Обява

Свий
Няма добавени обяви.

хидроизолация на покрив - нужда от съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • хидроизолация на покрив - нужда от съвет

    Здравейте колеги! Вчера при големия дъжд за кой ли път покрива на блока ни протече. За лош късмет аз живея на последния етаж и всички негативи са при мен. Блока ни е стара панелка с плосък покриви и моля, който може да препоръча добри майстори за направата и полаганета на нова битумна изолация, да даде акъл. Предварително благодаря.
    Пп Апартамента е в София
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

  • #2
    До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

    имаме колега форумец, който се занимава с такава работа. нашият блок в ОК го прави преди 3г. и сме доволни

    0886443289 Иван
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

      Ако ще подменяш хидроизолацията само върху твоя апартамент можеш да си я направиш и сам. Няма нищо сложно, а ако между покрива и таван на жилището ти е само плочата можеш да си сложиш и топлоизолация.
      Повърхността трябва да е обезмаслена и обезпрашена, фибрана се лепи с лепило за изолация, върху него се прави замазка с армировка (метална) с която се дава и наклона (ако няма). Хидроизолацията (препоръчвам от 4 кг/кв.м.) трябва да е с посипка и газоплъмчно залепване. Преди лепенето замазката се грундира с грунд за битумни хидроизолации и след това се лепи. Използва се пропан - бутанова горелка с не много силен пламък. Изолацията се нагрява до стапяне на найлона (получаване на ефекта "пчелна пита") след което се притиска. Задължително работа с ръкавици от най - дебелите кожени. Разтопения асфалт пари ужасно.
      Не бързай ако искаш да стигнеш
      __________________________________
      Discovery II TD5 10P

      Коментар


      • #4
        До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

        Липсата на време и тхнически умения не накланая везните в поска да се справя сам, така че ще звънна на Иван. Благодаря за съвета.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #5
          До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

          Знам, че не е точно по темата, за което се извинявам и ако прецени модератор да трие...

          Аз също съм се нахванал с нещо подобно - единият ми гараж, който е под земята, се намира под открит паркинг. Наскоро асфалтираха надземния и започнаха сериозни течове. Причината е, че в края на паркинга, точно над моя гараж излиза въздуховода - нещо като комин е конструкцията, измазан и облепен с някакъв камък. Между него и асфалта има фуга (неизбежно), която по никакъв начин не е запълнена или изолирана и логично водата си влиза и - право при мен.
          Купих една самозалепваща се лента - има ефект, но започва да се отлепва и пак протече.

          Та - въпрос - дайте съвет за технология, с която да изолирам тази фуга, защото повечето фирми ми отказват поради малкия мащаб на ремонта. Грунд, материали, магазин от където да се купи...

          Коментар


          • #6
            До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

            Сашо, и на теб ще кажа - звънни на горния телефон, човека е отзивчив и дори да не се навие да го направи, може да ти обясни с какво да го залееш
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

              Със сигурност ще пробвам! Все пак - ако някой има други идеи - да сподели, моля

              Коментар


              • #8
                До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

                Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
                Със сигурност ще пробвам! Все пак - ако някой има други идеи - да сподели, моля
                В кутии от кило по големите магазини продават специален битум с висока адхезия, недопускаш влага. Пълниш яко дупката с него и готово, маже се със шпакла, изглежда като черен чист асфалат. Отгоре лентата и си готов. Аз така ремонтирах моя покрив и държа една зима, но сега протече от друго място и ще поработи Иван, за да запечати всичко.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #9
                  До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

                  Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                  В кутии от кило по големите магазини продават специален битум с висока адхезия, недопускаш влага. Пълниш яко дупката с него и готово, маже се със шпакла, изглежда като черен чист асфалат. Отгоре лентата и си готов. Аз така ремонтирах моя покрив и държа една зима, но сега протече от друго място и ще поработи Иван, за да запечати всичко.
                  Благодаря, Злати! Следващите събота и неделя ги дават топли - та ще пробвам.

