Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане относно стъклопакети за дограма.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане относно стъклопакети за дограма.

    Колеги как мога да разбера дали стъклопакета не е обърнат ? Накратки от както ремонтирах апартамента в спалнята се получава конденз. Всеки ден се проветрява по няколно пъти, отделно има конвектор и в стаята е около 24 градуса жената си обича топличко да е. Но прави конденз по стъклопакета около 2-3 см. Дори и в момента хем вън е топло. Като пипна стъклото имам чувството че е доста студено хем е уж Ка стъкло двоен. Виках майсторите гледат казват всичко е наред. Сега понеже сложих щори на прозорците и даже се увеличи. Чудя се дали не е обърнат стъклопакета или просто платих Ка стъкло ама не е такова. Та се чудя дали има вариант да го проверя дали е сложен правилни или въобще дали е Ка стъкло. Иначе другия вариант е да поръчвам нови пакети, ама дали ще има ефект не се знае. Стаята е северна и слънце там няма. Има и нещо друго жена ми тези дни стои доста повече в стаята но все пак вечер когато си лягаме дори и да е нямало никои пак прави лек конденз а дори няма минусови температури. Паднат ли температурите около 0 градуса и почва а сега е даже по топло и прави но най вероятно заради щорите и жената вътре. Но все пак търся вариант да го премахна нацяло че ми писна от 2 години да бърша всяка сутрин. И врата на стаята е отворена постоянно. Благодаря предварително.

  • #2
    Ка стъклото се личи само.при.немонтиран пакет и само.в среза ,ако не е замазано.Ка филма стои като мазен слой.Проблема ти обаче не е от това.Ка стъклото спира само UV лъчите нищо друго.Стъклопакета ,дори троен е добре да е с аргон ,особено за помещения със северно изложение ,а и не само.И да е от 32мм.нагоре.В помещението ,ако си правил.ремонта дори преди месец си има остатъчна влага.На обикновен пакет 24мм. е нормално при температури около 0 да има лек конденз ,долу в ъглите и долната част.Повещение с идеална влажност почти няма ,освен при някои форми на отопление.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #3
      Погледни и водобраните дали не са запушени след ремонта.

      Коментар


      • #4
        Ако има дупка за комин в стаята -остави я отворена.
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • #5
          Сложи си влагомер в стаята и следи влажността. Според показанията му ще се ориентираш какви мерки да вземеш.

          Коментар


          • #6
            Рехау ,а и повечето големи производители имат система за вентилация ,без загуба на температура.Като допълнителен профил са монтира по хоризонталите на позицията.Преди беше скъп обаче и не знам и сега дали някой го предлага въобще.Пакетите с аргон и гаранция че конденза при нормална влажност,няма да го има!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от ZeroColdX Преглед на мнение
              Колеги как мога да разбера дали стъклопакета не е обърнат ? Накратки от както ремонтирах апартамента в спалнята се получава конденз. Всеки ден се проветрява по няколно пъти, отделно има конвектор и в стаята е около 24 градуса жената си обича топличко да е. Но прави конденз по стъклопакета около 2-3 см. Дори и в момента хем вън е топло. Като пипна стъклото имам чувството че е доста студено хем е уж Ка стъкло двоен. Виках майсторите гледат казват всичко е наред. Сега понеже сложих щори на прозорците и даже се увеличи. Чудя се дали не е обърнат стъклопакета или просто платих Ка стъкло ама не е такова. Та се чудя дали има вариант да го проверя дали е сложен правилни или въобще дали е Ка стъкло. Иначе другия вариант е да поръчвам нови пакети, ама дали ще има ефект не се знае. Стаята е северна и слънце там няма. Има и нещо друго жена ми тези дни стои доста повече в стаята но все пак вечер когато си лягаме дори и да е нямало никои пак прави лек конденз а дори няма минусови температури. Паднат ли температурите около 0 градуса и почва а сега е даже по топло и прави но най вероятно заради щорите и жената вътре. Но все пак търся вариант да го премахна нацяло че ми писна от 2 години да бърша всяка сутрин. И врата на стаята е отворена постоянно. Благодаря предварително.
              Май бях писал някъде ама нищо. Конденза се появява при голяма разлика между температурата на въздуха в помещението и повърхността (като студена бира на плажа, как се запотява бутилката). Разбира се зависи и от влагата в помещението. Ако ти се появява само по краищата, то е заради дистанционера (лъскавото алуминиевото между стъклата). Алумина си вкарва студа вътре и там имаш по-студена повърхност и даже при не толкова голяма влага в помещението иде конденз.
              Сега дали е К или не е си има едни уредчета за проверка ама можеш да провериш и с метал-детектор. Ако е К трябва да отчита нещо, ако е само бяло стъкло не отчита нищо. Ама от де са сложили слоя и да не са обърнали самото стъкло няма как да хванеш без уредче (или поне аз не се сещам). И аз препоръчвам да вземе влагомер и да видиш къде си с влагата. Ако жена ти глади или ползва сушилник да суши дрехи вътре или слага пране на радиатора, че видиш ли закъсняла да пусне пералнята с 1 ден и и трябва за утре (туй по моята съдя, твоята може да не е така) пак е лошо. Търси източника на влага. Ако влагата е в горе долу ОК проблема е в температурната разлика. Може да се окаже, че ако смъкнете 2 градуса температурата вътре, конденза ще позачезне.
              "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

