Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Читави автоматични бушони?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение

    Е то оставаше лампи и бойлер на едно...Слабия бушон стимулира бързото здравословно къпане
    Май не си виждал селска инсталация от следвоенно време. Всичко навързано на 1 квадрат кабел, на който му е опадала половината изолация.

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
      Потърси каква е разликата между крива А, B и С, разгледай графиките и ще си отговориш на въпросите. В спецификациите трябва да пише.
      Да, това ми трябваше!
      Явно търся В или А.

      А моите са С или D. Демек неточно съм си задал въпроса.
      Благодаря!
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • #18
        Крива А няма да намериш, не е и необходимо. Избери токът на предпазителя според сечението на проводниците след него, не по консуматора. B случая крива B e по- подходяща, но не е фатално​​​​​
        пп за общо понятие
        https://www.tech-dom.com/bg/avtomati...svachi/2/1843/
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #19
          Малко назад,за какво ти трябват.Нормален контакт,кухня,баня,гараж...

          Коментар


          • #20
            Хора, спрете се с тези криви. Няма такова нещо. Наричат се характеристики или коефициент на претоварване. Дименсията е кратност на номиналния ток и си чиста права графика.
            Тип С пренебрегват 5...10х In за полупериод (10ms при нашите 50Hz). Това е характеристиката на електромагнитната защита.
            Тип B са 3-5 пъти, D - 10...20 пъти.
            Термичната защита се настройва по номиналния ток (при С20 е 20А). Работата ѝ зависи от околната стреда - дали има наблизо апаратура, която пречи за охлаждане, околната температура и т.н.
            Има още едно число на прекъсвача - ток на късо, който няма да го разруши. Числото е от порядъка на 4500, 6000, 10000. Това са Ампери. Това зависи от дъгогасителната камера и е основно оскъпяващо перо в прекъсвача.

            Българските Шнайдер всъщност никак не са лоши. Не си спомням точния допуск за брак, но беше в порядъка на единици за милион позиции. Произвеждаха се и черните палци, които всички си мислят, че са френски.
            Човек се учи докато е прост!

            Коментар


            • #21
              Ще продължа тук,
              някой да е борил ДТЗ в окисленопроводна инсталация?
              постоянно изключва

              Кутиите масово са увити с клещите
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • #22
                Кутиите така се правят. Дву или трипроводна е инсталацията, защитата с предпазител ли е и ако да той ли пада или тя, стари луминисц тела има ли в нея, ВиК инсталация с метални тръби и нещо включено от нея? всиАко Ако изключиш всичко и включваш едно по едно, без да изключваш вече включените, ще излючи ли или след време.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                  Ще продължа тук,
                  някой да е борил ДТЗ в окисленопроводна инсталация?
                  постоянно изключва

                  Кутиите масово са увити с клещите
                  Увиването с клещите не е проблем. Проблема е увиващия или изолацията. Ако мислиш, че с клеми ще е по-добре бъркаш, с обувки шанса за проблем пак не е по-малък. Ако някой кабел има ударено някъде е много вероятно той да е проблема. В един приятел като завали започваха да падат предпазители. Оказа се лек теч близо до комина с ударен кабел наблизо, като изсъхне никакви проблеми.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #24
                    Трипроводна е инсталацията, засега реших, само проточния бойлер да е на ДТЗ-то.
                    Благодаря за идеите! За ударен кабел нямаше да се сетя, да гледам за монтаж с пирони.
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X