Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Захранване на фурна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Захранване на фурна

    Здравейте, появиха ми се някои питанки относно захранването на фурна за вграждане. По каталожни данни, номиналната мощност е 3.6 kW. Фурната идва с някакъв кабел, който се включва към нея с куплунг, а другият край е с обикновен шуко щепсел. Първата питанка е, да режа ли щепсела и да “вържа” кабела с клема към кабела, който излиза от стената или да сложа контакт? Ако е контакт, какъв? Масовката е до 16А, а се съмнявам, че ще издържи. От друга страна и стоковият кабел не ми вдъхва много доверие. Но би трябвало немецът да го е сметнал.

  • #2
    Виж си бушона на този кръг колко А е и какво друго ще включваш в него
    в панелките има “усилени контакти” в кухните
    ще издържи кабела, споко.
    ако отрежеш щепсела ще си спестиш евентуален нагар в контакта, нищо друго.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      Предпазителят е 25А. Няма други консуматори на този кръг. Сградата е на 1 година. Жичкаджиите на този строител правят инсталациите, като за фурни и котлони правят самостоятелни кръгове с индивидуални предпазители. Инсталацията не ме притеснява. Чуденето ми е за връзката между инсталацията и фурната. Ако сложа контакт, какъв да е. Или да режа кабела и да връзвам с клема.

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        Връзвай с клема в такъв случай.

      • EIvanov
        EIvanov коментира
        Редактиране на коментар
        Аз бих ги запоил.

    • #4
      Аз съм с Легранд. Въпреки,че фурната и плота ми бяха за директно връзване,аз им сложих по един щепсел и в контакта. Никакви проблеми.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #5
        Режи тъпото шуко и свързвай към клемата.
        Кабелите е добре да се калайдисат или кербоват.
        Излишно е да слагаш специално контакт ако нямаш такъв!
        Враг усраине

        Коментар


        • #6
          Аз ги усуквам на дълга врътка и запоявам, след това изолирам.

          Коментар


          • #7
            Запояването ми идва излишно, при условие ,че усукването е направено добре. Никъде в сградните инсталации не се запоява ( говоря за 220в).

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от amokachi Преглед на мнение
              ... Инсталацията не ме притеснява. Чуденето ми е за връзката между инсталацията и фурната. Ако сложа контакт, какъв да е. Или да режа кабела и да връзвам с клема.
              Аз бих сложил щепсел и контакт от старите бакелитови комплекти, наподобяващи тези за трифазен ток но с един щифт по-малко. Дали все още ги продават нямам идея.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:-Л 2Х25-228x228.JPG
Прегледи:180
Размер:7.9 КБ
ID:6938850
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • kameno karp
                kameno karp коментира
                Редактиране на коментар
                Стига де. За една дръглива фурна дето няма и 4 кВ.
                То може и за трифазен да сложи,но просто ще ползва само една фаза. 😁 Аз така съм си направил електрожена ( стар,домашно производство).
                Последно редактирано от kameno karp; 30-09-23, 10:11.

            • #9
              Утре ще ти се наложи да извадиш фурната. И какво!? Ще развързваш кабели!? Ако те притеснява качеството на оригиналния щепсел,просто го смени. Щепсел и контакт Легранд и си свиркаш.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #10
                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

                Аз бих сложил щепсел и контакт от старите бакелитови комплекти, наподобяващи тези за трифазен ток но с един щифт по-малко. Дали все още ги продават нямам идея.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:-Л 2Х25-228x228.JPG
Прегледи:180
Размер:7.9 КБ
ID:6938850
                На тези им мърдат пластините, има еврокуплунги за монофазен, които са окей. То фурната колко да я вадиш, ако трябва да се ремонтира сваляш предпазителя и си ръчкаш. Аз една я извадих след 20 години, работеше си, но решихме да я сменим.

                Коментар


                • kameno karp
                  kameno karp коментира
                  Редактиране на коментар
                  Вече няма такива дето да работят 20 години. Малко след изтичане на гаранцията от 5 години в рамките на един месец ми умряха бойлера,пералнята и плота. Фурната и хладилника още държат. Лошото е ,че всичко съм купувал на веднъж и на веднъж мрат гадините. Дали е съвпадение!?😡

              • #11
                Ако се наложи ремонт, ще извадя кабела от куплунга на фурната. Предлагат се някакви контакти 25А, заедно с щепсел. Те са с три извода на триъгълник.

                Коментар


                • #12
                  Използвай подходяща лустер-клема или директна връзка за монтаж в конзола. Щепсели и контакти са ненужно усложняване.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #13
                    Моят съвет е Ваго клеми, те са на пружини и не правят драми като лустер клемите след време.

                    Коментар


                    • #14
                      Малка разпределителна кутия 0.90 ст (50х70х50) струва вътре усукване и запояване ....от фурната идва подобие на ШВПС ..(H07...нещо си)..Многожичен ...а от стената вероятно едножилен мостовак или свт....ваго клеми НЕ слагай на фурната,макар и била три киловатова.
                      Лустер клема също НЕ слагай на фурната в никакъв случай.

                      Та едножилен към многожилен освен усукване ,и калай иска.

                      П.П Задължително връзваш земята .... вероятно и ДТЗ има този токов кръг.
                      Последно редактирано от Roninn; 30-09-23, 19:31.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • amokachi
                        amokachi коментира
                        Редактиране на коментар
                        ДТЗ има, но не знайно защо, е една и играе ролята на главен предпазител. Има два предпазителя по 10А за осветлението. Всичко друго е контакти, бойлер, фурна, котлон, климатици и те са свързани с ДТЗ.

                      • KingofROAD
                        KingofROAD коментира
                        Редактиране на коментар
                        Имам предвид многожилен, кербован за едножилен? или с тръбичка/гилза за снадка, или заедно в медна тръба?

                      • Roninn
                        Roninn коментира
                        Редактиране на коментар
                        Климатик и ДТЗ Си е рецепта за бъдещи проблеми...има ДТЗ СЪС предпазител ,но са много скъпи,и едва ли имвеститор ще си позволи да ги вгражда във строителството....Визуално изглеждат като всички останали......но цената е по 2/3 и 4 пъти по нагоре.

                        Това че на дтз има палче за включване изключване,това не е ограничение по ток като прекъсвачите примерно,нищо че на дтз пише 25 А ..а има 40 и т.н...

                        Но тук не ми се обяснява,понеже някои хора си мислят че разбират от ДТЗ -та (и не само),и дават акъл на други,които с това си вадят хляба.

                    • #15
                      Хубаво давате идеи да се запоява, но давате ли си сметка, че повечето хора не могат да запояват, нито имат подходящ поялник с който да запоят добре бандура от проводници 4мм2. Само ще окляфкат всичко с флюс и накрая резултатът ще е по-лош.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X