Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боядисване върху вар?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Боядисване върху вар?

    Зравейте. Нов съм във форума, но го чета от години и съм останал с впечатление, че има хора, които наистина си разбират от работата. Та въпроса ми е следния. Преди около 3 месеца закупих малка вила около Видин. Стените са от вар. Правени са преди около 30-40 години. Та питането ми е, възможно ли е и с каква боя да се боядисат на първо време. Казаха ми, че латекс не става. Моля, ако има хора, които разбират да се включат.

  • #2
    Всичко може, ама ако не е стената като юфка, по-добре си намажи пак с вар.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от 3x7r3m3 Преглед на мнение
      Зравейте. Нов съм във форума, но го чета от години и съм останал с впечатление, че има хора, които наистина си разбират от работата. Та въпроса ми е следния. Преди около 3 месеца закупих малка вила около Видин. Стените са от вар. Правени са преди около 30-40 години. Та питането ми е, възможно ли е и с каква боя да се боядисат на първо време. Казаха ми, че латекс не става. Моля, ако има хора, които разбират да се включат.
      Може. Прави се както обикновенно, грубо почистване, грундиране, латекс. Може и гипсова шпакловка да се положи ако ти е мерак за по гладки стени.
      В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
      В. Иванов

      Коментар


      • kra_kra
        kra_kra коментира
        Редактиране на коментар
        Може ли да обясниш каква е процедурата за шпакловка върху варта?

    • #4
      В грунда сложи и малко ц-200. Аз така направих на тъщата в къщата и стана супер.
      Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
      freelander 1,8 2001g.

      Коментар


      • #5
        Здравейте. С грунд, шпакловка и латекс стана идеално.
        Благодаря за отговорите. Забавих се с боята, но стана.

        Коментар


        • kra_kra
          kra_kra коментира
          Редактиране на коментар
          Дай моля те подробности за процедурата?

      • #6
        Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
        В грунда сложи и малко ц-200. Аз така направих на тъщата в къщата и стана супер.
        Той грунда за латекс изначално си е раздредено лепило от групата на C200, та си се хабил напразно.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #7
          Може, не знаех. Но... важен е резултата. 😁

          Коментар


          • #8
            Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение

            Може. Прави се както обикновенно, грубо почистване, грундиране, латекс. Може и гипсова шпакловка да се положи ако ти е мерак за по гладки стени.
            Може ли да обясните каква е процедурата за шпакловане върху вар?
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • #9
              Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение

              Може ли да обясните каква е процедурата за шпакловане върху вар?
              Цимент и Ц200, на око. Разбъркваш, разреждаш малко и мажеш с голяма четка. После си ти като изсъхне и почернеят стените.

              Коментар


              • #10
                Е с това ще ти е по лесно ... https://toplivo.bg/produkti/Stroitel...-Beton-Kontakt
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #11
                  Дълбокопроникващ грунд в съотношение 1 към 1 с вода. Мажеш обилно, чакаш да изсъхне хубаво и си боядисваш, с каквото ти е кеф.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #12
                    Върху Варосана стена е желателно да се положи само ВАР.
                    дали ще е като боя или шпакловка , важното е , да е вар.!
                    Не че другите съвременни матр , латекси лепила и силикони и тям подобни няма да "хвнат ".,
                    но варта е материал открит преди повече от 2500 год. и е природен , анти бактериален , "дишашщ" както сега е модерно да се говори от разни търговц,, и се ползва и до днес.
                    Да си намаже човек степите с ЛАТЕКС / латексови ръкавици сигурно всеки е виждал и пробвал!! /, ц 200 или 300 или къвто и да е грунд / разрадена акрилатна смола/ ,въху Вар
                    е все едно да си сложиш найлонов плик на главата и да го стегнеш около връта си.!
                    Чакай резултата след време.

                    Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                    Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                    Коментар


                    • сто
                      сто коментира
                      Редактиране на коментар
                      25 години време ли са? Щото преди толкова грундирах с цимент и Ц200, после шпакловах отгоре, и резултатът е предвидимия. Без изненади.

                    • Stbd
                      Stbd коментира
                      Редактиране на коментар
                      Какво общо има виждането на ръкавици и латекса? А..името - то е като медна жица и меден месец - нищо общо.

                  • #13
                    Първоначално публикуван от gogoll Преглед на мнение
                    Върху Варосана стена е желателно да се положи само ВАР.
                    дали ще е като боя или шпакловка , важното е , да е вар.!
                    Не че другите съвременни матр , латекси лепила и силикони и тям подобни няма да "хвнат ".,
                    но варта е материал открит преди повече от 2500 год. и е природен , анти бактериален , "дишашщ" както сега е модерно да се говори от разни търговц,, и се ползва и до днес.
                    Да си намаже човек степите с ЛАТЕКС / латексови ръкавици сигурно всеки е виждал и пробвал!! /, ц 200 или 300 или къвто и да е грунд / разрадена акрилатна смола/ ,въху Вар
                    е все едно да си сложиш найлонов плик на главата и да го стегнеш около връта си.!
                    Чакай резултата след време.
                    Това е правилното мнение, според мен.
                    ​​Иначе и тате може, и аз мога, ама козата си сака пръч

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X