Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за качествено падащо легло или избор на здрав разтегателен диван

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за качествено падащо легло или избор на здрав разтегателен диван

    Привет колеги, налага се хола ни да стане и спалня, леглото на което ще спим, ще се спи всяка вечер а не инцидентно, хола понеже не е голям, ще се налага да бъде или падащо легло с истински матрак или разтегателен диван, но от опита с тези дивани знам че механизмите им рано или късно се деформират и не е като да спиш на истински матрак, затова събирам мнения за падащо легло с истински матрак, диван и гардероб като това на снимките по-долу.


    Има ли някой от вас падащо легло и да каже стават ли за всекидневно вдигане и сваляне, какви са механизмите, сигурно трябва да е нещо много солидно и стабилно, също и мнения кой може да ми ги изработи, за София в Младост става дума?



    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:89dt8i1jdfa1yh606cg.jpg
Прегледи:8576
Размер:32.8 КБ
ID:6632398
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:xb6loh1jdfa13bvgogj.jpg
Прегледи:4781
Размер:28.2 КБ
ID:6632399



    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:5232
Размер:29.8 КБ
ID:6632400

  • #2
    Варианта на първата снимка като че ли е най-подходящ. Повечето дивани не са удобни за ежедневно спане. На това от първата снимка си избираш матрак, който ти е удобен и си готов. Механизма трябва да е някакъв хубав щом ще се ползва ежедневно.

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Всъщност и трите снимки са за едно и също падащо легло, на първата се вижда сваленото легло с матрака, на втората как изглежда като е прибран и на третата става и диван

    • motor_men
      motor_men коментира
      Редактиране на коментар
      Дивана с раклата е отделна конструкция.

  • #3
    Правим такива легла...първото сигурно е преди 10г. Качествения механизъм е скъп 600-800лв. Гаранцията ни винаги е била 5 години....нямаме оплаквания. Има турски и китайски аналози 150-250лв. Ние не работим с тях, така че нямам поглед.
    Има и дивани с читави механизми...трябва пробване, да не ви боли гърба после.
    Зависи и от стаята...кое е по подходящо...

    Коментар


    • #4
      Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
      Правим такива легла...първото сигурно е преди 10г. Качествения механизъм е скъп 600-800лв. Гаранцията ни винаги е била 5 години....нямаме оплаквания. Има турски и китайски аналози 150-250лв. Ние не работим с тях, така че нямам поглед.
      Има и дивани с читави механизми...трябва пробване, да не ви боли гърба после.
      Зависи и от стаята...кое е по подходящо...
      Може ли на ЛС ваш сайт и координати, благодаря

      п.с. При всички положения ако правим такова падащо легло, никакъв компромис с механизма няма да се прави, при ежедневно ползване това е много важно да е качествено.

      Коментар


      • #5
        Категорично ЗА падащото легло.
        Проблемът там е, че цените на механизмите са ужасяващи. Ама страшни направо. Ненормална работа- долна граница към 1000 лева, има и по 3 бона.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #6
          Правил съм и падащо легло , правил съм и разтегателни дивани. Качествения механизъм за падащо легло е на Хефле , цената му е над 1000лв. , гаранцията му е за матрак до 140см. Но освен механизъм е нужна рамка , матрак , много здрава конструкция съчетана с гардероб или секция. Категорично не препоръчвам този вариант за всяка вечер. Разтегателните дивани ги правя по една моя система , не ползвам механизъм. Конструкцията на дивана я правя от масивна дървесина , почистена от дефекти и чепове , слепена и сглобена със винтове , неразрушима е. Качествен дунапрен с нужната твърдост , качествени ластични колани , вата , и се спи съвсем нормално. Но при оглед на хола на място , може да се измислят и други идеи.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
            Качествен дунапрен с нужната твърдост , качествени ластични колани , вата , и се спи съвсем нормално. .
            Колега. Тия ги разправяй на някой, дето е спал на одър или на Русенски креват с дюшек. Или е блъскал цял ден с чука, преди да смукне половинка пърцуца, та да се гътне на дунапрена.

            По темата - разбирасе, че първия вариант е за предпочитане, ама струвал - еми струва!

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение

              Колега. Тия ги разправяй на някой, дето е спал на одър или на Русенски креват с дюшек. Или е блъскал цял ден с чука, преди да смукне половинка пърцуца, та да се гътне на дунапрена.