                  Коментар


                  • #10
                    До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

                    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                    В кутии от кило по големите магазини продават специален битум с висока адхезия, недопускаш влага. Пълниш яко дупката с него и готово, маже се със шпакла, изглежда като черен чист асфалат. Отгоре лентата и си готов. Аз така ремонтирах моя покрив и държа една зима, но сега протече от друго място и ще поработи Иван, за да запечати всичко.
                    Нема да помогне според мен. Различните материали имат различно линейно разширение. Може да помогне - но със сигурност временно. Аз лично бих направил холкер от циментова замазка и след това да го обшия с поцинкована ламарина. Трябва да се получи същото, както е при комините на керемидените покриви.
                    Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект

                    Коментар


                    • #11
                      До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

                      Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
                      Знам, че не е точно по темата, за което се извинявам и ако прецени модератор да трие...

                      Аз също съм се нахванал с нещо подобно - единият ми гараж, който е под земята, се намира под открит паркинг. Наскоро асфалтираха надземния и започнаха сериозни течове. Причината е, че в края на паркинга, точно над моя гараж излиза въздуховода - нещо като комин е конструкцията, измазан и облепен с някакъв камък. Между него и асфалта има фуга (неизбежно), която по никакъв начин не е запълнена или изолирана и логично водата си влиза и - право при мен.
                      Купих една самозалепваща се лента - има ефект, но започва да се отлепва и пак протече.

                      Та - въпрос - дайте съвет за технология, с която да изолирам тази фуга, защото повечето фирми ми отказват поради малкия мащаб на ремонта. Грунд, материали, магазин от където да се купи...
                      Знам как се прави. И хора имам. И поне пет-шест цигани, които правят нелоша хидроизолация на покрив, ако им се "стои на главата", но да идвам до София?

                      1.Старата повърхност се почиства. Като изсъхне, се нанася битумен грунд. Грундира се неголяма ширина 2,5 - 3 метра откъм неската част на покрива.

                      2.След това върху грундираната повърхност се залепва воалит. Този материал представлява воал от стъклена вата, пропит с битумен състав. Дебелината му е от 3 до 5 мм. като външната повърхност е посипана с пясък с различна едрина и цвят (червен, зелен, черен).

                      3. С помощтана пропан-бутанова горелка (пърлят прасета с тях) нагрявате долната част на постепенно разгъваното руло, като го залепвате върху старата повърхност. Разхождате се върху лентата за добро залепване.

                      4.Застъпването на платната става в 10 сантиметровата неопесъчена ивица.

                      Цената на воалита е 3,30 - 4,20 лв/кв.м. а разходната норме на грунда е указана на пластмасовата кофа, в която се продава.

                      Местата около комините и водостока трябва да се обработят внимателно. Най-често от там протича.

                      (Направо ми е неловко да обяснявам такива прости технологии. Като например - как се рарязва диня...)

                      Коментар


                      • #12
                        До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

                        Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                        З
                        (Направо ми е неловко да обяснявам такива прости технологии. Като например - как се рарязва диня...)
                        Бай Симеоне, с цялото ми уважение към теб, тук не си прав.
                        Това не е все едно да обясняваш как се рарязва диня, а все едно за изгоряла свещ на двигател да ми обясниш цялата технология на ДВГ.

                        Сашо, вземи и намери отнякъде една две буци асвалт, разстопи ги в консервна кутия или подобен метален съд и залей фугите, ако е необходимо догодина пак.

                        Коментар


                        • #13
                          До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

                          Няма смисъл да си гори ръцете. "Вюрт" са го измислили. Ако става въпрос за фуги, така наречения силикон в салам - 12 лв парчето- гаранцията е пълна. Асвалта се пука от студа и ефекта е сезонен.
                          Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                          0894328706

                          Коментар


                          • #14
                            До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

                            Първоначално публикуван от gorosop Преглед на мнение
                            Няма смисъл да си гори ръцете. "Вюрт" са го измислили. Ако става въпрос за фуги, така наречения силикон в салам - 12 лв парчето- гаранцията е пълна. Асвалта се пука от студа и ефекта е сезонен.
                            Абсолютно вярно, благодаря.

                            Коментар


                            • #15
                              До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

                              Първоначално публикуван от gorosop Преглед на мнение
                              Няма смисъл да си гори ръцете. "Вюрт" са го измислили. Ако става въпрос за фуги, така наречения силикон в салам - 12 лв парчето- гаранцията е пълна. Асвалта се пука от студа и ефекта е сезонен.
                              Ако може по-подробно за салама.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X