Обява

Свий
Няма добавени обяви.

600 Херца?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 600 Херца?

    Гледам вървят реклами за телевизори с 600 Херца честота на опресняване.
    Какво мислите?

  • #2
    До: 600 Херца?

    Хм много е,сигурно ще вади страхотна картина.Нашият е 100 Херца и на цифрова е страшилище - а това 600 ще е направо трепач.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • #3
      До: 600 Херца?

      Човшкото зрение върви на около 16. Всичко над 32-40 е глезотия. Още повече, че няма такива записи и предавания.

      Коментар


      • #4
        До: 600 Херца?

        И аз чух, но звучи мноого странно.

        Ясене, не бъркай броя кадри информация с честотата на преизчертаване на картината.
        Зависи колко остатъчно светене има самия екран, но на CRT монитор 60 херца се виждат веднага като трептене, понякога и 85 виждам. При 100 вече не виждам, но това не значи, че не натоварват зрението.
        При LCD е друго, там има значение колко бързо може да си сменя цвета точката ама честота на опресняване чак....
        Звучи ми като рекламирания контраст на моя монитор 5000:1 ... да, да ама не - това е само с изкуствено увеличаване на контраста на изображението.
        Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

        Коментар


        • #5
          До: 600 Херца?

          Първоначално публикуван от BAlexandrov Преглед на мнение
          И аз чух, но звучи мноого странно.

          Ясене, не бъркай броя кадри информация с честотата на преизчертаване на картината.
          Зависи колко остатъчно светене има самия екран, но на CRT монитор 60 херца се виждат веднага като трептене, понякога и 85 виждам. При 100 вече не виждам, но това не значи, че не натоварват зрението.
          При LCD е друго, там има значение колко бързо може да си сменя цвета точката ама честота на опресняване чак....
          Звучи ми като рекламирания контраст на моя монитор 5000:1 ... да, да ама не - това е само с изкуствено увеличаване на контраста на изображението.
          Не бе, не бъркам.

          LCD практически не преначертава - каквото е начертано, си седи. Подсветката му мига с толкова, че и с повече. А като надуеш яркостта докрай, спира да мига - тя така си регулира яркостта.

          С телевизията е даже още по-лесно - тя ти заема малка част от зрителното поле, не е като монитор. А трептенето се усеща с периферно зрение. В продължение на 60г телевизията тук беше 25 кадъра, в Америка - 30, и никой не го забеляза, докато не дойдоха големите екрани по половин стена.

          Коментар


          • #6
            До: 600 Херца?

            Споко
            Изглежда тук става дума за така нареченото "време за реакция", защото като разделиш една секунда на 600 се получава времеконстанта 1.6 милисекунди - горе-долу колкото "реакцията" на най-добрите LCD монитори. Рекламни номерца.

            Коментар


            • #7
              До: 600 Херца?

              Точно рекламни номерца. В тази криза и те го закъсаха и гледат как да впрегнат хората.

              Коментар


              • #8
                До: 600 Херца?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Не бе, не бъркам.

                LCD практически не преначертава - каквото е начертано, си седи. Подсветката му мига с толкова, че и с повече. А като надуеш яркостта докрай, спира да мига - тя така си регулира яркостта.

                С телевизията е даже още по-лесно - тя ти заема малка част от зрителното поле, не е като монитор. А трептенето се усеща с периферно зрение. В продължение на 60г телевизията тук беше 25 кадъра, в Америка - 30, и никой не го забеляза, докато не дойдоха големите екрани по половин стена.
                То киното още е на 24 кадъра.

                Коментар


                • #9
                  До: 600 Херца?

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  То киното още е на 24 кадъра.
                  А, и там има разни шашми. Например двоен сенник, да мига на 48, нищо, че кадърчетата си вървят 24. Почти като презредовата развивка на талавизора.

                  Коментар


                  • #10
                    До: 600 Херца?

                    600-Hz technology lets you view superb full-HD motion and still images with 1,080 lines of resolution. For even greater clarity with motion images, Panasonic uses its own unique image-analysis technology. This technology converts the motion in each scene into data, then optimises the sub-field to display fast-action scenes in full-HD resolution. And each frame is displayed for a shorter length of time than in previous systems, to reduce aftereffects.

                    http://www.panasonic.co.uk/html/en_G...941/index.html
                    LZ5ZI qth HASKOVO
                    Pajero II GLS 3000 V6

                    Коментар


                    • #11
                      До: 600 Херца?

                      600 херца е плазмата само. ЛСД нема на такава честота. И Ясен малко бърка според мен с мнението си за човешкото око. Това е скорост на реакция на дисплея.
                      Купих си въпросният телевизор, и мога смело да кажа, че при добър телевизионен сигнал, качеството се доближава до това на кинескопните технологии. Цените са им поносими към момента. Проблема е само, че най - малкият е 46 инча.
                      Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект

                      Коментар


                      • #12
                        До: 600 Херца?

