Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся оксиженист.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Има всичко, и все още се продава, няма кой да го работи.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #17
      С оксижена се бех срастнал,колко материал съм избълвал по колите едно време и тръби по заводите из района.Много си го признавам.оксито,после аргончето,а накрая е елжена и с него най ми върват тръбите и с него си взех метод 111.Телоподаващото е страхотно за много неща ,но за тая цел.тръби е най-неподходящо,според стандартите ,никак!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
        С оксижена се бех срастнал,колко материал съм избълвал по колите едно време и тръби по заводите из района.Много си го признавам.оксито,после аргончето,а накрая е елжена и с него най ми върват тръбите и с него си взех метод 111.Телоподаващото е страхотно за много неща ,но за тая цел.тръби е най-неподходящо,според стандартите ,никак!
        Като ти чета мненията , се чудя кога ти е оставало време да спиш и да ядеш.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение

          Като ти чета мненията , се чудя кога ти е оставало време да спиш и да ядеш.
          Нямаше телоподаващи . Тези които ги имаше бяха пернишки Г 500 с тел 1.2 и те за тънко не ставаха щото и с по тънка тел не можеш да свалиш мощноста под определена граница . Първите две читави немски телоподаващи дойдоха в системата на ДСО Мототехника и автосервизи в сервиз Дружба през 1985 година . Оксижена беше основно средство за заваряване навсякъде . Във Фурнир се спояваха с месинг кращата на километри транспортна мрежа та няма как да не станеш добър с оксижена . Отделно парова централа с три котела и стотици метри паропроводи . В квартала имаше поне петима майстори авто - тенекеджии които с оксижена можеха да те нарисуват .
          Последно редактирано от sek.1; 08-11-19, 17:08.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #20
            Тая реклама ми се натрапва от известно време,и погледнах:
            https://vikuslugi-bg.net/
            Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
            ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

            Коментар


            • #21
              Като им гледам рекламните снимки на тия , какво стягат и с какво го стягат , най-вероятно не са и чували за оксижен.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #22
                Хич не бъркайте ВиК специалист и парнаджия.И моя баща е парнаджия,та и аз съм чиракувал дълго при него.Също така не бъркайте кърпенето на коли с оксижен и преработката на парна инсталация ,,Тихелман",за каквато става дума.По-горе се обясни разликата. Десет заварки,някой ще каже нищо работа.Ама то не е само заварката.Искам да видя как някой ще си направи на място аншлус или ,,кацане" с телчарка/електрожен. А защо ацетилен-с пропан/бутан не се развива достатъчна температура.Та конкретно,мога да питам баща ми дали ще се навие или някой от неговите бивши колеги.
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #23
                  Читав заварчик, който да владее тия антикварни технологии, сигурно има останал тук-там...обаче ще имаш два предполагаеми проблема с такива майстори:
                  1. Системна, дългогодишна злоупотреба с алкохол, която се отразява зле на всякакви знания, умения и на личността като цяло.
                  2. Крайна незаинтересованост от какъвто и да е вид работа, резултат от дългогодишна заетост "на държавно".

                  Имам един човек, дето до преди 5-6 години доста редовно работеше парни инсталации на заварки, но ги правеше с електрожен. Оксижен едва ли е барал някога. Ацетилени и карбиди отдавна са демоде. Имат употреба тук-там, но отдавна не са масови.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #24
                    Топлофикация остана да си довършва редене на павета в двора на завода . Ако дойдат тия дни ще взема координатите на заварчика . Работи перфектно !
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение

                      Като ти чета мненията , се чудя кога ти е оставало време да спиш и да ядеш.
                      Не се гордея с това ,но не се и срамувам и да ти кажа честно като погледна назад към целия си трудов стаж от 85та до сега ,некои неща не ги вдевам как съм могъл,и имал време да ги върша,а и не само аз .Последните години нещата малко се кротнаха,но преди години се бачкаше много ,особено в годините/над 10/ в автобранша ,работеше се всеки ден ,няма събота ,няма неделя,делник ,празник ,по 10 до 14 часа на ден.Започнах като чирак с рециклиране ,изправяне на афтомобилИ от всякакъв вид ,заварки кърпене ,смяна на детайли, по цял ден .После припасвания на каапаци ,,врати ,че заварките си дърпат въпреки разпъващите крикове,после подговка и боя.След това захванах само автомонтьорство,доста време и там.беше.луда работа ,на моменти до 1-2през нощта.Та в годините натрупах доста опит в интересни занаятчийски браншове.Беше ми интересно ,а и скапаните години на мекия преход го налагаха,та за това се хвърлих в усвояване на занаяти за да мога да лавирам в работни позиции.Като си сам и рядко има помощ отнякъде ,времето ти е най-малкия проблем!Уменията са ми супер.в полза и сега и никога не съм бил притеснен ,че няма работа,особено сега!Сори за отклонението,ма времена кво да се прави!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Читав заварчик, който да владее тия антикварни технологии, сигурно има останал тук-там...обаче ще имаш два предполагаеми проблема с такива майстори:
                        1. Системна, дългогодишна злоупотреба с алкохол, която се отразява зле на всякакви знания, умения и на личността като цяло.
                        2. Крайна незаинтересованост от какъвто и да е вид работа, резултат от дългогодишна заетост "на държавно".

                        Имам един човек, дето до преди 5-6 години доста редовно работеше парни инсталации на заварки, но ги правеше с електрожен. Оксижен едва ли е барал някога. Ацетилени и карбиди отдавна са демоде. Имат употреба тук-там, но отдавна не са масови.
                        Пич, ти кой набор си? Ръсиш мнения от първо лице,но много се съмнявам да си чак такъв специалист по всичко. 90% от ,,новото" строителство между 1990 и 2005 г е с такива инсталации. Какъв комунизъм, каква държавна работа . Аз пък от своя страна съм заредил тонове карбид, разпъвал съм километри маркучи, разтоварвал съм ,разнасял съм и съм сглобявал безброй ,,печки'' , хиляди метри тръби и т.н.По-сериозно малко...
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • #27
                          Колеги, някои се отплеснахте! Всичко споделено го знам.
                          На времето се врях при чичовците с оксижена и те ми обясняваха кое как .... Но такова нещо не съм пипал, а докато придобия необходимия опит ..... Затова просто търся парнаджия. Инсталацията е Тихелман. Била е отворен тип, сега е под налягане. Преправянето е било колкото да се отчете дейност.
                          Работата е на стълбището, мазето, тавана. Не се очертава влизане по апартаменти. В 80% от трасето е достатъчно широко и светло за работа. Е има 1-2 заварки "на терсене" място. Ама чичовците преди 30г. са се справили !

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X