Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтирай-си-сам климатик.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
    Разбираемо е да ти е интересно,да си монтираш сам климатика и после да се гордееш с това.По-добре се довери на професионалист,а пропиляното време дай на семейството,близките,приятелите или на това в което си добър.Успех!
    Чак пък да се гордея... Намирането на добър професионалист, който да монтира ЕВТИН климатик на 30-40 км. отвъд околовръстното е сложна, но несигурна за изпълнение задача. Последваща поддръжка и гаранционни проблеми са още по-сложни.

    Нека погледнем от гледна точка на един добър монтажник:

    За евтин климатик не може да вземе повече от 200 лева за стандартен монтаж, в която цена трябва да влезат 2 часа допълнително за транспорт, в които 2-те надници текат, добра стълба и винетка за баничарката. Няма откъде един дюбел да се купи. Гаранционните повреди стават доста скъпи за отстраняване, съответно една такава заявка за монтаж ще я върши само, ако съвсем закъса за работа, а това за добрите монтажници е малко вероятно.

    Ако поръчам 2-3 умерено скъпи климатика, сметката за монтажа + ТО прави поръчката добра, но не такъв е точно този случаи.

    От моя гледна точка:

    Правилният монтаж: неустановен срок чакане, климатик + поне 200 лева монтаж + поне половин мой работен ден + чакане и половин работен ден при гаранционен проблем.
    Неправилен монтаж: климатик + купуване на рядко или никога повече използани инструменти + консумативи за монтаж + някакви часове работа, разпределени в няколко уикенда + липса на гаранция + вероятност за оплескване на цялата работа.

    Слагането на удовлетворение или гордост в уравнението е ирационално.

    Коментар


    • #32
      Все пак виж техниците обслужваи най близкото населено място. Аз в техникума учех хладилна и климатична техника но пак избрах да платя за група по монтаж. Инстументите са скъпи и ако ще ги ползваш 1 - 2 пъти не си заслужава.
      Ти си монтирай телата и прекарай тръбите, плати на някой 30 - 40 лева само да дойде да ти ги върже, даже в извънработно време.

      Коментар


      • bokomo
        bokomo коментира
        Редактиране на коментар
        За тая схема съм получил отказ от 2мата читави и проверени монтажници, иначе е добра.

    • #33
      Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
      Все пак виж техниците обслужваи най близкото населено място. Аз в техникума учех хладилна и климатична техника но пак избрах да платя за група по монтаж. Инстументите са скъпи и ако ще ги ползваш 1 - 2 пъти не си заслужава.
      Ти си монтирай телата и прекарай тръбите, плати на някой 30 - 40 лева само да дойде да ти ги върже, даже в извънработно време.
      За 40 лв.няма да получи консултация по телефона дори.

      Особено извън града.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #34
        Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
        ...
        Ти си монтирай телата и прекарай тръбите, плати на някой 30 - 40 лева само да дойде да ти ги върже, даже в извънработно време.
        160 лв ми струваше свързването на разкачен за ремонт климатик, което свързване се състоеше от прокарване на има-няма метър медни тръби (през готов наличен отвор в стената) и свързване на същите към телата (монтирани).
        Това - насред София и след като 2-3 фирми отказаха да се занимават изобщо (въпреки че едната се намира на 5 минути бавен ход), а 1-2 ми вързаха тенекия.
        Монтажните групи си монтират продаваните от съответната фирма климатици и нямат нито време, нито желание да се занимават с дребни работи.


        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #35
          Мой приятел хладилен техник от старата школа използва за вакум помпа хладилен компресор Данфус. Каквото той ми е оправил повече проблеми с него няма .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #36
            Работи ли климатика?
            Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
            Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
            Opel Campo 3,1 TD '99
            Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X