой от инспектората реши да свърши малко работа?

        Коментар


        • #19
          До: уличен водопровод - административен проблем

          Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
          Не съм съгласен. Всичко ще отнеме не повече от 3-4 месеца. Само за документите говоря. Самото строителство айде седмица да го кажем, въпреки, че и това е много.
          Не съм сигурен как ще се сложи водомер на нелегален водопровод.
          Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
          Човече ти прочете ли какво съм написал въобще? Ясно, конкретно и точно обясних стъпките. Не защото съм чул някъде, а защото го минавах този път само преди 3 месеца. И за Ваше учудване битката не е загубена.
          Ти ли ще му поемаш глобите, ако случайно някой от инспектората реши да свърши малко работа?

          Колега - говорим за различни неща .
          Няма нелегален водопровод . Той си съществува . Просто минава през чужд имот при сегашното отклонение .
          Ако връзката с главния водопровод се направи на ново място - няма да минава през чужд имот , а направо от улучния водопровод в собствения двор .
          Всичко сегашно - водомер и т.н си остава както е .
          Просто водохващането е от нова , по-близка точка .
          Някога са го направили така заради мързел на работниците .
          И предполагам , че при колегата - като е слабо налягането на водата - при него е по-слабо , от колкото у съседа .
          Често срещано усложнение заради последователното свързване на два консуматора на вода .
          Нищо ново . Нищо чудно и сложно .
          Даже приказките за това са по-сложни , от колкото да се направи .
          За какви 3-4 месеца говориш .
          За какви разрешителни - за какво да разрешат от общината и ВиК .
          Да се свържете с водопровода . Колегата е свързан .
          Да се пусне нов водомер . Колегата си има - ЗАКОНЕН .
          за какво въобще занимавате общината и ВиК .
          На мен това ми е професия . И ако ти си извървял този път веднъж , аз доста пъти съм тровил нерви си . И то от безсилие да се боря с глупоста на едни многознайковци от община или ВиК .
          И накрая съвета дойде точно от хората , на които им стана неудобно да ме връщат за глупости . И повече не ги потърсих .
          Свързвам се директно с бригадата за съответния район - аварийна група се нарича и те знаят какво работят . Плащам както бих платил на друг ( фирма или майстори) и дори ми идват икономии - защото те ( аварийната група) разполагат с икономисани материали. И търсят такива поръчки за да вложат тези материали и да ги осребрят .
          Какво ново чухте или видяхте .
          Изумен съм , че за един дребен технически проблем вдигате толкова много шум .
          Знаете ли какво е бърза връзка ?
          Е - така се връзва отклонение за централен водопровод без да се спира водата на никой . Дори и на старите етернитови тръби .
          Нищо сложно за водопроводчик . Един час работа с кафето и цигарата.
          Извинете за тона , но понякога човек вместо да свърши работа - обича да раздухва дреболиите за да изглеждат , че вършат големи дела .
          При мен нещата са прости . Няма раздухване . Само ефективност и реално големи проблеми .
          Каквото съм искал - вече съм писал .
          Който желае - може да се възползва .
          Който не желае - нека си извърви своя път на решение .
          Успех на всички !
          Първоначално публикуван от newsiberia Преглед на мнение
          Благодаря! Всяко едно мнение и съвет по-горе, за мен беше полезно!
          Колега , не се плаши от нашите технически спорове . Те са просто рутинни и полезни . Няма лоши чувства и емоции . Просто си обичаме споровете . За спорта !
          А сега за теб :
          Който и път да избереш - все трябва да се свържеш с групата по ремонтите на ВиК - Перник . Или аварийнта група я наричате - все едно.
          Вместо да чакаш каквото и да било - обади им се . Консултирай се с тях и проблема ще ти бъде решен .
          И с разрешителни някакви ( аз не знам какви - освен , ако ще режеш пътната настилка ), и без разрешителни - ти си напълно законен ползвател на услугите на ВиК , както и на услугите на Общината .
          Ако сегашния ти водопровод има авария - да реченм съседа ти е копал в градината си и е прекъснал твоя водопровод - те ( ВиК) сами ще ти предложат да отстранят аварията чрез нова връзка - точно каквато ти искаш .
          И това е вариант , да имитираш авария .... но ВЕЧЕ това е дребно мошеничество . И пак ще проработи ..... но .....
          Вероятно , след консултацията с бригадата от ВиК ще те посъветват да прокараш трасето . Това значи да направиш изкопите от твоя водомер до оградата на имота . После те поемат . А самото свързване е въпрос на един час .
          Време ще отнеме самото изкопаване и полагане на 35м водопровод , но със сегашните нови тръби е много по-лесно . И евтино .
          Не се плаши . Успех !
          Последно редактирано от bgbul; 05-12-09, 18:01.

