Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гредоред .Има ли смисъл ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Аз не бих се занимавал с тикли, даже и покроива да е в перфектно състояние.
    Тикли са се ползвали от няма къде. Керемидите са били голям лукс, а покрива все пак трябва да се покрие с нещо. Как мислите-ако тогава хората са имали възможност дали нямаше да сложат керемиди?
    Да, тиклите сега са модерни, поради това, че на гражданята им е интересно, но това е стара технология, която вече никой не използва. И има защо.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #47
      Първоначално публикуван от 19R Преглед на мнение

      Имай в предвид ,че съм чувал и за случай в който тиклите са премахнати и на тяхна място е са положени модерни битумни плоскости ли бяха или от тези релефните ...та не след дълго е започнало разпадането на една от стените защото покрива вече няма същата тежест.
      Това не може да е вярно. Някой си измисля. Стената е била компрометирана от преди, или се е разпаднала поради друга причина. Свалянето на теглото води само плюсове.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Чаво, щом е реставрация-тиклите са си задължителни. Нали това се търси при всяка една реставрация-оригиналния вид.
        Ако се сложат керемиди-вече минава за реновация.

      • Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        Не е задължително всички да търсят автентичния вид на 100%. Но това е, което ми казаха момчетата (които, между другото, са правили къщата на един колега и са се справили доста добре): На каменна къща, ако и махнеш тежкия тиклен покрив и доста скоро стените тръгват да си ходят.

      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        На мен ми е странно това.
        Стените би трябвало да си стоят сами, без никаква външна подкрепа. Я Стоунхендж колко века си стои
        Бъзик де, но в Шотландия(например) има срутени постройки които трудно може да се нарекат къщи, но каменните зидове си стоят без да има какво да ги държи. То и у нас ги има.
        И все пак-не претендирам за правота. Може и така да е, просто логиката и строителната практика казват друго.

    • #48
      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Аз не бих се занимавал с тикли, даже и покроива да е в перфектно състояние.
      Тикли са се ползвали от няма къде. Керемидите са били голям лукс, а покрива все пак трябва да се покрие с нещо. Как мислите-ако тогава хората са имали възможност дали нямаше да сложат керемиди?
      Да, тиклите сега са модерни, поради това, че на гражданята им е интересно, но това е стара технология, която вече никой не използва. И има защо.
      Стара технология и много тежка .За работа също .На Балкана едната къща на тъста е такава ,приключение с тия плочи!Тука им казват "лиска"щото се цепят и дялат на листове!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #49
        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Това не може да е вярно. ...

        :Може, може. И аз съм го чувал по Родопите, особено за каменните къщи.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Бетонния пояс не е за да дава тегло, а за здравина. Монолит демек...

        • motor_men
          motor_men коментира
          Редактиране на коментар
          Има разлика между каменна къща и къща от гредоред и зидани тухли. При втората няма никаква полза от голяма тежест на покрива.

        • badeff
          badeff коментира
          Редактиране на коментар
          Каменна къща в Родопите се разпадна пред очите ми - съседът свали тиклите от покрива, забави се с ремонта, и след половин година зидовете тръгнаха да се разтварят навън, като страници на кашон. След още няколко години стана на грамада.

          За паянтовите къщи motor_men е прав - там тежестта на покрива няма значение за стабилността.

      • #50
        Тиклите са отживелица вече. Не вярвам, че предлагате сериозно човека да си направи покрива с тикли. Много трудно ще намери кой да ги нареди. Каменарството умря отдавна като масов занаят, а тиклите спадат към най-екзотичните му форми....дето хронологически са умрели първи.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #51
          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          Тиклите са отживелица вече. Не вярвам, че предлагате сериозно човека да си направи покрива с тикли. ....
          Ти прочете ли първата публикация в темата? Щото в нея пише
          1. нито имам пари да бутам , нито да строя и
          2. Покривът е с мартаци и плочи (тикли) ...