              По темата - разбирасе, че първия вариант е за предпочитане, ама струвал - еми струва!
              Какъв колега съм ти бе , смотаняк? Виждал ли си какво съм правил , спал ли си на него та коментираш? Явно си много тъп и заядлив дъртак. А първият вариант като падне и пребие някой , ти ли ще отговаряш?
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Ти го уби ма няма да те разбере - одър,русенски креват,дюшек,чук,пърцуца.........а ти му се нервираш.

                От 5 изречения почва да ме съмнява,че това ти е занаят,познах ли?

              • motor_men
                motor_men коментира
                Редактиране на коментар
                25 години обзавеждам жилища , все трябва да съм научил нещо. Па и клиента първо трябва да преспи с пърцуца и без пърцуца и тогава да реши дали става и да плаща.

              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Личи ти

                Клиента да прочете какъв як процент от живота му минава в леглото и после да решава дали си заслужава да наема профи или да слуша Пенчо.

            • #9
              най-важен е матрака, за него не пести!
              иначе дай размери на хола и какво искаш да е обзавеждането му.
              има програмки с които може да си направиш 3D модел на стаята с обзавеждането и да проиграваш варианти
              аз ползвам Sweet Home 3D
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #10
                Нека да няма напрежение и да запазим добрия тон, по темата, мен ме притеснява и евентуалното изпускане на амортисьорите с времето или по друга причина да падне и да стане белята, предполагам че ще има някакъв предпазител при евентуално свободно падане, сега гледам че има разтегаем диван с матрак не от тези 10 см дунапрените а като при истинските матраци от дебелите, като механизма е с клик система и релсово разпъване, но този който съм харесал е някакъв италиански за 3 бона , ще видя в Икеа тези започващи от 1000 лв, как са че поне ще мога да правя тест на механизма и как е като легна, вече ако нищо не ми хареса, ще се ориентирам към поръчково изпълнение.

                Коментар


                • motor_men
                  motor_men коментира
                  Редактиране на коментар
                  То затова на третата снимка пред падащото легло има диван. Аз правя отвор през страничния шкаф и осигурявам леглото със щифт. Защото при това рамо и тази тежест , натоварването върху механизъма и амортисьорите е огромно. Освен това е нужно и много здраво захващане на цялата конструкция към стената , че ако и гардероба тръгне , става страшно.

              • #11
                Относно : ( Освен това е нужно и много здраво захващане на цялата конструкция към стената .)

                Това май ще е проблем, на стената където ще е леглото имаме монтирано огромно кристално огледало, то е почти 3 метра широко на 1.6 метра височина, така хола визуално изглежда голям и е по-светъл, не ни се ще да го махаме и май ще отидем на вариант за разтегателен диван, кажете поне с какъв тип механизъм е най-добре и какъв матрак най-дебел в сантиметри може да бъде за да позволява сгъване? Ще трябва добре да го обмислим кое ще е най-разумно...

                Друг краен вариант на който сме се спряли, е два истински матрака съединени чрез механизъм, който да става диван като просто вдигна единия матрак на 90°, има готови решения но са малки като размери , искаме с двата матрака да е голям като една стандартна спалня. Направо се чудим какво да гледаме, знам че най-добре е по-голям апартамент но....
                Последно редактирано от Еделвайс; 07-08-20, 21:50.

                Коментар


                • #12
                  Това което може да се сгъне в механизъм е много тънко , не става за спане. Аз ползвам следната система: седалищната част на дивана е 190-200 х 80-90 , цяла , не на отделни седалки. При спане седалищната част се издърпва напред , облегалката пада напред , като гърба на облегалката е с дебелината на седалищната част. Така става все едно си сложил два матрака един до друг. Механизъм няма , само четири панти които позволяват движение на облегалката. Има и други варианти при които може да се ползват два матрака , но трябва да се прецени на място кое ще е най-функционално и удобно.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • Еделвайс
                    Еделвайс коментира
                    Редактиране на коментар
                    Това ми допада като идея, ако имаш снимки би било супер да видя как изглежда.