          Коментар


          • #20
            До: уличен водопровод - административен проблем


            При положение, че работиш така, аз и телена ограда не бих ти дал да ми направиш!
            Аз спирам. Не мога да си блъскам главата в стената.
            Нека колегата сам прецени как да процедира.

            Коментар


            • #21
              До: уличен водопровод - административен проблем

              Първоначално публикуван от newsiberia Преглед на мнение
              Как да подхвана битката с институциите?
              Ако загубя войната колко би ми струвал приблизително линейния метър уличен водопровод ф80?
              Градски, нека първо да ти одобрят разрешителното за преустройство и после с него иди в общината. Вероятно ще се наложи да инвестираш в изграждането на целият водопровод срещу обещания за светло бъдеще ! Ако не е крайно наложително да спреш старият водопровод то не бързай - идат избори ! От време на време все пак трябва да Ги подсещаш че още си жител на Перник. На подобно влакче се возих през лятото та накрая платих на ВиК 7лв и няколко стотинки за пломбиране на два водомера. Всички останали разходи /труд и материяли / си бяха за моя сметка! Но аз нямах време да чакам.
              Ако мога да помогна с нещо - свиркай!
              Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

              Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

              Коментар


              • #22
                До: уличен водопровод - административен проблем

                Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение

                При положение, че работиш така, аз и телена ограда не бих ти дал да ми направиш!
                Аз спирам. Не мога да си блъскам главата в стената.
                Нека колегата сам прецени как да процедира.
                Телената ограда е по сложна за направа от водопровода!
                Водопровода правиш и зариваш а оградата ще си я гледаш цял живот!
                Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                Коментар


                • #23
                  До: уличен водопровод - административен проблем

                  В понеделник ще копирам и принтирам питането ти, ако нямаш нищо против - за да бъда адекватно точна и ще отида да поискам мнение от инспекторите точно какво трябва да направиш, за да ти спестя всичко което може. Работя в адмнистрацията на ВиК, така че надявам се да ти бъда полезна някак си...но след един ден, недей да се нервиш - за всичко има управия...

                  Коментар


                  • #24
                    До: уличен водопровод - административен проблем

                    Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение

                    При положение, че работиш така, аз и телена ограда не бих ти дал да ми направиш!
                    Аз спирам. Не мога да си блъскам главата в стената.
                    Нека колегата сам прецени как да процедира.
                    Колега - не се коси , ще ти мине !
                    Винаги ще се намери кой да ти направи оградата .
                    А за водопровод - съм писал точно и ясно .
                    ОБАЖДАШ СЕ НА ремонтната бригада на ВиК на съответния район , град , квартал . Или търсиш аварийната група . Често пъти това е едно и също .
                    От там на татък - ПОЕМАТ ТЕ !
                    Те си отговарят за района . Те отбелязват на плана новите връзки .
                    Те имат правото да копаят без разрешение от никой .
                    На тях никой няма да им състави акт за нарушение .
                    И какво се оказва - оградата е готова . Тихо , мирно , спокойно , изгодно - и то ТОЧНО от единствените оторизирани за това хора .
                    И къде е моята вина в случая ?
                    Жалко за късогледството .
                    Жалко , че не си признавате в каква държава живеем .
                    Край !

                    Коментар


                    • #25
                      До: уличен водопровод - административен проблем

                      Родината ни е хубава, държавата не бива......
                      [SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • #26
                        До: уличен водопровод - административен проблем

                        Първоначално публикуван от vanka.ta Преглед на мнение
                        Телената ограда е по сложна за направа от водопровода!
                        Водопровода правиш и зариваш а оградата ще си я гледаш цял живот!

                        Дано строителя на колегата не мисли така.

                        Коментар


                        • #27
                          До: уличен водопровод - административен проблем

                          Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
                          Родината ни е хубава, държавата не бива......
                          Макар и много неща да не ни харесват - аз съм благодарен на времето и държавата в която живея .
                          Научих се , че всички трудности могат да се заобиколят много лесно. Само да знаеш как !
                          Родината си ни е екстра !
                          А Държавата си е правим ние самите !
                          Последно редактирано от bgbul; 07-12-09, 00:22.

