Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електронна каса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Електронна каса

    Привет,
    днес се сдобих със каса с електронна брава. Код за бравата нямам а самата брава е стояла без захранване около 10-ина години. Има ли начин за ресет на електрониката? Опция някаква за отваряне без да вандалствам? Ако разглобя кутията на електрониката ще получа ли сърдечен удар? И последен въпрос, имате ли идея относно индикациите по бутоните и светодиодите какво следва да означават и как се набира кода на ключалката?
    42

  • #2
    Бих ти препоручал да опиташ умерен вандализъм.
    В Ютюбата има клипове кк разни китайски брави ги отварят с тръскане на земята.
    Идеята е че ако уцелиш правилната страна, на която да стовариш касата, заключващия пин ще се отвори, от полученото ускорение . Само трябва вратата да е под напрежение в тоя момент.

    Естествено, ако има 2 механизма в противоположни страни, или са подсигурени за такъв тип атака, няма да стане.
    Друг по-щадящ вариант е с голям магнит.
    Естествено, ако човек знае къде да пипа ще е по-лесно, ама глледам никой не дава жокер . Дори Google lens си мълчи и ми връща калкулатор.
    туй ще да е някоя секретна руска разработка

    Коментар


    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Електронните нямаха ли механично отключване за подобна ситуация? Някакви спомени имам за първите подобни артикули.

  • #3
    Или клипове в тубата и мъки с псуване или някое профи наемаш,за половин цигара време ще я отвори,други идеи нямам.

    Марка на електрониката знаеш ли?
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #4
      Електрониката (поне на моята) е един чип и почти нищо около него. Ресета е отвътре.
      Търси дупка, през която може да мине тел. Или си пробий на удобно място, ако няма
      Със сигурност има и обикновен ключ - него всеки ключар може да отвори без поражения, та и ключ ще ти направи.
      Последно редактирано от kbot; 12-02-22, 08:22.
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар


      • #5
        Една подобна я изхвърлих , след като сина ми направи демонстрация как я отваря с един удар с юмрук . Леко държеше вратата с една ръка под напрежение , а с другата удари отгоре - отвори се .

        Коментар


        • kbot
          kbot коментира
          Редактиране на коментар
          Тя като е завинтена за стената, няма как да стане с юмрук.
          Иначе всичко може да се отвори.

      • #6
        p-pleven коментира
        Вчера, 08:05
        Електронните нямаха ли механично отключване за подобна ситуация? Някакви спомени имам за първите подобни артикули.


        И сегашните ширпотреби го имат, то и няма друг начин да я отвориш ако падне батерията де.
        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • #7
          Отварял съм доста каси,всяка иска индивидуален подход.Дай нещо модел,производител.... обикновено звъним на производителя ,потвърждаваме че сме от добрите и ни дават указания къде и какво.Това за сериозните каси.

          Ето пример от миналата седмица...каквото не трябва да се вижда,съм го замазал.

          Без съпорт,ще загубиш много време и нерви.Та звъни на производителя.

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20220213_101116.jpg Прегледи:0 Размер:117.5 КБ ID:6816818
          Последно редактирано от Roninn; 13-02-22, 09:13.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #8
            Нещо има разминаване - касата е истинска...къде 500кила. Трудно ще ми е да я тресна в земята. Това с магнита също не е ок - касата е огнеупорна - стените са около 6-7 Санта с бетон. Разглобих кутията с бутоните - както и предполагах, това е само клавиатура изнесена навън. По-долу е снимка на платката. Опция за аналогово отваряне с ключ - НЯМА.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220212_105306.jpg
Прегледи:227
Размер:372.7 КБ
ID:6817307 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220212_105414.jpg
Прегледи:209
Размер:435.3 КБ
ID:6817308
            42

            Коментар


            • #9
              За мен е малоумно да се произведе каса с електронено отключване без да има аварийно механично отключване. Предполагам, че няма да си първият, който се чуди какво да прави с този кютук. Остава ти да намериш някакъв приемник на еднолична фирма "Йоцов", Стара Загора или самия г-н Йоцов. Ама ЕФ няма от 30 години и няма да е много лесно.

