Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дюшеме

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дюшеме

    Дайте акъл от къде дюшеме

    ​​​​​​дължината може да е и 1,5-2м
    ​​​​​​предпочитам иглолистно

    ​​​
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    Е що иглолистно? Иначе най-важно е как е изсушено. Примерно Палисандър стават....или мога да ти дам контакт с една фирма от Ракитово. Попчеви, правих с тях София Мол преди 7г. Миналия месец минах от там, не е мръднало дървото.

    Коментар


    • #3

      Имаш ли идея как става доставка за малки поръчки?
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • artefekt
        artefekt коментира
        Редактиране на коментар
        Отиваш и си го взимаш. Колко му е.

      • turtey
        turtey коментира
        Редактиране на коментар
        Ми пале по еконт е пеесе кинта.
        Отиване и връщане е минимум х2.

      • artefekt
        artefekt коментира
        Редактиране на коментар
        Не съм се замислял. Не виждам причина да не работят с Еконт

    • #4
      Някакви други идеи за дюшеме
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
        Е що иглолистно?.. .
        Като знам къде отидоха цените на иглолистния материал от гатерите, представям си какво е положението при дюшеме от по-качествен материал...

        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Някакви други идеи за дюшеме
          Може да провериш в Практикер и Брикулаж , продават предимно внос , но гаранция , че е сухо.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение

            Може да провериш в Практикер и Брикулаж , продават предимно внос , но гаранция , че е сухо.
            Цената не ми харесва там.
            отделно, 4м ми е дълга и ще има много неизползваема фира
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • motor_men
              motor_men коментира
              Редактиране на коментар
              Защо да ти е много фирата , 2м. нали ти върши работа?

          • #8
            3,5*3,5 приблизително ще правя
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • motor_men
              motor_men коментира
              Редактиране на коментар
              Точно 4м. дължина ти е нужно.

            • turtey
              turtey коментира
              Редактиране на коментар
              На около метър мога да размина дъските и тайно си мисля че ще изглежда по красиво

            • motor_men
              motor_men коментира
              Редактиране на коментар
              И ако има разлика в широчината , а ще има , ще се отворят фуги. А в началото и края на дъската , при обработката , ножовете и фрезовите глави винаги "захапват", та тези части се отрязват. Отделно , че материала при сушене се нацепва в двата края. Та при този размер помещение , идеалният вариант е 4м. материал.

          • #9
            Хъм. Нали уж са един размер.
            колко се разминават дъските?
            1мм, 5мм?
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #10
              Личи си , че точно с дървен материал нямаш опит. Мотор мен-а е напълно прав. 4 метра е идеално. И повече от 5 мм. може да е разликата. Друг въпрос е, че 5 мм. са страшно много при "събиране" на дървен материал. Независимо дали е дюшеме или ламперия. Не съм се замислял, пък и не съм специалист в тази област, ама то май нутът е толкова.
              Венцислав Петров
              Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
              Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
              0889 62 8четири 6четири

              Коментар


              • #11
                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Хъм. Нали уж са един размер.
                колко се разминават дъските?
                1мм, 5мм?
                В краищата, Търтьо. Там, дето захапва машината. Като прекара някакво разстояние се намества и става на номинал. Тия краища никой не ги реже преди магазина. Продават ти ги като за номинал. Идеята е че са различно "захапани" и съответно различно ставащи.

                Има и вариант дъските да са няколко ширини, ама такова чудо съм виждал само един път. Беше от някакво скъпо дърво, не помня вече какво - става много "разчупено" после, по специфичен начин.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • artefekt
                  artefekt коментира
                  Редактиране на коментар
                  Мен ако питаш, разминаването е за паркет. Дюшемето си най-хубаво на цели дъски. Подрязваш си ги от двете страни, от 4-те метровите губиш под 15%, което си е отвсякъде в нормата.

                • sparkybg
                  sparkybg коментира
                  Редактиране на коментар
                  Горе разправяш че помещението е 3.5х3.5. Това ти позволява да имаш по 25 сантиметра от всяка страна на 4-метровите, тоест баш таман да махнеш "захапаното". На някои дъски мое запаното и повече да е дори.

                  Никой не разминава зорлем. Без снадки и разминавки е най-добре.

                • turtey
                  turtey коментира
                  Редактиране на коментар
                  Визуално не знам кое е по добре.
                  То зависи и от какви дъски са се паднали )

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X