Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Захранване на фурна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    Хубаво давате идеи да се запоява, но давате ли си сметка, че повечето хора не могат да запояват, нито имат подходящ поялник с който да запоят добре бандура от проводници 4мм2. Само ще окляфкат всичко с флюс и накрая резултатът ще е по-лош.
    Като не могат да запояват,да си викнат електротехник,срещу 50 лв ще спят спокойно и няма да мислят за неща,които не са им работа.

    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      „…има ДТЗ СЪС предпазител ,но са много скъпи,и едва ли имвеститор ще си позволи да ги вгражда във строителството....Визуално изглеждат като всички останали......но цената е по 2/3 и 4 пъти по нагоре...“
      Ето я ДТЗ. Следващите два предпазителя не са към нея. И от там нататък, всичко е към нея.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1418.jpeg
Прегледи:117
Размер:295.2 КБ
ID:6938910

      Коментар


      • mishomishev
        mishomishev коментира
        Редактиране на коментар
        Абе не е съвсем по правилата но мисля че нормално е направена инсталацията му...
        Сега само предполагам (ама съм сигурен че е тъй)
        Сложена е ДТЗ на всички кръгове без осветлението.(и правилно според мен и е избрана 63А)
        Което по принцип не е грешно просто е в ущърб на клиента - може би.
        С прости думи:
        Ако има проблем (утечка 30милиампера) КЪДЕТО И ДА Е в апартамента - ДТЗ ще сработи и ще защити. Което е и целта.
        Къде е проблема? ами проблема е там че 30 милиампера сравнително лесно се събират оттук оттам и вероятността от лъжливи и чести сработвания е голяма. Поради тази причина ДТЗ я слагат на всеки токов кръг - и тогава тези 0.03 А се явяват само за дадения кръг - и няма фалшиви сработвания. Не е приятно да ти спира тока на целия апартамент нали?
        Защо не го правят? Ами защото е по скъпо - реално 3 стаен има поне 5-6 кръга - отделно трябва по голямо табло - седи по грозно по проблемно...Това с голямото табло си е сериозен проблем. Икономията е поне 300-600лв...
        Сега - ако уредите са нови и всичко е наред - една единствена ДТЗ за целия апартамент - абе минава...
        В краен случай - аз препоръчвам ако има място в таблото - сложи втора - да поеме и тя няколко кръга.. Така рязко се снижава вероятността от лъжливи сработвания...
        П.П
        На теория 30 милиампера няма къде да се губят из апартамента. Ама съм имал клиент който се оплака че НОВ климатик има утечка - и му сработва защитата. Сега не съм задълбавал и още ми е чудно защо имаше утечка ама е факт...

    • #18
      Roninn Това с калайдисването на многожилни проводници при свързване в клема, както и запояването на проводник към клема е забранено в BDS EN 60204, което е за машини а не за сградни инсталации. Възможно е у нас да го няма за сградни инсталации, но на доста места по света е забранено и за сградни инсталации, като причината е същата, при евентуално нагряване спойката става реотан.
      Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
      Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

      Коментар


      • Roninn
        Roninn коментира
        Редактиране на коментар
        Да,за машини е така,по други съображения....

        Знаеш вероятно че между запоен кабел и кабелна обувка само за пример,когато има вибрации....често в зоната между кабела и обувката се къса ....там където свършва калая.

        Ако не е запоен,кабела е гъвкъв и тоя ефект го няма.Но както казах,промишлено или жилищно строителство са друга бира...уредите съвсем други и т.н

    • #19
      Първоначално публикуван от amokachi Преглед на мнение

      Ето я ДТЗ. Следващите два предпазителя не са към нея. И от там нататък, всичко е към нея.
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_1418.jpeg Прегледи:0 Размер:295.2 КБ ID:6938910

      За съжаление все по често се натъквам на такива инсталации.Както казах,това се дължи на икономия от страна на строителя.Лошото е че според наредба 3 ако не бъркам,във жилищно строителство на всеки токов кръг в който се включват мобилни комсуматори , трябва да е защитен с ДТЗ ,а преди ДТЗ -то....според наредбата,трябва да има Автоматичен предпазител .....във твоя случай,този предпазител се намира някъде долу в ГРТ -то....което пак казвам,отговаря на условията на наредбата...и същевременно е малоумно изпълнение....според мен и опасно за обслужващия персонал.

      63 Амперовата ДТЗ ,не е предпазител по ток на късо....за такива цели,има комбинирани ДТЗ-та....
      В твоя случай няма комбинирано ДТЗ ....и при късо,ДТЗ НЯМА ДА ИЗКЛЮЧИ.

      Последно редактирано от Roninn; 30-09-23, 23:18.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #20
        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Като не могат да запояват,да си викнат електротехник,срещу 50 лв ще спят спокойно и няма да мислят за неща,които не са им работа.
        Нали, и всичко е на 6... Ще шпакловат с припий на две, на три, и аре чао...
        Ти колко електротехника които могат да запояват и имат приличен поялник познаваш?
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #21
          Каква дискусия за свързване на 3 кабела като всъщност единственото наистина важно е заземителният контур.

          Тоест жълто/зеленият или само жълт от кабела на фурната до отиде към еквивалентният от инсталацията.
          Всичко друго е пожелателно и въпрос на вкус.

          Скоро братовчед ми мe помоли до направя същото за нормална готварска печка.
          Оказа се без кабел, на клема и с възможност за трифазно захранване.
          Клемата на 2 реда по 4 кабела всеки.
          Мостове, варианти…
          И всичко това трябваше да иде към стара двопроводна инсталация на селска къща от преди соца.
          ДТЗ, автоматични предпазители и цветове дори - ха-ха!

          Предизвикателство за отделен раздел.
          Мислих да пусна поне тема но запихме като печката тръгна и отебах
          Враг усраине

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X