Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сглобяеми къщи от Метална конструкция и Термо-Панели

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Дървените къщи, имат един (за мен) сериозен неостатък. Ако са на два етажа, скърцат като панти.
    и са по-евтини де, ама за упражнението е без значение.

    Коментар


    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      нещо не си разбрал, в световен мащаб точно с дървена конструкция са масовите къщи от този тип и не скърцат...... мен не ме вълнува този проблем, защото ще живеем на един етаж, стълби няма кой да качва на стари години

    • santaclash
      santaclash коментира
      Редактиране на коментар
      Може да се направи да не скърца. Живял съм в 3-етажна дървена. Нищо не скърцаше, а беше на над 30 години.
      Проблемите в БГ са друг тип-няма качествена дървесина за строеж на къщи. Климат, релеф, дъвесни видове...много фактори са. И наблизо няма. А да внасяш от Русия или от другия край на Европа (Швеция, Дания, Норвегия)...не е икономически изгодно.

  • #17
    Първоначално публикуван от FiveFinger Преглед на мнение
    Сглобяема, ама да не е дървена. Че чувам не добри отзиви за тях. Затова с метална конструкция.
    А може ли нещо по конкретно като мнение. Аз също мисля да правя с метална конструкция(може би защото цял живот работя с метали) но все още се двоумя и за дървената конструкция.

    Коментар


    • #18
      Доколкото аз рових и четох, дървените къщи са на твърда връзка, дървото трябва да е обработено подходящо да не се усуква, и се иска голям майсторлък да се направи като хората.
      При металните конструкции, този тип проблеми отсъстват.
      В световен мащаб са дървени, щото тази година минават два урагана, и ми трябва евтино решение.
      Или влагата и разказва играта на дървото, и пак евтини да си я оправи.
      В Бг, тези проблеми ги нямаме.

      Коментар


      • #19
        Не е заради ураганите. Строи се за три месеца. Поръчваш си я и след три месеца си нанасяш мебелите. С масивната строиш две години. От която и страна на процеса да си, взе ядеш дървото. Ако си инвеститор-влачиш проекта във времето, икномиката се променя, цени на материал се променят, труд... и обект, дето си го започнал с планирана печалба, може да го завършиш на загуба. Ако си клиента....2 години ще плащаш и наем, и кредит. Това ако изобщо се намери банка да ти финансира строеж.
        До икономика е цялата работа, не до ураганаите.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • bocho64
          bocho64 коментира
          Редактиране на коментар
          До преди едни 100/150г нашите дядовци от какво са строили къщи? От Руски и Шведски талпи ли!?!?

        • FiveFinger
          FiveFinger коментира
          Редактиране на коментар
          С каменни зидове и кирпич. И? Те и с волски каруци се движели, ама сега са само в музеите ...

      • #20
        Каменни основи ( те отвъд голямата вода и днес за основа леят бетон) ,дървен скелет и плет с обмазка.
        А коментара ми беше към Санта по повод,че си нямаме дървесина.

        Коментар


        • santaclash
          santaclash коментира
          Редактиране на коментар
          Доста неща са се променили от тогава. Къща по такава технология не съм сигурен, че въобще може да бъде построена законно с днешна дата. Сеизмични изисквания, топлотехнчески, сертификати на материалите, строителен надзор...Ако въобще е възможно, вероятно цената ще е като да вдигнеш 5-етажен блок.
          На тоя дървен скелет с обмазка...не ми се мисли къде ще му търсиш строителен надзор. И като им кацнеш с такава екзотика, още по-малко искам да си представя каква цена ще забият. Отказваща! Ама много отказваща.

        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          ее, още малко и тикли на покрива ще искате...... строяли са с най-евтиното и най-достъпното, най-често с труда на комшиите....... съберат се, построят с общ труд къща на един , после на другия, после на третия и т.н. ..... че дори аз не съм толкова древен, но помня как се събираше родата или приятели да се лее плоча например...... един майстор да връзва арматурата или да зида и другото личен труд

        • kra_kra
          kra_kra коментира
          Редактиране на коментар
          Нямаме дърво, преди 50 години чам не се използвало, а днес всичко е чам със живот 30 години максимум.
          Била и дъба го изрязаха фирмаджии през последните 10-15 години.

      • #21
        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        ей, не ме разбирайте погрешно, написах че не се виждам в бараката от пост 11 на Йорданов, иначе и аз си правя планове за след време да си купя и построя на тихо местенце точно сглобяема къща
        Наборе, и ти си разбрал погрешно. В бараката на снимката никога не са живяли хора а винаги е имало стока, обикновено ценна. Преди 80 години е направено за склад на 30 метра от Дунава, покривът декар и половина, бил смятан от немци /казват/, а аз съм качвал снимки в темата за дървени покривни конструкции. Постът ми и коментарът в него е по някои подробности в настоящата тема. Колегата след мен много точно го е формулирал - конструкцията позволява огромни прояви на въображението при последващото вътрешно и външно оформление на сградата.

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          ок, разбрахме се

      • #22
        Кой е най-удачния метод за постройка или нещо немасивно за нива или УПИ (без масивни, протяжни и скъпи решения). Поне в 3 сезона да може да се живее.
        Тези тип фургон ми се струва че лятото ще се свариш (ако няма сянка) а зимата ще е тегаво. Имам опит със стар фургон.

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          каравана 10 символа

      • #23
        Преместваемите фургони, ама не тези от ТКзС-то.
        Виж чичи Гошо какво ще намери за теб.
        Последно редактирано от FiveFinger; 08-06-20, 06:39.

        Коментар


        • #24
          В момента си правя такава къща, Стоманена носеща конструкция, метални ферми в покрива, ПИР панели и стоманобетонен фундамент. По замисъл и реални СМР става доста бързо и се спестяват доста операции, но иска сериозно логистично обезпечение.
          Танки грязи не боятся!

          Коментар


          • p-pleven
            p-pleven коментира
            Редактиране на коментар
            Пусни някоя снимка. Ще е интересно.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X