Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Олекотени газови бутилки за дома.Пропан/бутан.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Взех я точно от обявата в ОЛХ,където съм я дал по горе в мнение.За 75лв.-20 литрова бутилка.Събира да кажем 11 кг.
    Просто бавно зареждаше и прекъснахме на 15лв за проби ... Празна тежи 8,1 кг.-на снимката я има информацията за тара и срока и на годност.

    Обява
    Последно редактирано от ognqn; 29-03-22, 09:14.
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

    Коментар


    • kartechar
      kartechar коментира
      Редактиране на коментар
      Като гледам предоставените данни излиза, че като тегло не са наполовина спрямо стандартните, както е посочено в обявата. Скоро купувах две чисто нови бутилки на "Колос" ВТ. Бутилка 27 литра тежи 11,250 кг или 0,417кг/л. Олекотената излиза 0,405 кг/л.

    • Dilyan Zagorchev
      Dilyan Zagorchev коментира
      Редактиране на коментар
      Е на табелите са 7,3кг 7,1кг 8кг. Да речем грубо 2/3 от теглото на нашите

  • #17
    Гледах пак обявата, то си пише БУТАН на бутилките, а после на табелките вместимост 12кг бутан или 10кг пропан. На всичко отгоре бутана е по-калоричен(проверено многократно, едно и също количество вода завира по-бързо с бутан, отколкото смес), само че у нас чист бутан не знам да се предлага.
    "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
    Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

    Коментар


    • #18
      Някой знае ли къде в София могат да сменят нестардантен вентил на композитна газова бутилка.

      Коментар


      • #19
        Преходници няма ли?
        "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
        Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

        Коментар


        • #20
          Първоначално публикуван от Dilyan Zagorchev Преглед на мнение
          Преходници няма ли?
          Не съм я виждал на живо, но е някакъв френски вариант, нещо като Jumbo-то, но уплътнителния гумен пръстен е вътрешен. Търсих, но не намирам нищо, трябва си смяна. На далаверка е, за туй питам, ако някъде сменят, ще я взема.

          Коментар


          • #21
            Освен да питаш по пунктовете на Топливо, но със снимка на вентила. Или пак така, но по газаджийските магазини(не авто, ами където има ВиК, Ел и такива работи.
            "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
            Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

            Коментар


            • #22
              Оди го разбери що за модел е.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:газ 2 (1).jpg
Прегледи:294
Размер:29.6 КБ
ID:6904572 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:газ (1).jpg
Прегледи:285
Размер:29.7 КБ
ID:6904573

              Коментар


              • #23
                Присъединявам се към въпроса.за клапаните.

                Имам бутилки с износена игличка на клапана. Работят само докато натискаш редуцир-вентила към бутилката.

                Коментар


                • sek.1
                  sek.1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ясене слагаш едно топче от алуминиево - хартиено фолио от цигарена кутия . Не става само от износване . Аз имам чисто нов вентил който го прави . В общи линии сам си си отговорил на въпроса . На запад големите фирми за абонамент сменят бутилките как им изтече гаранционния срок . Смяна на вентил и изпитване примерно в Германия струва повече от нова бутилка . Та за това по разните му там специализирани техни сметища има хиляди реално нови за нас газови бутилки които е много вероятно да се окажат в нашите преебалници .
                  Последно редактирано от sek.1; 28-12-22, 05:24.

                • Ясен
                  Ясен коментира
                  Редактиране на коментар
                  Абе не правя аз такива неща ама ще взема да капна 1 капка калай на пръчката която натиска вентила. Тя е сигурно за половин или един милиметър разправията.

                • sek.1
                  sek.1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Там някъде е .

              • #24
                За който го съмняват металните газови бутилки . Днес отрязах за барбекю най старата която имам . Дойде навремето поне преди 15 - 20 години покрай карите на ЮХ от Германия пълна и понеже беше с някакъв английски кран който не ставаше никъде и на нищо си остана пълна при мен . Преди няколко години покрай местенето от горе я намерих извъртях и един щуцер и я закачих на оксижена . Миналия месец най накрая свърши и днес я рязнах . Утре ще и изчистя табелката но при всички положения е над 40 години . Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20221229_170357_186.jpg Прегледи:0 Размер:976.8 КБ ID:6905158
                Последно редактирано от sek.1; 29-12-22, 17:21.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • KingofROAD
                  KingofROAD коментира
                  Редактиране на коментар
                  Тя бутилката отвътре не може да изгние. Само ръжда отвън, или дефекти по шевовете.
                  Виждал съм бутилка на АГУ, сопотска предполагам, разпрана цялата по надлъжния шев. На две места имаше малки петна ръждичка, вероятно дефекти в шева.

              • #25
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230107_120728_356.jpg
Прегледи:158
Размер:603.3 КБ
ID:6907735
                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Присъединявам се към въпроса.за клапаните.

                Имам бутилки с износена игличка на клапана. Работят само докато натискаш редуцир-вентила към бутилката.
                Тия дни я намерих бутилката . С чисто нов вентил е .

                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X