Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Олекотени газови бутилки за дома.Пропан/бутан.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за Олекотени газови бутилки за дома.Пропан/бутан.

    Здравейте Колеги.
    Дайте мнение за тези Газови бутилки,които са за бита,т.е. с редуцил вентил.
    Олекотени се предлагат някакви от неръждавейка,шарени-пише Repsol на тях,от композитни материали били.Внасяни от Испания и другаде.
    Интереса ми към тях е че са леки,в сравнение с нашите "Вазовски" и др. последно производство.
    Притеснява ме имат ли и те срок на годност?Като цена съм се насочил до към предложения макс 80/90лв..като има и някакви над 200лв..Продавалника е пълен с предложения,да не давам линк.
    Та,някой ако ползва да сподели.
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

  • #2
    не виждам вентил, само клапан. Отделно трябва да си купиш редуцир вентил, който е 20-30лв., че и маркуч.

    скоро разглеждах и аз опциите и накрая си платих депозит и си взех под наем стандартна бутилка, която ще заменям празно за пълно - все пак ги тестват за годност когато ги пълнят /предполагам/, а и ми отпада ангажимента да търся къде аз да я пълня/ на село не пълнят/.
    отделно има и абонамент и ти я карат направо в къщи срещу лев-два /поне в София съм виждал/
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • gabocvet
      gabocvet коментира
      Редактиране на коментар
      Вариант са Топливо и някои бензинстонции. Дават ти пълна и проверена бутилка и ти им оставяш празната.

  • #3
    Въпроса е за мнение за Олекотените газови бутилки.Ако някой ползва.Иначе си имам 3 обикновенни и вентили си имам.И газстанция за пълнене на Домашни бутилки има в града.3лв. на килограм е цената.
    Бутилките ми идват тежки.Коппозитните ,тарата им е от 3 до 5 и нещо килограма,като зависи от капацитета/ литрите им.Но нови са скъпи- до и над 200лв.

    Гледам че продават втора употреба,които празни са към 7 килограма,по други са.За тях питам.
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

    Коментар


    • #4
      На караваната ползвах алуминиеви (alugas), мисля беше около 5 кг. празна голямата - 11л. Нови ги взех по 150 евро за брой . Онлайн се намират по евтино . Тук обаче ги сменям във всеки магазин , като си плащам само за газта.

      Коментар


      • #5
        Абе, хора, човекът пита за композитни бутилки, вие почнахте някакви общи приказки от стари вестници да му разправяте - къде се сменяли тежките "БеДеСейски" бутилки, в Германия какви алуминиеви имало...
        Аз също съм заинтересован - не съм имал такава бутилка. Ползвам на морската си вила един отоплител със стандартна тежка "БДС"-бутилка, която купих от местна железария и я влача да я зареждам на една газстанция. Същия вид отоплител купих навремето на тъста и тъщата в "Лозенец" (няма парно), те починаха и двамата. Реших един ден да сменя бутилката, че се беше изпразнила - от "Топливо" обявиха: "Чакайте утре доставка от 7 до 17 часà"
        Ами нямаше кой да чака, от същото "Топливо" казаха, че може да се смени в бензиностанции на "Петрол", "Ромпетрол" или "Топливо". Та - пуснàх си SMS за зелена зона, влачих празната бутилка, пътувàх от "Лозенец" до най-близката "Ромпетрол" (щото се оказа, че напр. на "Петрол" на Пирогов нямат бутилки), после пак пуснах SMS за зелена зона, влачих 20-на кила тежащата пълна бутилка до третия етаж...
        А гледам из интернета - даже прозрачни (прозорче някакво по височина ли имат, как) били и можело да си гледаш нивото на газта вътре.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          Gagic, ние сме били разправяли приказки, а ти цяло ЕСЕ написа, бе приятелю, че и тъщата намеси - май , май а?

        • Пламен Атанасов
          Пламен Атанасов коментира
          Редактиране на коментар
          Интереса ми към тях е че са леки,в сравнение с нашите "Вазовски" и др. последно производство.

          Това е от първия пост на питащия . Това е заради което съм писал за алуминиевите . Фактор тегло е от значение до колкото разбирам , не само материала на бутилката.

        • ognqn
          ognqn коментира
          Редактиране на коментар
          Писъл съм че се предлагат и Алуминиеви-внос от Испания,втора употреба.Приличат на кенове от бира.
          Т.е. и от тези се интересувам.
          Последно редактирано от ognqn; 12-01-22, 12:53.

      • #6
        IvanIvanovi коментира
        Днес, 08:20
        Gagic, ние сме били разправяли приказки, а ти цяло ЕСЕ написа, бе приятелю, че и тъщата намеси - май , май а?
        Май, не май - това е положението. Кеф ви е да хамалувате, ама "старостта идва отведнъж" (с) покойния ми 94-годишен тъст, в един момент влаченето на бутилки с пропан-бутан ще ви се види нанагорно. Авторът на темата пита конкретно за олекотени домашни бутилки за LPG. Ти си писал да си вземел обикновени и то по някакви "наблюдения" (т.е. дори не си наясно кой къде и как ги доставя по домовете) и той ОТНОВО е повторил, че си има обикновени бутилки и пита конкретно за олекотени такива. В отговор на това му се обяснява, че... в Германия (вероятно, щото не се казва къде) "във всеки магазин" имало алуминиеви, дето ги сменяли.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #7
          Спам.Видя се,че хората нямат такива бутилки.Форумът много знае,обаче не знае повече от Гугъл,или по въпроса,от продавачите на тези бутилки.Питайте ги тях,или направо си купете,и после напишете мнение тук

          Коментар


          • #8
            То какво има за писане!? Бутилка като бутилка, само че по-лека и по-безопасна!
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • Bogoljub Gagic
              Bogoljub Gagic коментира
              Редактиране на коментар
              А-а-а-а, за по-безопасна може да се спори. Не може нещо, произвеждано по Татов Златен век да е по-малко безопасно от новите китайски боклуци - всеки здравсил във форумЪт ще ти го обясни това!