          Т.е. никой нищо не му предлага. Покривът с тиклите е заварено положение. Махането му и изграждането на нов ще си е 5-цифрена сумичка, а виж т. 1

          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #52
            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Да, тиклите сега са модерни, поради това, че на гражданята им е интересно, но това е стара технология, която вече никой не използва. И има защо.
            Защото сега се ползва друга технология - коват се за покрива и няма мърдане:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sweep_unfinish1.jpg
Прегледи:992
Размер:64.7 КБ
ID:6551274

            Коментар


            • veskov
              veskov коментира
              Редактиране на коментар
              Те не мърдат, гредите гният, основно от влага. Има и изключения, пр само една от гредите в къщата, не задължително на покрива. Виж, за кирпича влагата е смърт. Макар и лайняносламеноглинената му мазилка да е много здрава.
              пп а чам с тикла, изобщо със стара къща нещо не си мязат.

          • #53
            Стига сте плашили човека. Да си провери гредите , да си измаже и да си стегне къщата. Знаем за българина и вековището. От такова "вековище", всяка панелна баня дето къртя пода попържвам до десето коляно. Бай-Ганьо прави замазки по-силни от плочата. Мисъл- под нулата. Толкова за бай ганьовското "вековище".
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #54
              Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение

              Защото сега се ползва друга технология - коват се за покрива и няма мърдане:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sweep_unfinish1.jpg
Прегледи:992
Размер:64.7 КБ
ID:6551274
              Тия нямат нищо общо с масовите каменни плочи по старите къщи ,повечето са по половин квадрат плочата и за дупчене са тегави повечето.И са мнооооого добри на кила.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #55
                Някой има ли представа как се прави ел.инсталация в такъв тип къща? Едно време кабелите са били вкарани в нещо като малки метални тръбички(вероятно от безопастност) , а сега продават ли се? От къде могат да се закупят?

                Коментар


                • Asteri
                  Asteri коментира
                  Редактиране на коментар
                  Има някаква Наредба No.3/2004г за устройството на ел.уредби, според която кабелите трябва да са в метални тръби. Търсиш в интернет "метални тръби за електроиснсталации" и излизат.

              • #56
                Металните канали са много стара технология. Такива са ми в мазето. Сградата е въведена в експлоатация у лето 1937-мо. Нагоре по етажите са бергманови. Такава мизерия вече никой не прави, не се продава и няма смиъсъл да търсиш. Слагаш пластмасови.
                Металните вече са на гофрета и да- заслужава си да ги сложиш на места, където инсталациите са външни и има опасност някой шашкънин да ги повреди. Мазета, тавани, гаражи и т.н. Друг смисъл няма. Слагат се по промишлени сгради. Там и други се ползват. То е, за да може, ако Асан, пиян на животно в края на смяната, се набие в тръбата с електрокара, кабелът вътре все някак да оцелее.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • gy6ter
                  gy6ter коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не само за отвън ,аз бих препоръчал също където има дърво и евентуални гризачи .

              • #57
                Точно гризачите могат да са проблем в т.ч. съсели. Та пластмасовата тръба е много лесна за окепазяване, докато другата не.Или аз бъркам?

                Коментар


                • gy6ter
                  gy6ter коментира
                  Редактиране на коментар
                  Виждал съм прегризани кабели(1,5 мм2) ,единия път мишката се беше опитвала да премине от едното помещение в другото през дупката на кабела и само по пращенето разбрах от къде идва ,защото го беше нагризала ,почти прегризала едното жило вътре в стената и веднъж плъх си беше измътил малките в луминисцентна лампа и разбрах чак когато ми се обадиха ,че лампата не свети .Видях я може би няколко месеца след това и двете захранващи жила бяха прегризани тотално ,бяха гризали и отвора в ламарината (квадратен 2х2 см. някъде) явно да излизат ,но само бяха оставили следаи от зъби по боята .
                  Аз бих си сложил метални .

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X