Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Влагоуловител - какъв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Той и хладилника ти има такъв отвор за да се стича водата в тавичката за изпаряване ! Много си нервен . Какви са тези Шутове по машинката ? Като гледам като големина е като моето Теси . Това е един вид Климатик само че питата не е навън от къщата за да изхвърля конденза . Пускай го когато отиваш на работа . Моя събира доста вода - когато влагата е голяма в стаята . Пълни 4.5 л за 8- 12ч когато влагата е около 55-60 % пълни резервоара за 24-30ч. Всеки климатик след 3-я месец му пада КПД на 65-70% поради запрашаване на питата . Същата е хубаво да се мие с водоструйка но внимателно да не се изкривят лентите на питата.Пластмасите са големи и от вибрациите на мотора се получава грозния шум . Дрънченето е досадно. Уплътняване му е майката.

    Коментар


    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      Климатика има тръбичка, изведена навън. На външното тяло няма конденз.
      Някои влагоуловители също имат възможност за отвеждане на водата с тръба.

    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Проблемът с грозният резонанс тук се оказа от съда за събиране на вода, особено когато е празен.
      Доста бой изяде тази машина докато стигна до горното - не е повод за гордост но явно наистина са ми слаби ангелите.
      В долният край има едни палци, които са притискали резервоарът към корпуса.
      В течение на годините пластмасата е изгубила еластичност и сега съда влиза почти свободно.
      От там вибрациите са повече но вече е ОК.

      Повечето машини с по-голям капацитет май имат възможност за дренаж с маркуч, включително и този.

  • #17
    И у нас сме с Теси от 6-7 години. Бачка коректно, есенно-зимния сезон с добро натоварване, нямам забележки.. Отначало, преди да правя ремонт, се уплаших като го видях колко бързо пълни резервоара... Вярно е, трябва да се почиства отвреме-навреме.

    Коментар


    • #18
      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      ...Моля, препоръчайте ми влагоуловител. Блокът е тухлен, с колони и плочи, строен 1961 г. Стаята е около 36 куб.м.
      Ако имаш път към METRO може да видиш за тяхната марка Tarrington House, моделите бяха два - AD1010 и AD2010. Ползвахме един техен 20-литров в продължение на няколко години, а после го дадохме на една позната и доколкото знам работи още (значи приблизително 8-9 години). По спомени не беше много шумен, а имаше възможност за дренаж към канал.
      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

      Коментар


      • #19
        Само на мен ли ми се струва че да ползваш влагоуловител в жилищно помещение означава нещо генерално погрешно в сградата/метода на отопление?

        От повече 15 жилища в които съм живял някога само една гаражо стая в студентските ми години имаше влага.....

        Започваме списъка с тези 15 през ТЗВ и тухлена кооперация без никаква изолация където влага имаше само на остъклената тераса като се готвеше зимата. После селски къщи 3 броя на по 100-200 години...
        После един билюк студентски общежития и квартири...
        После разни нови строителства от периода след 1990 година
        Докато стигнем до най модерни нови сгради.

        И болшинството от тези се намират във Варна където климата е много влажен.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • piron45
          piron45 коментира
          Редактиране на коментар
          И със сигурност си имат естествено проветрение от неуплътнена дограма. Едно време в чисто нов блок в Люлин като отворех вестника на масата течението ми обръщаше страниците, толкова беше уплътнено.

        • rosen_offroad
          rosen_offroad коментира
          Редактиране на коментар
          Сигурно, ама последните са ново поколение сгради без неуплътнена дограма

          При едната дограмата е дебела над 10 санта.

      • #20
        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        Само на мен ли ми се струва че да ползваш влагоуловител в жилищно помещение означава нещо генерално погрешно в сградата/метода на отопление?

        .
        Така е. Но основното е в метода на проветрение. Или по-скоро в липсата му.

        Коментар


        • rosen_offroad
          rosen_offroad коментира
          Редактиране на коментар
          Основното е в изолацията и начина на отопление ако питаш мен.

          Пример за изолация:

          Сега сме на хотел 4 дена (уж скъп хотел де), дограмата е някаква евтина (държи студ доста край нея) и прозореца сутрин е целия облян с влага.

          Вкъщи спим същата конфигурация но дограмата е някакъв Сламандър дето беше най най по преди години и сутрин има влага по 1 см по ъгълчето само

      • #21
        Голяма влага в жилищно помещение наистина в повечето случаи е в резултат от друг проблем но не винаги.

        Влагоабсорбатор може да бъде необходим и при съвсем нормални обстоятелства.

        При мен например е абсолютно незаменим с нищо дори лятото.
        Аз се придвижвам само с мотор и ако ме навали вечер на другата сутрин екипа ми е напълно сух и готов за ползване.
        Това не е изобщо инцидент, напротив.

        Не се получава без него.

        Сушене на дрехи от пералня при лошо време - също.

        Така, че аз гледам на влагоабсорбатора като на домакински уред от основна необходимост.
        Точно както хладилник, печка, пералня.

        Просто не го понасям в спалня, хол изобщо помещение с присъствие.
        Стои си в антре.
        Враг усраине

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X