Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Флекс, посока на въртене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Флекс, посока на въртене

    До скоро ползвах флекс Бош. Дискът се въртеше по посока на часовника. Аз го държа с дясна ръка, виждам къде реже и лесно го управлявам. Така стружките и прахолякът отиваха навън. Скоро купих Einhell, на който дискът се върти обратно и набутва прахта към мене. Налага се да правя разни гимнастики и ... ми е неудобен. Въпросът ми е: може ли да се смени лесно посоката на въртене?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    Ми обърни го обратно,дръжката от другата страна и завърти предпазителя...ебаваш ли се.

    Коментар


    • trapper
      trapper коментира
      Редактиране на коментар
      Пробвах, но тогава дискът отива отдясно - извън видимата зона и трябва да се гърча.

  • #3
    По-скоро мисля, че Боша е бил объркан. Флекс трябва да се върти така, че силата, с която го удържаш, да е дърпане, а не бутане.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #4
      Нито един от двата не е бил объркан. Объркал се е оператора. И дръжката се мести, и предпазителя се върти и на двата и можеш да си ги нагласиш както ти е кеф.

      Диска винаги се върти така че да затяга гайката при натоварване. И понеже гайката е с права резба, как и да си въртиш гъзо - все ти е отзад.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #5
        Само за протокола ... флекс Бош и флекс Айнхел няма ...
        Има ъглошлайф Бош и ъглошлайф Айнхел.

        Flex е марка - https://www.flex-tools.com/en/

        Коментар


        • Пенчо
          Пенчо коментира
          Редактиране на коментар
          https://offroad-bulgaria.com/forum/%...BD%D0%B8%D1%8F

        • trapper
          trapper коментира
          Редактиране на коментар
          Да, така е, но флекс се пише по-кратко и пак всички (или почти) разбират.

        • Stbd
          Stbd коментира
          Редактиране на коментар
          И болгарка Бош няма, но попитай гугъл дали не е на друго мнение. Стотици милиони хора ползват думата, та ние тук за един флекс в устата на няколко милиона българи ли..

      • #6
        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        До скоро ползвах флекс Бош. Дискът се въртеше по посока на часовника. Аз го държа с дясна ръка, виждам къде реже и лесно го управлявам. Така стружките и прахолякът отиваха навън. Скоро купих Einhell, на който дискът се върти обратно и набутва прахта към мене. Налага се да правя разни гимнастики и ... ми е неудобен. Въпросът ми е: може ли да се смени лесно посоката на въртене?
        Въпросът автоматично трябва да отиде в темата ''Бисери от форума''

        Коментар


        • trapper
          trapper коментира
          Редактиране на коментар
          Ха-ха, така си мислиш. Май 3d мисленето не ти е най-силната страна. Опитай пак!
          Последно редактирано от trapper; 10-10-20, 15:25.

        • mdn
          mdn коментира
          Редактиране на коментар
          Сглобявам ей такива машини https://www.youtube.com/watch?v=cmGwfS2EYXM и повярвай ми 3дто ми си е наред ,вторият пост е верен,освен ако твоята машина нещо не е тотално збъркана и и има две посоки на развъртане на диска,което до сега не съм виждал.Не се заяждам,искам да помогна.Приятелски поздрави.
          Аха сега прочетах всичко,купи си ъглошлайф с европейска дирекция,не с англйска...айде и умната,ако не умната русата...
          Последно редактирано от mdn; 10-10-20, 17:12.

        • mitko 53
          mitko 53 коментира
          Редактиране на коментар
          Така като се замисля, не съм виждал ъглошлайф да върти по посока на часовника, както и да го завъртиш все е на обратно часовника. Само където при стандартен десен захват искрите отиват в краката, а при ляв отиват в лицето( ако дискът се пада дясна наша страна).

      • #7
        Ами да се върнем на основния въпрос - мога ли да обърна лесно посоката на въртене или да търся "английски"?
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • genadi.tsvetkov
          genadi.tsvetkov коментира
          Редактиране на коментар
          На повечето им се обръща и задната част,с кабела-обикновено е на четири болтчета и тогава,всичко ти е като на Боша.

        • Stbd
          Stbd коментира
          Редактиране на коментар
          За смяна на посоката е достатъчно да се смени поляритета на захранването - завърти щепсела.. май..

