Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с мишка над таван от гипсокартон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
    Плъховете бягат от машинките, ядат всякакви отрови, (без червено жито), но останалите разбират това и после не го пипват ....
    Около 5 килограма червено жито са ми изяли, ама трудно мрат от него. И това с години, т.е. не се разбират помежду си. Една шарена гранулирана отрова има, да не казвам голяма приказка ама за едно лято ми прочисти имота от опашати гости, засега. Много ефективна.

    Коментар


    • #32
      Изключете мишката от USB порта и тя ще спре...

      Сега по-сериозно. Относително наскоро се занимавах с подобна дивотия. Плъх, зад декоративна стена от гипскартон преграждаща тръбите в сервизно помещение.
      По обясними причини употребата на отрова беше най-нежелания вариант. Ако плъхът хапне такава и се спомине зад гипскартона, няма да има такава смрад.
      Решението беше следното - изкопаване на отвор в гипскатрона, достатъчно голям за да може да се работи зад него и да се запуши "пътят на гадините".
      След като пътят беше отрязан, се оказа че въпреки взетите мерки - вдигане на шум, ръчкане с каквото може да се бръкне, обгазяване с разни миризливи неща като кореселин, кириз с ендоскоп, "гостите" са се спотаили, но са останали зад гипскартона.
      Затова се разгърна мащабна бойна акция с работно име "на лов за гости". Състоеше се в прозрачна пластмасова кутия с размер закриващ отвора в гипскартона, и в нея капан за плъхове.
      В рамките на няколко дена приключихме сражението с отчайващ за гостите резултат от 0:5 за отбора на домакините.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #33
        Ицо, мойте гости ги изтрепах извън къщата. Така или иначе им се налага да излизат навън.
        С тия ендоскопи ми прилича на оня класически филм "ловът на мишката", или каквото там беше.
        То сигурно и с ускорител на частици може, ама на мен ми е проблем да си намеря динамометричен ключ за 5 мин. и после да го върна.

        Коментар


        • #34
          Ендоскопът се използваше само за да се уверя че плъховете са се изнесли, и като затворя гипскартона няма да умрат зад него, да се мумифицират и да осмърдят всичко.
          Съответно не свърши никаква работа.
          Гадинките категорично не са толкова "прости" колкото изглежда на пръв поглед или колкото ни се иска...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #35
            Моят опит с борбата с гризачите:
            Цехът е сред полето и в края наВ есента е истинско нашествие от мишки, и някй друг плъх.
            Капани, лепящи подложки имаха почти всекидневен успех, но гадинките не намаляваха.

            Случайна реклама на една дератизатрна фирма, последвана от доста отрова, заради кучетата-
            в специални кутии и буквално за няколко дни мишоците изчезнаха!

            От време на време намирам някй мумифициран труп, но миризма не съм усетил!
            Дератизаторът се оказа доставчик на вендинг машини и предполагам, че станал дератизатор
            по принуда

            Твърденията му са, че отровите ги карат да търсят вода и по тази причина умират навън.
            Може и така да е.

            В 

            Коментар


            • #36
              Кажи де.
              Иначе борбата с плъх в панелно мазе и полски мишок е различна.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #37
                Не е баш по темата, ама може да свърши работа на някой.
                https://www.youtube.com/watch?v=E38IU1nmTVA

                Коментар


                • Кольо
                  Кольо коментира
                  Редактиране на коментар
                  И защо в началото на клипа няма предупреждение, че животни са подложени на въздействието на електрическо напрежение, а после може някое от тях да се удави, съответно зрителя да изпита душевен дискомфорт? Някой дивак е правил този клип, а модераторите на You tube спят...

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X