Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов ламинат върху стар ламинат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов ламинат върху стар ламинат

    Колеги, ламината в хола ни е идеално равен и здрав, само че е вече позахабен и има тук - там надрано повърхностно по ламината, ще има ли проблем да сложа новия ламинат върху стария, трябва ли да сложа подложка и как да бъдат наредени новия спрямо стария ламинат, знам че ще се вдигне малко нивото, тъкмо ще се изравни с плочките в коридора че там е с около 6 мм по-високо?

    п.с. Към днешна дата каква марка ламинат ще ми препоръчате да гледам, също така с двоен клик система ли да е, мисля евентуално аз да го наредя или ако цената на ламината е с включен монтаж тогава майсторите?
    Последно редактирано от Еделвайс; 30-07-22, 14:48.

  • #2
    Ако не те бърка това, че ще се вдигне нивото - нямаш грижи да го наредиш отгоре. Подложка най-тънката може да сложиш.
    За марка препоръчвам с две ръце една австрийска марка, предлагат я 1-2 фирми у нас. По-скъп е паркета, но е несравнимо като качество с предлаганите масовки у нас. Марката е Kaindl.

    ​​​​​​
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      Не виждам проблем.
      Аз имам паркет, който е съсипан и е въпрос на време( и на възможности, разбира се), да сложа ламинат отгоре.
      Само че, мисля да го сложа по диагонал.
      Верно, повече фира ще даде, но пък естетично е другата работа.
      Лепих хола на съседите с плочки 15/60 имитация на дърво. По диагонал. Е много ефектно се получи.
      Ще видя дали мога да изнамеря някоя снимка.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • artefekt
        artefekt коментира
        Редактиране на коментар
        Toва е интересно, на малки помещения сме го правили, но на големи не...дай верно някоя снимка.

      • blackfirefly
        blackfirefly коментира
        Редактиране на коментар
        Този паркет толкова ли е съсипан? Не може ли да се ремонтира, изцикли, лакира и т.н. Ламинат ми звучи ужасно, а пък и върху истинско дърво още повече...

      • TigerHunter
        TigerHunter коментира
        Редактиране на коментар
        Паркетът е съсипан яко. Особено на метър- метър и педесе от прозореца. Там е и изгнил, а и са го яли буби.
        Да пренареждам само това парче, не ми се занимава.
        Иначе и аз предпочитам паркет, Няма абсолютно никакъв спор по въпроса.

    • #4
      Хола ми е така от седем години и няма проблеми до сега .

      Коментар


      • #5
        Да не се наложи да режеш някоя врата с новия слой ламинат...

        Коментар


        • Еделвайс
          Еделвайс коментира
          Редактиране на коментар
          И да се наложи, интериоарната врата е е от тези китайските, вътре е картон а и имам и ръчен циркуляр с който да го срежа при нужда

        • bokomo
          bokomo коментира
          Редактиране на коментар
          Има подводни камъни при рязане на китайски врати.

      • #6
        А защо да не го махаш?
        то е работа за час.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • Еделвайс
          Еделвайс коментира
          Редактиране на коментар
          За да повдигна така нивото на хола към коридора където е с плочки и с 8 мм по-високо.

      • #7
        Стария бих го махнал, но бих внимавал какво купувам! Не съм вкъщи, но в понеделник ще препоръчам какво да НЕ КУПУВАШ! Стария издържа 16 години, новия няма и 2, а вече по- зле!
        Марин Райковски

        Коментар


        • Еделвайс
          Еделвайс коментира
          Редактиране на коментар
          Искам да повдигна така нивото на хола към коридора и да се изравни, в коридора е с плочки и е с 8 мм по-високо.

          Относно качеството ще не бързам и не е спешно сега да се прави, ще изчакам да ми кажеш какво да избягвам като марки, иначе ще поразгледам внимателно какво се предлага, май за предпочитане ще е да отида директно до магазин предлагащ само ламиниран паркет, обикновено има по-голям избор и често цената е с включен монтаж
          Последно редактирано от Еделвайс; 31-07-22, 08:35.

      • #8
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:296440392_1222717011861896_8419790013115574522_n.jpg
Прегледи:1181
Размер:29.6 КБ
ID:6881073

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:262999700_274471768040012_1982272660734993939_n.jpg
Прегледи:1132
Размер:29.2 КБ
ID:6881074

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:296203090_286440127029024_5854009902626490324_n.jpg
Прегледи:1141
Размер:23.8 КБ
ID:6881075

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:296165209_369001808692861_6934470090605813946_n.jpg
Прегледи:1217
Размер:21.2 КБ
ID:6881076
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • TigerHunter
          TigerHunter коментира
          Редактиране на коментар
          Не знам. Аз подово в Италия не съм виждал. Поне не в централна, където живеех. Може да е навлязло последните години, Аз си тръгнах 2009-та.
          Естественият паркет и дюшеметата също са изключително редки, да не кажа почти няма. Всичко е плочки.
          Отопляват се предимно с радиатори и "котле" на газ.
          Климатиците също бяха рядкост по мое време, но там имат други тертипи на строителство.

        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          Как без климатици? Лятото е жега и нощем, не се трае.

        • turtey
          turtey коментира
          Редактиране на коментар
          То и в близкия изток няма климатици. Стените са половин метър камък.