                  • motor_men
                    motor_men коментира
                    Редактиране на коментар
                    Правя само поръчкови мебели и рядко снимам , клиентите не желаят да си виждат мебелите в други жилища. Има и вариант цял матрак да се приспособи като диван с ракла , два матрака сгъващи се един към друг скрити в шкаф. Но всичко зависи от помещението и разпределението на останалите мебели.

                  • rosen_offroad
                    rosen_offroad коментира
                    Редактиране на коментар
                    Това като идея изобщо не е добре за всекидневно ползване.

                    Имам такъв диван който е с панти и облегалката пада напреде:

                    1. Няма подматрачни рамки
                    2. Няма истински физиологичен матрак
                    3. Заема доста повече място в хоризонтално направление от вертикален гардероб - не се пести кой знае колко място сравнено със спалня.
                    4. Колкото по солиден и добър за спане матрак, толкова по тежък за разгъване от сама жена примерно

                    Става да спят гостите един път в месеца и наистина е доста по удобно от разтегаемите дивани но дотам.
                    Последно редактирано от rosen_offroad; 08-08-20, 14:58.

                • #13
                  Както е тръгнало май, накрая ще се вземе едно истинско двойно легло с хубав матрак, като под матрака да има подматрачни рамки и скрити чекмеджета, като основата на конструкцията да не е по-широка от самия матрак, пак ще го мислим....

                  Целия проблем от тези упражнения е че спалнята ни ще става детска, а хола който е с кухня, кухнята ще бъде преградена с алуминиева дограма, поръчана е и чакаме да я изработят, с огромни с бял мат тънък стъклопакет от пода до тавана с плъзгащи се врати, така хола става и спалня, та ще стане като при дядовата ръкавичка

                  Коментар


                  • Иван Жоров
                    Иван Жоров коментира
                    Редактиране на коментар
                    Преграждането е глупост. Намери начин хладилника да не е в стаята и по възможност готварската печка. Аз съм в малък апартамент. Първоначално голямата стая беше хол, спалня и кухня и нямаше драма с миризми от кухнята, но аз готвя рядко. Хладилника е в коридора и не се чува.

                  • Еделвайс
                    Еделвайс коментира
                    Редактиране на коментар
                    Бъди сигурен че сме пробвали всякакви варианти, преградата си е абсолютно необходимо, ако беше само хол и кухня да, тогава преградата е напълно излишна, но когато хола с кухнята, става и спалня трябва да бъде и шумоизолирано, то преграждането е просто задължително, успях с доста игра тип Лего, да пренаредя кухненските шкафове, аспиратора, всичко към кухненския кът, хладилника, печката, пералнята, стана практично и удобно.

                    По темата, още ще умуваме как да го направим с леглото......
                    Последно редактирано от Еделвайс; 09-08-20, 12:08.

                  • motor_men
                    motor_men коментира
                    Редактиране на коментар
                    Това , че ще преградиш кухнята е добре. Остава да избереш , да имаш диван който да ползваш и за легло , или да имаш легло което да ползваш и като диван , и двата варианта са възможни.

                • #14
                  При правилно подбран(оразмерен) механизъм и грамотен монтаж падащото легло е в динамично равновесие. Механизма на Хефеле е с амортисьори, а на Позоли е с пружини...невероятно е да падне да пребие някой, още повече задължително се поставя заключващ елемент в затворено положение.
                  Както писах преди...избора между легло или диван е разумно да се направи след оглед на помещението, изясняване на употребата му, както и целта на операцията

                  Коментар


                  • motor_men
                    motor_men коментира
                    Редактиране на коментар
                    На Хефле са най-качествени , лично аз , до опъната пружина не бих спал. Освен това избора на матрак е ограничен от допустимите килограми.

                  • artefekt
                    artefekt коментира
                    Редактиране на коментар
                    Няма опасност...добри са и двата...имат си и предимства и недостатъци.
                    За матрака...така е. Но падащо легло, разтегателен диван са си компромисен вариант наложен от обстоятелствата...не са съпоставими със стандартно легло.

                • #15
                  .... има готови решения но са малки като размери , искаме с двата матрака да е голям като една стандартна спалня. Направо се чудим какво да гледаме, знам че най-добре е по-голям апартамент но....
                  Колко е една стандартна спалня?На нас, 1,80 на 2 ни е малка.
                  Дизелов Jeep, не е Jeep.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X