Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ток и вода при строеж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ток и вода при строеж

    Здравейте, искам да попитам за строежа на монолитна къща в кой момент става необходим ток и вода. Питам с оглед на забавянето от вик и енергото с договорите. Може ли до приключване на грубия строеж без ток и вода? Става въпрос за гол парцел.

  • #2
    Трудна работа. Пусни по един кабел и маркуч от комшията. Иначе строителите ще те благославят, особено за водата.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      По принцип може. Ток ми прекараха към края на грубия строеж. При необходимост от въпросът се решаваше или с агрегат или с кабел от комшията. Кой знае колко не им трябваше на "майсторите". Чат-пат нещо да се резне с флекс. Рязането стана повече като сe стигна до зидарията.
      Виж, вода повече си трябва.
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 17-02-20, 18:00.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        Ток и вода си трябват от самото начало .
        емил златков
        паджеро 2.5тд
        ве стром 650

        Коментар


        • #5
          Цистерна. Такава на ремарке, за трактор.
          Или намираш пластмасови резервоари, от тия на рамка дето са, квадратните, по един тон. И викаш цистерна да ти ги напълни.
          За тока ще ти свърши работа и генератор.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            Абе що не си изберете една тема от вашите и там да си задавате безкрайните въпроси??? Напълнихте раздела с безсмислени теми и полезното отиде назад по страниците.
            Айде оправяйте го вече тоя имот и пишете на едно място.

            П.п. Ашколсун!
            За две години и половина, 37 мнения, 14 нови теми само в тоя раздел, почти всичкото въпроси на които вече е отговаряно. Мисля, че не е редно.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
              Абе що не си изберете една тема от вашите и там да си задавате безкрайните въпроси??? Напълнихте раздела с безсмислени теми и полезното отиде назад по страниците.
              Айде оправяйте го вече тоя имот и пишете на едно място.

              П.п. Ашколсун!
              За две години и половина, 37 мнения, 14 нови теми само в тоя раздел, почти всичкото въпроси на които вече е отговаряно. Мисля, че не е редно.
              Още нищо не си видял .
              Както се казва в рекламите : "Но това не е всичко..."
              Защото с оглед на факта, че
              Първоначално публикуван от Deny888 Преглед на мнение
              ..... Става въпрос за гол парцел....
              ... доде стигне до покрива ....
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                Извинявам се мислех, че не може в различните теми да се пише по други въпроси освен по поставените. Ако мога бих изтрила темите, които съм поставила,щом е нередно. Ако не администратора да ги изтрие, аз не намирам опция да ги махна, за да са отгоре важните за вас теми.
                Последно редактирано от Deny888; 18-02-20, 13:28.

                Коментар


                • #9
                  Ами седни и прочети в раздела - има няколко, айде да не казвам много - блестящи теми как хората започват от нещо и стигат до някакъв резултат. Там има и въпроси, и коментари, и богат снимков материал, и дискусии и много неща които ще са ви полезни и на вас. Иначе на всеки въпрос отделна тема и къде ще му излезе края докато стигнем до покрива, както казва колегата отгоре /многоуважаемия инж. Бате Владо Тц/.
                  Ей го ся някой колега ще те пита що не сте присъединили ток и вода, па ти май си имаше и такава тема отпреди няколко месеца...

                  Коментар


                  • #10
                    Както вече казах няма проблем администратор да изтрие поставените от мен теми. Стана ми ясно, че темата за тока и водата не ви е интересна, както и много други. Макар, че не видях някъде да пише вход само за врели и кипели в строителството. Може да пуснете ако искате като отделна тема "беззинтересните повтарящи се теми във форума за ремонти и майстори" , като гледам в такава ще ви е интересно да списвате...постове..

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Deny888 Преглед на мнение
                      Както вече казах няма проблем администратор да изтрие поставените от мен теми. Стана ми ясно, че темата за тока и водата не ви е интересна, както и много други. Макар, че не видях някъде да пише вход само за врели и кипели в строителството. Може да пуснете ако искате като отделна тема "беззинтересните повтарящи се теми във форума за ремонти и майстори" , като гледам в такава ще ви е интересно да списвате...постове..
                      Съвсем смислено Ви посъветваха да си направите една тема за голия парцел и в него да си питате питанките, когато и както Ви дойдат на ум. Отделна нова тема за всяка хрумка идва малко в повече. Защото със сигурност ще имате още 1001 въпроса ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        До колкото знам , разрешително за строеж се получава след сключени договори с енергото и ВиК.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Deny888 Преглед на мнение
                          Здравейте,...
                          Може ли до приключване на грубия строеж без вода? Става въпрос за гол парцел.
                          Какво значение има забавянето? Може без вода, може и без много неща,
                          ​​​​Перник не е умрял.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                            До колкото знам , разрешително за строеж се получава след сключени договори с енергото и ВиК.
                            Енерго и ВиК ти съгласуват проекта и подписват предварителен договор, което никак не означава, че имат готовност да те свържат. В някои случаи между първото и второто минава и повече от година ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

                              Енерго и ВиК ти съгласуват проекта и подписват предварителен договор, което никак не означава, че имат готовност да те свържат. В някои случаи между първото и второто минава и повече от година ...
                              Съгласуват го , след което има малка разлика :

                              1. С ВиК е предварителен договор . С Енергото : директно присъединителен договор , ако ще и на гола поляна да си .
                              2. Вероятно има случаи някъде из Мамковината нещата да се проточат във времето и цяла година . На практика (има си срокове) : не повече от 2-3 месеца . Аз лично с ВиК-то пък по спомен - около 2 седмици.
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X