                          Коментар


                          • #28
                            До: уличен водопровод - административен проблем

                            Доколкото разбрах от казуса, зада се избегне минаването на връзката през чужд имот, е необходимо да се продължи уличния водопровод със съответното Fi, и направи отклонение за къщата. Някои съвети са добри, но има и такива, които не възприемам. Става дума за уличен водопровод, който след реализацията му трябва да се нанесе в кадастъра. Затова единствения правилен път е по пътеката към Общината. Инвестиционните проекти се съглъсуват във "В и К", и одобряват в Общината. Дано улицата има изцяло изпълнена регулация, иначе става дълга и широка!!Предварително си изяснете какви са подземните комуникации по трасето, ако са посочени на визата и заверени от съответните стопани, спазвайте предписанието. Назначава се комисия, ако няма постоянно действаща, която определя обезщетението за преминава през общинска земя.Тогава Кмета ще издаде заповед за:
                            1. Учредява Ваше право за прокарване на водопровода;
                            2. Посочва обезщетението, което трява да платите в Общината.
                            Заповедта се вписва в Агенцията по вписванията, защото по улицата има вече утежнения,изчаква се съответния срок за обжалване и издава съответното разрешение за строеж.
                            Сега, може да наемете сътветната бригада - аварийна, ремонтна и т.н. зада изпълните проекта. След това го внасяте в кадастъра за нанасяне.
                            Изградения водопровод е Ваш, и ако има вероятност някои да се включи в него след време, то ще е възмезно - определено от Вас. Ако, няма такава вероятност, дарявате го на Общината зада нямате ядове по подръжката.

                            Коментар


                            • #29
                              До: уличен водопровод - административен проблем

                              Първоначално публикуван от rulin Преглед на мнение
                              Доколкото разбрах от казуса, зада се избегне минаването на връзката през чужд имот, е необходимо да се продължи уличния водопровод със съответното Fi, и направи отклонение за къщата. Някои съвети са добри, но има и такива, които не възприемам. Става дума за уличен водопровод, който след реализацията му трябва да се нанесе в кадастъра. Затова единствения правилен път е по пътеката към Общината. Инвестиционните проекти се съглъсуват във "В и К", и одобряват в Общината. Дано улицата има изцяло изпълнена регулация, иначе става дълга и широка!!Предварително си изяснете какви са подземните комуникации по трасето, ако са посочени на визата и заверени от съответните стопани, спазвайте предписанието. Назначава се комисия, ако няма постоянно действаща, която определя обезщетението за преминава през общинска земя.Тогава Кмета ще издаде заповед за:
                              1. Учредява Ваше право за прокарване на водопровода;
                              2. Посочва обезщетението, което трява да платите в Общината.
                              Заповедта се вписва в Агенцията по вписванията, защото по улицата има вече утежнения,изчаква се съответния срок за обжалване и издава съответното разрешение за строеж.
                              Сега, може да наемете сътветната бригада - аварийна, ремонтна и т.н. зада изпълните проекта. След това го внасяте в кадастъра за нанасяне.
                              Изградения водопровод е Ваш, и ако има вероятност някои да се включи в него след време, то ще е възмезно - определено от Вас. Ако, няма такава вероятност, дарявате го на Общината зада нямате ядове по подръжката.
                              А пък аз разбрах , че колегата не е крайна точка . Май не е нужно удължаване , а само водохващане от нова точка - 10-20 м отстояние от сегашната по трасето .
                              Колегата ще каже ?

                              Коментар


                              • #30
                                До: уличен водопровод - административен проблем

                                Първоначално публикуван от rulin Преглед на мнение
                                Дано улицата има изцяло изпълнена регулация, иначе става дълга и широка!!Предварително си изяснете какви са подземните комуникации по трасето, ако са посочени на визата и заверени от съответните стопани, спазвайте предписанието. Назначава се комисия, ако няма постоянно действаща, която определя обезщетението за преминава през общинска земя.Тогава Кмета ще издаде заповед за:
                                1. Учредява Ваше право за прокарване на водопровода;
                                2. Посочва обезщетението, което трява да платите в Общината.
                                Заповедта се вписва в Агенцията по вписванията, защото по улицата има вече утежнения,изчаква се съответния срок за обжалване и издава съответното разрешение за строеж.
                                Сега, може да наемете сътветната бригада - аварийна, ремонтна и т.н. зада изпълните проекта. След това го внасяте в кадастъра за нанасяне.
                                Изградения водопровод е Ваш, и ако има вероятност някои да се включи в него след време, то ще е възмезно - определено от Вас. Ако, няма такава вероятност, дарявате го на Общината зада нямате ядове по подръжката.
                                Може ли малко по-подробно?
                                Какви са тези утежнения по улицата?
                                Какви са тези обезщетения на общината?
                                Как така водопровода е негов?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X