        • Kirilpm
          Kirilpm коментира
          Редактиране на коментар
          " За смяна на посоката е достатъчно да се смени поляритета на захранването - завърти щепсела.. май.."

          Това си е директно за бисерите.

      • #8
        Като обърнеш посоката на мотора ще започне да ти се разхлабва гайката на диска.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #9
          Я сложи снимки и клипчета щото нещо не е така.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #10
            Няма друг начин освен завъртането по надкъжната ос на машината. Демек-диска да дойде от дясно като го гледаш отгоре.
            При това се завърта и предпазителя(ако се ползва) и се сменя мястото на ръкохватката(също ако се ползва).
            За удобство на позицията на ключа се развиват четирите билта които държат редуктора към двигателя и се нагласява в нужното положение през 90 градуса.

            Обаче как ви е удобно да работите с машина която иска да дойде при вас и да я удържате с бутане...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • trapper
              trapper коментира
              Редактиране на коментар
              Навик, Кольо. Бош беше първият ми ъглошлайф. С него рязах кво ли не 20 години и така съм свикнал. Но има много по-странни навици - Джон Хънтър (Саваните на Кения), един от най-известните ловци в Африка, е стрелял с палеца, щото е самоук стрелец и като дете така му е било най-удобно! ...

            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              Навикът е голяма работа, да...

            • Stbd
              Stbd коментира
              Редактиране на коментар
              При бутане е опасно. Неправилан употреба на инструмент, в много случаи е забранено и струва скъпо понякога.

          • #11
            Днес си купувам кабел C Type за 16 лв.Пробвам го в колата и продавача стои до прозореца,вижда ме че гледам как е буксата и ми казва,ми то на С type ,няма значение как е ,все влиза.....да бе....да.......пробвам и верно влиза..! Ми аз съм свикнал с мини усб и всяка вечер святкам с телрфона да видя как е буксата..и това ми е трети телефон със C type,Та навиците са страшна сила!

            Ремонтирах един бош ъглошлайф,бяха се нагряли четките и около тях пластмасата се залепила,направих опит да го отворя ,не стана и го метнах на стелажа,след време реших или да го хвърля или да го отворя и с чука го начухах и той взе че се отвори без да личи даже,бая бой изяде,но се предаде.

            Смених кое къде и като го сглобих,точно въртеше на обратно.Та разглабяне ,червяка мисля въртях и си работи и до днес,даже преди два часа рязах с него.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #12
              За проблема с гайката не се замислих. Наистина ако се обърне посоката, има риск от разхлабване. Явно си е така...ама защо пък БОШ ще въртят обратно....
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                Не е до марката. Работил съм с няколко Бош-а, както и с много други марки-ами всички си въртят в една посока.
                Ся, че може да има модел който върти в обратна-може, ама досега лично аз не съм попадал на такъв.
                Но и силно ме съмнява да има така произведен, нещо объркано има според мен с тези които въртят обратно.

            • #13
              Въпросният Бош най-вероятно е правен или преправян за хора работещи с лявата ръка. На новия освен посоката на резбата , може да възникнат проблеми и с зъбните колела , не всички позволяват промяна на посоката на въртене.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #14
                Аз имам десетина ъглошлайфа,от тях поне 4 са бош , единия зелен и трите са сини.Позволяват да въртиш и главата и копчето през 90 градуса,както ти е удобно
                имам и едно спарки ,ще го погледна след час ако не забравя ,дали и то не може.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • motor_men
                  motor_men коментира
                  Редактиране на коментар
                  Колкото и да въртиш главата и копчето , посоката на въртене остава една и съща , реже на дърпане , а той иска да реже на бутане , като циркуляр.

                • Roninn
                  Roninn коментира
                  Редактиране на коментар
                  Бутона се завърта и цялата машина става точно на обратно

                • motor_men
                  motor_men коментира
                  Редактиране на коментар
                  С това завъртане , диска минава от страната на ръката , което е много погрешно и опасно.

              • #15
                Я погледай дали няма бутон с който се завърта ръкохватката с бутона. Ако го може завърти я на 180 градуса и ще разбереш защо боша е опаков./усещането е такова инак машината си е наред/
                Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                freelander 1,8 2001g.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X