                        Както вече бе казано човек вижда с Централното си зрение с 24-25 семпъла (кадъра) в секунда, периферното е друг филм, много по често (по-висока честота) и почти никакви детаили (идеята е била да забележиш прокрадващият се вълк/тигър/мечка и да БЯГАШ. Затова и трептенето на стандартните телевизори се забелязва като не гледаш в тя , а до тях
                        Със 100 Херцовите -трептенето изчезана, а при ЛЦД-тата и Плазмите дори не се и появи, сега играта е да се вдигне броя кадри до 120 например (един два монитора го могат но при ниски резолюции, чакат се догодина и на 1920х1080) не за друго, а за СТЕРЕО ефект с подходящи очила (лидер тук за сега са Нвидия http://www.nvidia.co.uk/object/GeFor...n_Main_uk.html
                        Но при телевизорите - това е САМО Реклама! Имайте в предвид че реалният брой кадри който идват до телевизора е 24-30!!! Тоест, всичко между тези кадри (нали телевизора ви показва 60-100, че и 600) е ИНТЕРПОЛАЦИЯ, т.е. взимаме кадър 1 и 2 и се опитваме да си представим какво се е случвало между двата кадъра (естествено са включени повече кадри и математиката е доста по-сложна) и да нарисуваме кадрите 1.1, 1.2, ...... и именно тук се крият РАЗЛИКИТЕ между добрата и "дървената" картина...
                        Унесох се в теория, ама се дразня като гледам как ОТКРОВЕННО Бива лъган обикновенният потребител и разбирам защо всъщност се унищожава Образователната система и децата им се вкарват в главите Мечтите, не да бъдат Космонафти (каквито бяха в нашите), а да са Рок певци, фото модели и Фолк Певици - За да могат да им пробутват всяка идиотия за Върхово постижение и да им взимата парите по-лесно, а на тях Дори да не им е ИНТЕРЕСНО как Работят нещата и Защо се случват дадени събития

                        Коментар


                        • #13
                          До: 600 Херца?

                          Високите честоти на опресняване би трябвало да решават проблеми от рода на артефакти и други от този род мисля, но 600Hz малко ще да е номер.Не съм сигурен че процесора има такава изчислителна мощност за толкова пиксели, особено за 1080 /full HD/.Мойте телевизори са 1024X768 и мисля че за сега това е по добре защото по добре се справят с ниската резолюция която имат българските канали /640х480/
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • #14
                            До: 600 Херца?

                            Ясене и Алекс. В книгите може да пише много неща, но аз ясно различавам 100 херцов монитор от 60 херцов такъв, това за тия с ЕЛТ. Също лесно различавам 50 херцов телевизор от 100 херцов такъв.

                            Отделно, движение, заснето вместо с 24, с 48 кадъра е много, ама много по-плавно. Мойта граница е накъде между 60 и 70. От там нагоре не мога да различа движението с колко кадъра е, но трептенето определено усещам, поне до 70-80.

                            В случая обаче не това е важно. 600-те херца са някаква шмекерия. А цялата работа с много херцове е за да не се получава непропорционално нацепване между кадрите. Давам пример:

                            24 кадъра, опънати до 50 например - има прескачане тук-там, което понякога се забелязва. В същото време, ако същите 24 се опънат към 100, това непропорционално накъсване, или разместване по време, е много по-малко и съответно се забелязва много по-малко. Ако вземем 600, както в случая, то една от целите е да може на тоя панел да се гледат без накъсване и трептене изображения, снимани във всякякви херци, при това ще изглежда и че телевизора работи точно на толкова херци, на колкото е снимано, като тия размествания, за които говоря ще са на практика незабележими.

                            Прилагат се и някои други хитринки на база човешкото възприятие, и тая честота дава възможност те да се правят по-лесно и по-добре. А факта че самия панел няма как да работи с такава честота си е факт отвсякъде. Кристалите не могат да смогнат, най-малкото.

                            Ясене, подсветката се модулира с много повече, поне на всичките, дето аз съм виждал. С импулсно управление (баласт) е, и се регулира с PWM. Няма особен смисъл това да се прави с ниска честота (под 100 херца), нито пък е някаква особена трудност да се прави с честотата на самия баласт, който най-често работи с честота някъде около 30-100 килохерца. Видимо трептене на подсветката по-скоро говори за някаква неизправност, независимо на каква сила на светене е сложена.


                            ПП: Имам точно Panasonic VIERA, но на над 2 години. Дори в момента е по-добър от доста по-нови, но като сравнявам картината на новите от същата серия, те са с осезаемо по-добра картина, така че лужата не е пълна. Мен лично не ме интересува на колко херца работи, а на това дали ми харесва като качество на изображението. Ако ми харесва, никак не бих се втелявал по надпидите на кутията, освен като конектори отзад и като това какви стандарти поддържа.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: 600 Херца?

                              Първоначално публикуван от Адриан Преглед на мнение
                              600 херца е плазмата само. ЛСД нема на такава честота. И Ясен малко бърка според мен с мнението си за човешкото око. Това е скорост на реакция на дисплея.
                              Купих си въпросният телевизор, и мога смело да кажа, че при добър телевизионен сигнал, качеството се доближава до това на кинескопните технологии. Цените са им поносими към момента. Проблема е само, че най - малкият е 46 инча.
                              Последното изречение не е вярно. Моят тв е с 600 херца - Панасоник TX-P42G10E. Най-малкият, с 42 инча. Данните са в линка по-долу.
                              http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09052292
                              Определено с много добра картина.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X