              Има нещо в ТР за теб, ако решиш да тръгнеш по този път:

              1. ЕИК/ПИК


              833004836
              Фирмено дело: 3941/1990 550
              20090623135430
              2. Фирма/Наименование


              ЙОЦОВ - ЛЮБОМИР МИТКОВ
              20090623135430
              3. Правна форма


              Едноличен търговец
              20090623135430
              4. Изписване на чужд език


              EYOTSOV - LYUBOMIR MITKOV
              20090623135430
              5. Седалище и адрес на управление


              Държава: БЪЛГАРИЯ
              Област: Стара Загора, Община: Стара Загора
              Населено място: гр. Стара Загора, п.к. 6000
              бул./ул. бул.СЛАВЯНСКИ № 6, вх. Б, ет. 6, ап. 49 Телефон: 0898452355
              Последно редактирано от bokomo; 14-02-22, 19:51.

              Коментар


              • #10
                Само електрониката на касата е на Йоцов. Самата каса е произведена от фирма Тетраедър гр. Стара Загора. Потърси ги ... могат да ти я отворят.

                Коментар


                • #11
                  Добре де - тази платка трябва да дава сигнал на някакъв изпълнителен механизъм. Предполагам електромагнит или стъпков мотор.. Балига... Мисълта ми е, че ако се подаде сигнал на някои проводници, трябва да се случи нещо. Това, обаче изисква да се знае поне как работи.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • Skorpion_BG
                    Skorpion_BG коментира
                    Редактиране на коментар
                    Абе едва ли толкова тъпо е направено - разглобяваш клавиатурата, подаваш сигнал на два кабела и си ти! То ба си касата тогава!

                  • Roninn
                    Roninn коментира
                    Редактиране на коментар
                    Това отпред трябва да е само интерфейс...Иначе щеше да е много лесно.

                • #12
                  Като идваш от Казанлък посока Стара Загора...На 10 км грубо преди началото на Стара Загора от лявата страна на пътя трябва да има един цех за производство на каси...мисля че имат общо с това.Преди 15 г съм им правил някакви инсталации...но нищо повече като координати не помня.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • Dilyan Zagorchev
                    Dilyan Zagorchev коментира
                    Редактиране на коментар
                    Да не е на околовръстното, щото 10км си таман под жп моста

                  • Roninn
                    Roninn коментира
                    Редактиране на коментар
                    Извън стара Загора се намира.

                • #13
                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Добре де - тази платка трябва да дава сигнал на някакъв изпълнителен механизъм. Предполагам електромагнит или стъпков мотор.. Балига... Мисълта ми е, че ако се подаде сигнал на някои проводници, трябва да се случи нещо. Това, обаче изисква да се знае поне как работи.
                  Ако е електрониката е направена както трябва, това няма да доведе до нищо. А ако много се упорства, евентуално би довело до повреждане на някой компонент.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #14
                    Мислих да подходя по този начин (с подаване на dc на някои от кабелите) но размислих - вероятността да прецакам нещо е на лице...не че това би променило съдбата на електронния блок ако касата бъде отворена де... Намерих данните цитирани по-горе в търговския регистър но адреса се води в жилищен блок. На телефона не съм звънял все още.
                    Това е много ценна информация "Само електрониката на касата е на Йоцов. Самата каса е произведена от фирма Тетраедър гр. Стара Загора. Потърси ги ... могат да ти я отворят." и мисля да тръгна в тази посока.
                    42

                    Коментар


                    • rmihalev
                      rmihalev коментира
                      Редактиране на коментар
                      Това е правилното... Всичко друто е бла- бла... Звънни на телефона - мобилния. И електрониката е със сигурност за смяна.
                      Последно редактирано от rmihalev; 15-02-22, 19:08.

                  • #15
                    Аз бих опитал да подам захранване на платката. Естествено, лимитирано като ток, за да няма инциденти.
                    А бих проследил захранването около 14-краковия чип. Какъв е чипа, дейташит, на кои пинове се подава захранване и какво е то.
                    Ако е с изпилени надписи, пак става, но вече се изисква опит в електрониката...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • plamenpe
                      plamenpe коментира
                      Редактиране на коментар
                      Според мен тая интегралка е само генератор за пищялката.

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X