Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трислоен стъклопакет по добър ли е ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трислоен стъклопакет по добър ли е ?

    От както сложих ПВЦ догрма си имам проблем с влагата. Зимата се лепи по вътрешните прозорци и се налага редовно да се бършат за да не тече. Влагоабсорбатора събира по литър и повече на нощ, но въпреки това по стъклата има конденз. Пакетите са двуслойни с обикновено стъкло на 5-камерна дограма.Та въпроса е дали мога да сменя стъклопакетите с трислойни и какви стъкла да избера за да е по топло вътрешното стъкло. Отоплението ми на цялата къща е с климатици, но въпреки сушилнята жената все слага да суши някоя дреха дето не била за сушилня, та влага си има във въздуха, дори и от готвенето.

  • #2
    При нашите понеже са в центъра на доста шумно място, всичките ни стъклопакети са троен стъклопакет, по-добри са по отношение на шум и за изолация, но няма да спре да се появи пак конденз, задължително е да правите по-чести проветрявания и по възможност всички дрехи в сушилнята, недостатъка на тройния стъклопакет, освен че е доста по-скъп, крилата стават по-тежки, все едно отваряш двойна метална врата и се слага задължително усилен обков и задължително ограничители против провисване на крилата заради по-голямата им тежест.

    Когато готвите, задължително отваряйте леко прозореца за да има откъде да дърпа свеж въздух аспиратора, иначе става вакуум и почва да дърпа влажен и не особено приятен мирис от канализацията в банята, тоалетната, отдушника в банята...
    Последно редактирано от Еделвайс; 15-02-24, 18:44.

    Коментар


    • #3
      К-стъкло от вътре, троен стъклопакет, 4 сезона отвън. В този ред по важност (ефект). Най-голямо значение има отразяващото покритие на вътрешното стъкло, след него тройния пакет. Покритието на външното стъкло (почти) няма отношение към топлопредаването отвътре навън… то е за обратното, да не се изпичаш като грейне слънце много.
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
        От както сложих ПВЦ догрма си имам проблем с влагата. Зимата се лепи по вътрешните прозорци и се налага редовно да се бършат за да не тече. Влагоабсорбатора събира по литър и повече на нощ, но въпреки това по стъклата има конденз. Пакетите са двуслойни с обикновено стъкло на 5-камерна дограма.Та въпроса е дали мога да сменя стъклопакетите с трислойни и какви стъкла да избера за да е по топло вътрешното стъкло. Отоплението ми на цялата къща е с климатици, но въпреки сушилнята жената все слага да суши някоя дреха дето не била за сушилня, та влага си има във въздуха, дори и от готвенето.
        Не сменяй пакетите, а сложи клапи във всеки прозорец.Бяха по около 70 лв преди 6-7 год.При майка ми така реших проблема

        Коментар


        • #5
          С троен пакет влагата няма да изчезне, а ще се премести на другото най- студено място. Отстрани причината за влага, а пък пакетите пак си ги смени. Много помага отварянето на комин, ако има такъв неизползващ се и осигури входящ въздух без влага. Вкъщи при затворени прозорци въздух влиза само през входната врата, като на стълбището е относително сух и затоплен.
          Марин Райковски

          Коментар


          • #6
            Само да вметна, че правилното наименование на обсъждания стъклопакет с три стъкла е "двукамерен".

