Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с мишка над таван от гипсокартон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с мишка над таван от гипсокартон

    Както става ясно от заглавието,имам неканени гости или гост,който се е настанил над гипсокартона в спалнята ми,която е допълнително пристроена към къщата.Конструкцията на покрива е дървена,с наковано ОСБ,мембрана летви,керемиди.Отдолу с окачвачи има конструкция за гипсокартон.От една две седмици,чувам мишка/мишки да ходи по картона.Качвах се на покрива на спалнята,който е свързан с покрива на къщата,гледах но никъде не видях дупка от където са влезли,нищо не намерих.Притесненията са ми от това,че когато се изграждаше спалнята,никой от ''майсторите''не е сложил кабелите в някаква тръба/гофре и сега проводниците са над картона,и да не би мишката да реши да похапва от изолацията и да стане пожароопасно от късо съединение.Давайте съвети какво да правя,все някой си е блъскал главата с подобна история.
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

  • #2
    Пуснах на неканения гост да слуша това парче докато сме на работа. И като се върнахме го нямаше.

    Коментар


    • #3
      Други предложения?Утре да кажем ще оставя лаптопа включен и това ''парче''.Макар че не виждам как ще повлияе на мишката която е над картона.
      Yamaha Yz450F
      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
      Всичко с ''рошави''гуми!

      Коментар


      • #4
        Музика и осигурихте , сега храна за банкет и оставете . Бързо и хуманно решение , е с машинка против гризачи . Включва се в контакта и това е . Има си определен радиус на действие . Гризачите сами ще станат имигранти .

        Коментар


        • #5
          Съмнявам се да е мишка - те следват храната а едва ли там си оставил нещо за ядене. По-скоро съсел. Той храната си я носи в бърлогата а подпокривното пространство му е любима територия.

          Коментар


          • #6
            Според мен е мишка,но както и да е.Гледах някакви машинки из нета,но доколко са ефикасни,не знам.
            Yamaha Yz450F
            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
            Всичко с ''рошави''гуми!

            Коментар


            • #7
              Съсела би трябвало да си е легнал, нищо че беше топло. Слагай за мишки- отрови, лепенки, капани, и много различни пищялки .
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #8
                То хубаво да слагам ама къде?Като няма как да сложа над картона....
                Yamaha Yz450F
                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                Всичко с ''рошави''гуми!

                Коментар


                • #9
                  Е все някога ще умре.
                  строителен гипс смесен с пакетче нишесте и пудра захар.
                  захар.Все някъде отвор за лампа имаш предполагам. Ако нямаш направи си.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #10
                    И познай какво става като умре горе! Гони я и се моли да не умре от старост на тавана ти.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #11
                      Турай отрова и после ще правиш тавана наново.
                      Дядо ми така едно време кърти дюшемето в старата къща и от баба ми съм чувал, че я гонил с теслата по двора. Добре, че не я е настигнал...
                      Оставила бабата плика с отровата за мишки в кухнята и отишла някъде. Връща се-няма я отровата. Плъховете си завлекли направо целия плик под дюшемето и яли до насита. Десетина парчока извади от там дядо ми...ама преди това изкърти цялото дюшеме, щото гадините яли заедно, ама не бяха умрели заедно.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        С отрова няма да е,понеже после знам как смърди като умре.Някой има ли наблюдения върху разните електронни джаджи,за да ми препоръча такава която върши работа?
                        Yamaha Yz450F
                        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                        Всичко с ''рошави''гуми!

                        Коментар


                        • #13
                          има ,мишките се разхождаха край уреда като на теферич

                          Коментар


                          • #14
                            Машинките са ефикасни , поради описаните по горе причини не съм препоръчал борба с отрова . Машинката ще ги прогони без негативни последствия .

                            Коментар


                            • #15
                              И с какво машинката е по добра от колонките на лаптопа при 20kHz? Ако не четем рекламите де

                              Коментар


                              • Кольо
                                Кольо коментира
                                Редактиране на коментар
                                Колонките на лаптопа способни ли са на 20 kHz?
                                Не знам, питам... За ниските честоти е ясно, че са малко колоните способни на 20 Hz, не знам как е с високите.
                                А машинките може да са си така конструирани-да правят именно 20 kHz.

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X