Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървесна гъба по гредите в мазето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    Дали гредите не са абсорбирали яко влага и в следствие на това гнили или гниещи? Тогава гъбите ще са малкият ти проблем.
    Точно така е, проблема е че тези греди вече не държат нищо. Това което стърчи към мястото където вече има плоча е отрязано. Останаха към 2м греди от зид на зид, където дефакто е проблема. Сложих един влагомер - 55% влажност измерена от снощи до сега. След пръскането в неделя сега са се появили нови малки зародиши ​​​​​​.
    Пак ще пръскам уикенда, този път мисля с разтвор на солна к-на, по съвет на един дърт химик. Пък да видим. В общи линии ситуацията е патова, тъй като няма как да махна старите греди. А влагата явно си я има от самата земя около този зид. Мислих преди да чоръчам тия бактерии от първия пост и засега съм пас. Да не стане като тримата глупаци от умно село ​​​​​​. Ще мъча с традиционни химии. Ув лампа ще поръчам също, нека напръскам само да видя ефекта.

    Коментар


    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      55%, ако е вярно, хич не е много. В моето мазе първоначално беше 82-83% и целите греди бяха влажни и в плесен, след денонощна работа на влагоабсорбатора, сега е някъде 71-72% и гредите видимо изсъхнаха, а плесента видимо намля, без да я пръскам с нищо.

    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Между 50 и 60% е идеалната влажност за жилищни помещения, под тази влажност има проблем с праха(дискомфорт и алергии) и статичното електричество, над 60% проблем с корозия и плесени.

  • #17
    Сиреч явно проблема не е толкова във влагата , що тогава ме нападна тая пущина

    Коментар


    • #18
      Гредите от какъв материал са?
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • I.Stoyanov
        I.Stoyanov коментира
        Редактиране на коментар
        Черна мура.

    • #19
      Аз бих пробвал с тъмно лилав разтвор на калиев перманганат да намажа
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #20
        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение


        Пак ще пръскам уикенда, този път мисля с разтвор на солна к-на, по съвет на един дърт химик...
        Аз бих пробвал с тъмно лилав разтвор на калиев перманганат да намажа
        Само да не е едновременно че тия две не се погаждат много - при смесването им се отделя хлор интензивно. Толкова интензивно че не само гъбите да пострадат.

        Коментар


        • I.Stoyanov
          I.Stoyanov коментира
          Редактиране на коментар
          ТОва знам от часовете по химия. Солната киселина я поразложи, да видим до кога...

      • #21
        И аз си отглеждам подобен звяр
        Прикачени файлове

        Коментар


        • mishomishev
          mishomishev коментира
          Редактиране на коментар
          Дидо - този твой звяр лесно се лекува. Ако го намажеш с Бохемит - сигурен съм че ще стане. Един литър концентрат и директно с валяка

        • I.Stoyanov
          I.Stoyanov коментира
          Редактиране на коментар
          За щастие, твоята е друг модел. Давай с химия и после обгаряш с пистолета за горещ въздух, това дава най-добри резултати. Като химия можеш да ползваш освен Бохемит, Шлинт макс или Шавит ако намериш от някъде.

      • #22
        https://farm.tomathouse.com/gribyi/domovoj.html
        Ето интересна статия за жалост пише, че обича да расте по иглолистни. Има изброени методи за борба.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X