Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов ламинат върху стар ламинат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    аз гледам схеми в нета, но не го монтирам сам
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      С уговорката, че ламината не е баш паркет, статията е по малко реклама и компилация, примерноhttps://tsonevflooring.bg/
      Последно редактирано от veskov; 02-08-22, 21:07.

    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      линка не ти работи, статията е примерна, хванах първата която излезе с търсене "схема за редене", ценното е че показват как се смята фирата например

  • #17
    Днес намерих време да монтирам за първи път ламинаниран паркет на балкона, сложих подожката, после ламината и первазите, доволен съм като за първи път да слагам ламинат

    Ето снимки:

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220806_111109.jpg Прегледи:0 Размер:386.3 КБ ID:6883006


    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220806_163450.jpg Прегледи:0 Размер:367.5 КБ ID:6883007

    Според мен стана добре

    Коментар


    • #18
      Браво
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #19
        Абе , ти си го наредил като за изложба...браво , браво...
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • Еделвайс
          Еделвайс коментира
          Редактиране на коментар
          По този случай ей сега ще пиша в бара

      • #20
        Екстра е!
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #21
          Супер!
          Много добре изглежда.
          Приемате ли поръчки?
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • Еделвайс
            Еделвайс коментира
            Редактиране на коментар
            Приемам

        • #22
          Понеже ми остана почти един пакет от ламината на балкона където наредих, купих още два от същия и вчера реших да ги наредя и в кухненския ни кът, който заграден с алуминиева плъзгаща дограма и е част от хола, върху стария ламиниран паркет, тъкмо да видя реално с колко ще се повдигне и как ще е като краен резултат.

          Ето снимки преди, по време и след:

          Преди със стария ни ламинат:


          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220813_111948.jpg Прегледи:0 Размер:412.0 КБ ID:6885435


          Тук сложих подложката:

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220813_113009.jpg Прегледи:0 Размер:373.0 КБ ID:6885436


          Вече първите нареждания обратно наредени спрямо стария на новия ламинат:

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220813_114718.jpg Прегледи:0 Размер:360.1 КБ ID:6885437

          И финала:

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220813_210520.jpg Прегледи:0 Размер:358.9 КБ ID:6885438


          Мога да кажа смело че стана супер, ламината стои стабилен без никакви потъвания, нивото се вдигна с 10 мм и стана супер, монтажа ми отне почти цял ден заради изнасянето на хладилника, пералнята, сушилнята, миялната, кухненския шкаф, печката съвсем сам, но стана супер за мен, спокойно ще стане работата и за хола, като за хола решихме да го правим другото лято.

          Коментар


          • #23
            Хич не се оплаквай! Станало е много добре.

            Аз изгоних жената и децата да си ходят на село. Цяла седмица къртя, чистя и извозвам. в момента нямам баня и тоалетна. Добре, че брат ми живее отсреща, да има къде да пусна една вода.

            Но така е в "сезона на дините"
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #24
              Тука се сетих да спомена, преди много години сложих ламинат в/у един стар, разсъхнал се буков паркет, който скърцаше и имаше много фуги. Не се мина много време и ламината на някои места започна леко да поддава, отдолу да скърца стария паркет. Не съм доволен. Предстои ми да ремонтирам целия етаж и съм решил в трите останали стаи, тази с ламината отгоре + още две на паркет, да махна всичко старо, да сложа фибран и някаква замазка и тогава да слагам ламинат.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • #25
                И аз трябва да правя нещо подобно, но съм намислил вместо фирбран, под ламината да направя подложка от OSB за изравняване на нивото. След това по стандартната технология - подложка за ламинат и ламинат.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #26
                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  И аз трябва да правя нещо подобно, но съм намислил вместо фирбран, под ламината да направя подложка от OSB за изравняване на нивото. След това по стандартната технология - подложка за ламинат и ламинат.
                  аз го правих в стара къща с гредоред, че дюшемето имаше 7 см. денивелация, та на скара го слагахме осб-то, при нужда уплътнявахме с пяна.
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X