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
              Не сменяй пакетите, а сложи клапи във всеки прозорец.Бяха по около 70 лв преди 6-7 год.При майка ми така реших проблема
              Никога не съм успявал да схвана идеята на тия клапи. Освен на производителите им и търговците които ги продават де...
              Жилищата се топлоизолират, дограмата се уплътнява, слагат се емнадесет камерни профили, и накрая се бият няколко отвора през дограмаат за некотролирана вентилация...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                От както сложих ПВЦ догрма си имам проблем с влагата. Зимата се лепи по вътрешните прозорци и се налага редовно да се бършат за да не тече. Влагоабсорбатора събира по литър и повече на нощ, но въпреки това по стъклата има конденз. Пакетите са двуслойни с обикновено стъкло на 5-камерна дограма.Та въпроса е дали мога да сменя стъклопакетите с трислойни и какви стъкла да избера за да е по топло вътрешното стъкло. Отоплението ми на цялата къща е с климатици, но въпреки сушилнята жената все слага да суши някоя дреха дето не била за сушилня, та влага си има във въздуха, дори и от готвенето.
                Смени пакетите с 4 сезона/бяло и ще минимизираш проблема.Няма как да сложеш троен стъклопакет, защото крилото и касата едва ли ще отговорят на ширината на пакета.Ако можеш само със смяна на стъклодържателя да поставиш троен пакет - направи го.
                kia sportage 2.0 128 h.p.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Никога не съм успявал да схвана идеята на тия клапи. Освен на производителите им и търговците които ги продават де...
                  Жилищата се топлоизолират, дограмата се уплътнява, слагат се емнадесет камерни профили, и накрая се бият няколко отвора през дограмаат за некотролирана вентилация...
                  И аз. Много по-добре е да се сложат рекуператори за пресен въздух с филтри..

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    ...и накрая се бият няколко отвора през дограмаат за некотролирана вентилация...
                    Доколкото знам не е неконтролирана.
                    Не се ли отварят само при повишена влажност и затварят при ниска такава?
                    Май ме са просто дупки или поне така разправят тия, дето ги продават

                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #11
                      Истината е, че строителството ни е мизерно, и в общия случай няма предвидена вентилация нито в апартаментите нито в къщите.
                      Аквариуми...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #12
                        Смяна на стъклопакета няма да помогне за влагата.
                        Проветрение трябва - всеки ден по няколко пъти.
                        Ако има комини, не трябва да се затварят лътно.
                        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                        Коментар


                        • #13
                          С двукамерен стъклопакет, в кухнята сутрин имам конденз. Външна температура -7 -8 , вътре около 19-20, влажност, изравнена за апартамента, 55%. То и по другите стъкла има 1-2 см ивица конденз. Ако има движение на въздуха - изчезва. Влажността при тази външна температура при мен варира от 48% до 60%. Проветряването помага за няколко часа. Има одушник/комин в банята, ф100 на собствена тяга. Ако оставя прозорците на "микровентилация", влажността не мърда осезаемо, но температурата в помещението пада с около 1.5 - 2 градуса за час.

                          piron45: Вземи (купи) влагомер, да имаш някакви цифри. Има влагомери, които предупреждават ако стигнеш "точка на оросяване".

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            Никога не съм успявал да схвана идеята на тия клапи. Освен на производителите им и търговците които ги продават де...
                            Жилищата се топлоизолират, дограмата се уплътнява, слагат се емнадесет камерни профили, и накрая се бият няколко отвора през дограмаат за некотролирана вентилация...
                            Това не са просто дупки, а измислена система за изпускане влагата навън.Има може би и някакви минимални топлозагуби.Не ги продавам, просто поръчах и ги монтираха на прозорците на майка ми.Преди това беше страшно от конденз на стъклата, а след това нямаше повече.Всяка дограма би трябвало да има система за вентилация, ама... важното е да се вземат бързо едни пари

                            Коментар


                            • #15
                              Има и по-хубаво но скъпо решение, единствен модел произвеждащ се само в Япония и най-върхов клас климатик Daikin Ururu Sarara със отделна система за вкарване на свеж филтриран въздух отвън и контрол на влажността в помещението, ето вижте на снимката горната част със отделната пита с филтър и собствена вентилираща система:

                              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:outdoor.jpg Прегледи:0 Размер:140.8 КБ ID:6955701

                              Коментар


                              • piron45
                                piron45 коментира
                                Редактиране на коментар
                                Тия ги знам, но ще ми излезе солено да сменя всички климатици Мицубиши с тези. А и някак си Дайкин не са ми любимци като качество.

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X