Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Комбинирана плоча

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
    Да не говорим, че бетона е достатъчно евтин, за да не се реализира икономия от него...
    Искам да икономисам от теглото, да е възможно най-лека плочата, защото заменя доста по-лекия от нея гредоред, да не се появи после проблем с основите.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение

      !8 х 5,7 м. е затворената площ между носещите стени на първия етаж, от които е премахнат вече стария гредоред заедно с втория етаж. Първият етаж е без преградни стени. Вторият е жилищни помещения с леки преградни стени.
      Това е кръстосано армирано поле и няма да стане с оставащ кофраж в който стоманената ламарина се използва и за носещи способности. Ако загледаш клипчетата, ще видиш, че единия размер на полето е поне два пъти по-голям от другия, тогава се слага носеща армировка само в едната посока, еднопосочно армирано поле. Отделно самато поле трябва да го хванеш за греди, не става да изплескаш плочата директно върху тухления зид.

      Ако искаш да пестиш тегло се насочи пак към гредоред. Самия гредоред може да се изпълни от стоманени или дървени греди.

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение

        !8 х 5,7 м. е затворената площ между носещите стени на първия етаж,.
        За такава голяма площ мисля единствения вариант е да се направи ''ребреста плоча в две направления'' (малко смотано звучи, ама за по-точен аналог от руския се не сещам ) - ''кесонна'', ''bublle deck'' и прочие от тоя род.
        Aма там общата дебелина на конструкцията няма да е малка … (да речем грубо - 35-45 cm … При мен квадратурата е подобна и ми дадоха такива цифри за груба ориентировка)

        Единствените дето съм видял да правят нещо подобно у нас (може да има и други де) са ето тези:

        https://www.facebook.com/Кетер-Строй...ftEa-D0JZ_LsZ8

        Последно редактирано от BulAf; 18-01-20, 23:34.

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение

          Това е кръстосано армирано поле и няма да стане с оставащ кофраж в който стоманената ламарина се използва и за носещи способности. Ако загледаш клипчетата, ще видиш, че единия размер на полето е поне два пъти по-голям от другия, тогава се слага носеща армировка само в едната посока, еднопосочно армирано поле. Отделно самато поле трябва да го хванеш за греди, не става да изплескаш плочата директно върху тухления зид....
          Тези клипове, а и други, ги изгледах по няколко пъти преди време. И при мен единия размер на полето е повече от два пъти по-голям от другия ( 18 х 5,7 ). Гледам, слагат еднопосочно армиране между две греди и реших, че ако сложа греди върху стените, ще изглежда по същия начин. Идеята с този кофраж дотолкова ми харесва, че съм склонен да си преградя с носеща стена помещението под плочата по средата, ако това ще помогне за еднопосочно армиране.
          Последно редактирано от ag ro; 18-01-20, 23:42.
          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

          Коментар


          • #20
            Касетирана плоча е термина, но се ползват за много големи полета.
            Последно редактирано от ak101; 18-01-20, 23:39.

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение

              За такава голяма площ мисля единствения вариант е да се направи ''ребреста плоча в две направления'' (малко смотано звучи, ама за по-точен аналог от руския се не сещам ) - ''кесонна'', ''bablle deck'' и прочие от тоя род.
              Aма там общата дебелина на конструкцията няма да е малка … (да речем грубо - 35-45 cm …
              Благодаря за линка, на такова не бях попадал досега, много добре изглежда.
              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение

                Тези клипове, а и други, ги изгледах по няколко пъти преди време. И при мен единия размер на полето е повече от два пъти по-голям от другия. Гледам, слагат еднопосочно армиране между две греди и реших, че ако сложа греди върху стените, ще изглежда по същия начин. Идеята с този кофраж дотолкова ми харесва, че съм склонен да си преградя с носеща стена помещението под плочата по средата, ако това ще помогне за еднопосочно армиране.
                8х5,7 или 18х5,7 са размерите?
                Този тип конструкция се използва при някои мостове в Западна Европа. Бетона поема натисковите напрежения, стоманената ламарина опънните. Ключов момент е да се осигури сцепление между стоманата и бетона.

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение

                  8х5,7 или 18х5,7 са размерите?...
                  18 х 5,7 м. В съответното мнение вместо единица съм чукнал удивителна ( !), но е късно за поправка.
                  На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                  "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                  Коментар


                  • #24
                    В такъв случай говорим за еднопосочно армиране. Плочата ще ти е с дебелина 14см. което не е кой знае колко. Ако искаш лека конструкция метални греди и после сух под на Кнауф.

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                      ...дебелина 14см...
                      Звучи добре, предполагам проектантът ще каже колко висок профил ламарина и откъде докъде ще я мерим /дебелината на плочата/. За мен е важно, че е възможно, което бе и моето предположение, благодаря за съветите на отзовалите се.
                      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                      Коментар


                      • #26
                        Това е класическа гредова еднопосочно армирана стоманобетонна плоча, без оставащ кофраж и т.н. Не е проблем да стане и по-ниска, но тогава ще провисне и пружинира като се ходи отгоре.

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                          ...класическа гредова еднопосочно армирана стоманобетонна плоча, без оставащ кофраж и т.н....
                          Откъдето и започнах с въпроса - може ли да се олекоти класическата стоманобетонна плоча от този вид чрез използване на оставащ кофраж от профилирана ламарина, при което предполагам ще се спести и от труд за кофража?
                          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                          Коментар


                          • #28
                            По-скоро не. За да я олекотиш трябва да сложиш дебела ламарина, която също тежи. Едва ли ще докараш повече от 5-10% и то със зор. Работата обаче е много. За да осигуриш сцепление между бетона и ламарината трябва да сложиш куки през 10см. Сам сметни колко хиляди куки трябва да завариш. Това всичкото при положение, че намериш ламарина с точните размери.

                            Коментар


                            • #29
                              Колега връщаш ме 13 години назад,когато строих базата на фирмата ми. Конструктора реши точно такива плочи да изпълним.Първата с размери 22м/16м на височина 4,2м шлайфан бетон и две плочи 16м/8м на височина 2,8м и 5,6м.Доводите му бяха по лека плоча и спестяваш от кофраж.Дали ще изпълниш плочата с твоите размери без греди е малко спорен.

                              Коментар


                              • #30
                                Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                                ...Едва ли ще докараш повече от 5-10% и то със зор...
                                Един вид всичките тези писания из нета за по-малко бетон и тегло при тази технология са ала-бала или аз нещо не разбирам?
                                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X