          • #9
            Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
            То какво има за писане!? Бутилка като бутилка, само че по-лека и по-безопасна!
            В какъв смисъл по-безопасна?

            Коментар


            • kra_kra
              kra_kra коментира
              Редактиране на коментар
              Ако я изпуснеш на крака си по малко боли.

            • kameno karp
              kameno karp коментира
              Редактиране на коментар
              При свръх налягане, металните експлоадират и хвърчат шрапнели навсякъде. При композита, оплетката се разпъва, образуват се пролуки и флуида изтича от там. Демек няма експлозия и шрапнели.

            • gy6ter
              gy6ter коментира
              Редактиране на коментар
              Една от технологията на композитните е пластмасова бутилка с оплетка от карбонови влакна ,така правят и кегове за бира .На практика опакована бутилка от кока-кола с карбонови влакна .

          • #10
            По-безопасна,в смисъл,когато гръмне,шрапнелите ще са по-леки.А сериозно...Олекотените за автомобили се сменят на 10 години.Ако измислят такова изискване и за битовите,да откажат да ти я заредят,щото стара?А ти искаш да си я ползваш 40 години например...Как и дали старее,и се променя материала,от който е направена?

            Коментар


            • Bogoljub Gagic
              Bogoljub Gagic коментира
              Редактиране на коментар
              Ми те не само олекотените бутилки на АГУ трябва да се сменят на 10 г. - всички трябва, така го "разписаха" (много я обичам таз дума).

            • krassitch
              krassitch коментира
              Редактиране на коментар
              Да де,ама разликата в цената на "скраба" е голяма...А и тия,олекотените,не ги изкупуват на Вторични суровини

          • #11
            Това е интересна обява.Дава снимки на различните бутилки и тарата им.

            Обява
            Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
            ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

            Коментар


            • Пламен Атанасов
              Пламен Атанасов коментира
              Редактиране на коментар
              Аз написах че съм ги купил нови , на практика си беше грешка - само ги платих по скъпо . На първата смяна ти дават каквито има.Това обаче не ги прави опасни . Всички са с валиден преглед , и напълнени според нормите . Ако нещо е негодно , при прегледите си го отстраняват . На практика не е проблем на клиента. Същото е с кислорода , първата бутилка си я купих а после само се подменя за пълна срещу малка сума .

            • krassitch
              krassitch коментира
              Редактиране на коментар
              Ама тук,доколкото знам,такива не заменят,пълна за празна.Следователно,одъртяването и,и риска след време да откажат да ти я зареждат,си и за сметка на собственика...

            • дядо владо
              дядо владо коментира
              Редактиране на коментар
              Точно преди 3 часа по "Дискавъри" в рубриката "как се прави" гледах тяхните стъклопластови бутилки как се правят и изпитват - ами тези не са от тях, очеизвадно са метални, и теглото 7.нещо си кг. ми седи много "фотошопски" не бих си ги купил (лично мнение)

          • #12
            Ползвам някакви испански неръждаеми бутилки. Продадоха ми ги за алуминиеви в олх-то ама реших че и неръждаемите са ок.

            Тежат малко под 5кг за разлика от тия от черна стомана със същия обем които са 14кг

            По-внимателно разглеждане на надписите и етикетите ги разкри като взети от някаква служба пълно за празно, не знам доколко легитимно. Реших да не купувам повече оттам, по чисто морални съображения.

            Във всеки случай бяха в срок на годност.


            Ако сега тръгна да купувам, ще взема тия които са по-леки - неръждаеми или композитни. Или може би все пак неръждаеми със съображението че се рециклират.

            Коментар


            • #13
              Най-вероятно краднати(лично мнение) . Как? Личен опит от френско, през лятото, сигурно и испанските са така. Зареждам камиона с нафта от голяма хранителна верига-там бутилки има много видове. Вечерно време или в неделя няма персонал и за да смениш празна за пълна плащаш с карта/кеш на автомат. Клетката се отваря и си взимаш бутилката. Логично да сложиш празната вътре, но явно някой го е домързяло и съответно на плочките има 4-5 различни бутилки. Та явно така са взети, но от Испания.
              Пак да кажа, това е лично мнение
              "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
              Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

              Коментар


              • #14
                Здравете всички!

                Да докладвам че си купих олекотена бутилка за пропан бутан.Избрах си тази,която прилича на кег за бира.
                Днес отидох да я заредя на пункта/3,40 лв. е килограма/ и ме притесни момчето,което я зарежда.Просто много дълго време зарежда .Предложи да спрем на 15лв. за да я пробвам как ще е.
                Ами супер е! Работи безпроблемно и сега пия чай.

                Отчетох се. Поздрави!
                Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                Коментар


                • Dilyan Zagorchev
                  Dilyan Zagorchev коментира
                  Редактиране на коментар
                  Горе долу излизат еднакво като пари. Съвсем грубо 1лт автогаз е 0,530-0,570гр.

                • kameno karp
                  kameno karp коментира
                  Редактиране на коментар
                  Нито горе нито долу илизат еднакво като пари. Поне аз като съм зареждал.

                • Ясен
                  Ясен коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не е по-скъпа.

                  1 литър газ е по-малко от половин килограм.

              • #15
                Ми поздрави за бутилката, колко кг вместимост е, откъде, колко лев
                15лв около 4+кг си заредил, ако е вместимост 5кг си таман на лимита от 80%
                "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
                Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X