              Коментар


              • #8
                Имаш ли вентилационни отвори на дограмата ?
                Ако нямаш , за мен от това е проблема .
                Изумявам се , че масово производителите на дограма в България не поставят такива , да не говорим , че някои дори не са чували за такова нещо...
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                  Имаш ли вентилационни отвори на дограмата ?
                  Ако нямаш , за мен от това е проблема .
                  Изумявам се , че масово производителите на дограма в България не поставят такива , да не говорим , че някои дори не са чували за такова нещо...
                  Масово народонаселението иска от новата дограма да не му духа и да се топли с минимални разходи. Ама имало конденз. Ами ще има, ако не се осигури нормална влажност.
                  Има поне два начина за това - проветряване или обезвлажнител. Като е много препоръчително да се ползва влагомер - помага доста в избора.

                  Коментар


                  • #10
                    Така сега да кажа няколко неща. Дограмата е Рехау дали има отвори за вентилация никаква идея нямам. В нас не се простира и тн. Има влагомер показва винаги между 48 и 58 %. Проветрява се поне по 2 пъти на ден за по 30 мин широко отворен прозорвц. И при всички тези упражнения дори в момента на 8 градуса навън отдолу прави около 2 см конденз. Нямам си идея защо така само в спалнята е проблема. В кухнята дограмата е същата стята е северна с неостъклена тераса проблем няма. Мисля да пробвам със стъклопакет с аргон да видим ще има ли подобрение.

                    Коментар


                    • #11
                      Ето това представлява вентилацията на дограмата.

                      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Schüco-VentoTherm.jpg Прегледи:0 Размер:17.5 КБ ID:6531562Натиснете снимката за да я уголемите  Име:aereco_eha2_400.jpg Прегледи:0 Размер:9.9 КБ ID:6531564Има модели които се поставят на дограмата и след монтаж. Помисли в тази насока.
                      Прикачени файлове
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #12
                        Ка-стъклото се познава по няколко начина. Най-културния е със спецялна машинка (не знам как се нарича) . По големите фирми за дограм трябва да имат или в строителни фирми. Втория начин е да провериш дали им слой покритие . Той стои по "мътен" и се драска лесно.Може в някой край на стъклопакета да изрежеш малко от заливката и да пробваш. Третия варянт (не знам дали ще можеш да го приложиш) е като приближиш огънче от запалка към стъклото . Виждат се два пламъка единия е червеникав (откъм покритието) а другия е нормален оранжев.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X