      • #9
        Нивото може да го вдигнеш с фибран примерно.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • stefsab
          stefsab коментира
          Редактиране на коментар
          Подобен материал е ДЕПРОН, основно се продава с дебелини под 10мм.

      • #10
        Аз бих махнал стария и ще сложа дебела подложка (евтина е) и тогаз новия. Един върху друг не мисля че е удачно - маха се за по малко от 10-15 минути
        Относно качеството и препоръките - за вкъщи където е слабо натоварено (в сравнение с офиси) всички стават!
        По скоро аз горещо препоръчвам да се гледа сглобката.
        Единсвеното ми изискване е да има голяма и качествена сглобка. Това е най важното... Тези с малки сглобки лесно се отчупват и ако има проблеми - там ще е...
        И ако сложиш дебела подложка и малко по дебел ламинат - разликата между нивата или ще се изравни или ще бъде минимална 1-2 мм което е напълно достатъчно.
        П.П
        Дебелата подложка е и изолация - не само от топлина ами и на шум. Колкото по дебела толкова по безшумно
        Относно реда - естетиката препоръчва да е по късата страна на стаята - един вид да изглежда по широка...В смисъл да прави стаята по голяма.
        По диагонал виждам снимките - ама на живо как седи??

        Коментар


        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          +1 за дебелата подложка за топло и шумоизолация.

      • #11
        Визуалната илюзия казва, че ако изглежда по-широка, то ще изклежда по-къса, Тоест, по-малко дълбока. Естетиката е субективно понятие.
        Съгласно инструкциите на всички производители, ламинатът се реди перпендикулярно на прозореца. Така се виждат по-малко фуги, Има го на редицата от картинки на етикета на всяка кутия, или отстрани на кутията.
        Аз лично, харесвам ламинат с лека фаска.
        Всъщност, бих избрал и с по-тесни от класическите "дъсчици".
        Последно редактирано от TigerHunter; 31-07-22, 18:56.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #12
          Реших да сложа ламинат и на остъклената ни тераса, мога ли да наредя така ламината, както е пакета поставен, почти пасват по дължина, само по около 1-2 см ще се налага да се реже на всяка дъска, има и подложка 2 мм?

          Ето снимки:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220801_163902.jpg
Прегледи:1030
Размер:326.6 КБ
ID:6881397

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220801_162838.jpg Прегледи:0 Размер:356.2 КБ ID:6881393
          Последно редактирано от Еделвайс; 01-08-22, 15:43.

          Коментар


          • Еделвайс
            Еделвайс коментира
            Редактиране на коментар
            Студени са, ходим боси а и имаме две малки деца, едното е бебе и лази , цокъла няма да ги махам, само не знам където са вратите виж първата снимка, как да наредя правилно ламината, от коя страна да добавям малките парчета?

          • artefekt
            artefekt коментира
            Редактиране на коментар
            Трябва да се остави място около стените за топлинните разширения, което го "криеш" с перваз.

          • Еделвайс
            Еделвайс коментира
            Редактиране на коментар
            Разбира се, имам подложки за към стените да не са плътни, купил съм и первазите, заедно с ъглите, вътрешни, външни и съединителни, както и специално монтажно лепило Fix за 1 сек. за да залепя перваза към цокъла.

        • #13
          Не става така.
          за да е здрава конструкцията от ламинат (по същество пресована тоалетна хартия) трябва да се разминават плоскостите.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #14
            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Не става така.
            за да е здрава конструкцията от ламинат (по същество пресована тоалетна хартия) трябва да се разминават плоскостите.
            Я пак си помисли, точно за в случая какво точно ще им разминаваш за да е по-здраво?

            ...но вместо ламинат там, лично бих сложил някое чердже/пътека.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • stefsab
              stefsab коментира
              Редактиране на коментар
              Има сглобяеми (като пъзел ) килимчета за деца с детски картинки. Представлява големи квадрати около 30 х 30 см и примерно 10 квадрата покриват около 1м х 1м . Като материал - наподобява пенолатекс, много добре изолира за стъпане /игра на пода и е меко при падане.
              У нас бившия балкон така е покрит в/у плочките.

            • venciru
              venciru коментира
              Редактиране на коментар
              И пътеката, и детските пъзел- килимчета са в пъти по добра идея. Да не говорим за стойност и трудоемкост.......

          • #15
            Относно ламината за балкона, последно реших да ги редя по дължина с разминаване - 30 см, така ни хареса повече визуално, само дето се оказа че няма да ни достигне още две дъсчици, та бегом в Бриколажа и купих още един пакет, също така реших да разкарам обикновената 2мм подложка и купих по-дебела, звуко и топлоизолираща - XPS ПОДЛОЖКА ЗА ЛАМИНАТ FLOOR DECOR 5 ММ, защото балкона под нас не е отстъклен и затова взех тази подложка като по-разумно решение особено през зимата.

            Ламината има едно супер качество, чисти се много лесно и отнема малко време при чистенето им, преди навсякъде бяхме сложили килими и на балкона беше с килимче, да по-уютно е, по-топло е зимата, но чистенето си е по-трудно и ни отнема повече време, а точно времето ни е кът, особено с две малки деца кое по-напред през малкото ни свободно време след работа.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X