Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Читави автоматични бушони?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Читави автоматични бушони?

    Оказа се, че Elmark 25A не изключват при 29.5А

    та питането ми е, кои са читави(да изключват макс. при +10%)?
    Шнайдер, Noark, ABB, други?
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

  • #2
    Merlin Geren/Sneider с черни палци. Оранжевите са българско производство.
    -Чем занимаетесь по жизни?
    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
      Merlin Geren/Sneider с черни палци. Оранжевите са българско производство.
      Мерлин Жерин (Merlin Gerin) няма от 20 години и е закупена от Шнайдер електрик (Schneider Electric)
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        Бушоните си имат времезакъснение. Аз редовно претоварвам едни АBB и държат. Проектиран е да носи претоварване по определени криви с време.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
          Бушоните си имат времезакъснение. Аз редовно претоварвам едни АBB и държат. Проектиран е да носи претоварване по определени криви с време.
          Именно!!!
          Тези 29.5А пиков ток ли са, от какъв консуматор са и на колко фази са?

          Коментар


          • #6
            Ако го чакаш с 5А отгоре да изключи мигновено, няма да стане. Държат. Ако ти трябва толкова прецизна защита, не е това решението.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение

              Именно!!!
              Тези 29.5А пиков ток ли са, от какъв консуматор са и на колко фази са?
              Една фаза, 99% активен товар(реотани), забелязах го случайно,
              а има и 50А, ако е пак така +20%, като нищо може да се запали нещо при стара инсталация. Всъщност има следи от предишно стапяне.

              Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
              Бушоните си имат времезакъснение. Аз редовно претоварвам едни АBB и държат. Проектиран е да носи претоварване по определени криви с време.
              с колко % отгоре държат?
              Тия криви,ако ги има публикувани ще са ми достатъчни.
              Последно редактирано от DBRS; 17-11-19, 08:53.
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • #8
                С 4 ампера горница товаря, и държат около 5 минути. Има разни там видове, бързо и бавно действащи, производителят си публикува колко претоварване за колко време носи. Т.е. описаното в първия пост не означава, че е проблем. Ако все пак си убеден да купуваш нови - помисли за дефектнотокова защита или както там се казва, дето ако има утечка 20 милиампера и изключват. Да имаш резервен вариант ако пробие някой реотан и да мине през човек.

                п.с. Вързал си проточен бойлер на 25 А бушон, и си изчислил при напрежение 220 волта и 6,5 киловата. Таман същата сметка я докарах и аз, и така си се къпя от години.
                Последно редактирано от ikirov; 17-11-19, 09:06.

                Коментар


                • #9
                  Значи ABB са по-добре. (то и Елмарк са ок, само 25 го приемаме за 30)
                  За дефектнотоковата, в таблото са дадени накъсо нулата и земята. Увити с клещите окислили се, въпще грамофон свири.... Колко е истинска земята още не знам.
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • #10
                    Според мен си трябва бушон от 40 ампера нагоре, ама ти си знаеш. Много е неприятно като щракне баш докато си насапунисан в банята и потече студена вода. Добре поне че лампите са ми на друг токов кръг.

                    Коментар


                    • #11
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SCR00190.jpg
Прегледи:1093
Размер:56.8 КБ
ID:6528413
                      -Чем занимаетесь по жизни?
                      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SCR00190.jpg
Прегледи:1093
Размер:56.8 КБ
ID:6528413
                        Сега изглежда така:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture.JPG
Прегледи:1068
Размер:25.0 КБ
ID:6528420
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          само надписа е сменен, корпуса доколкото разбирам е същия като на мерлин жерин
                          -Чем занимаетесь по жизни?
                          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                            Според мен си трябва бушон от 40 ампера нагоре, ама ти си знаеш. Много е неприятно като щракне баш докато си насапунисан в банята и потече студена вода. Добре поне че лампите са ми на друг токов кръг.
                            Е то оставаше лампи и бойлер на едно...Слабия бушон стимулира бързото здравословно къпане
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • #15
                              Потърси каква е разликата между крива А, B и С, разгледай графиките и ще си отговориш на въпросите. В спецификациите трябва да пише.
                              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                              Телефон - в профила!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X