Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Узаконяване и одобрение на проекти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Узаконяване и одобрение на проекти

    Модератор:Темата идва от Сглобяеми къщи

    Проблема ми е че имам конструктивен и архитектурен план, но няма кой да ми го узакони в общината! София район Триадица.
    Последно редактирано от cveti; 28-01-09, 18:44.
    Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
    0884837709
    0878383528

  • #2
    До: Сглобяеми къщи

    Първоначално публикуван от ves1 Преглед на мнение
    Отдолу има два етажа на баща ми и на баба ми! Проблема ми е че имам конструктивен и архитектурен план, но няма кой да ми го узакони в общината! София район Триадица.
    Ако конструктивният и архитектурният проект са направени коректно, какъв е проблемът да се одобрят? (Узаконяване е да обявиш за законно нещо, което до момента е било незаконно .)
    НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
    Omnia vincit amor !

    Коментар


    • #3
      До: Сглобяеми къщи

      Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
      Ако конструктивният и архитектурният проект са направени коректно, какъв е проблемът да се одобрят? (Узаконяване е да обявиш за законно нещо, което до момента е било незаконно .)
      Да наистина правилната дума е "одобрят" а не "узаконят"
      Проблема в общината е че има една досадна лелка която се е заяла и казва че докато тя е там няма да строя! Иначе всички проекти са съобразени с ЗУТ
      Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
      0884837709
      0878383528

      Коментар


      • #4
        До: Сглобяеми къщи

        Първоначално публикуван от ves1 Преглед на мнение
        Да наистина правилната дума е "одобрят" а не "узаконят"
        Проблема в общината е че има една досадна лелка която се е заяла и казва че докато тя е там няма да строя! Иначе всички проекти са съобразени с ЗУТ
        Олееее, как ги обичам такива!! Казвай къде я сърби и да я разпертушиним.
        Май във всяко кметство има по една чума, дето основното и трудово задължение е да създава ядове на хората.
        НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
        Omnia vincit amor !

        Коментар


        • #5
          До: Сглобяеми къщи

          Точно за това ми трябва връзка в район "Триадица" Някой който да каже как да я убедим че всички документи са законосъобразни!
          Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
          0884837709
          0878383528

          Коментар


          • #6
            До: Сглобяеми къщи

            Първоначално публикуван от ves1 Преглед на мнение
            Точно за това ми трябва връзка в район "Триадица" Някой който да каже как да я убедим че всички документи са законосъобразни!
            Има два варианта:
            1 Документите са ти наред - тогава просто ги подаваш и чакаш законния срок за да ти отговорят утвърдително, или да изискат някои корекции.
            2. Те не са редовни и тогава - едни хартии в едно пликче.
            Но чувам, че в последно време, нещо се плашат от пликчета, та дано да са ти редовни документите!

            Коментар


            • #7
              До: Сглобяеми къщи

              Първоначално публикуван от ves1 Преглед на мнение
              Точно за това ми трябва връзка в район "Триадица" Някой който да каже как да я убедим че всички документи са законосъобразни!
              Идея нямам за какво говориш, тъй като не съм видяла проекта. Но ако си абсолютно сигурен, че той е изряден, пусни жалба до гл. архитект, до кмета или (ако тя играе с кмета) до главния архитект на града за това, че въпросната си превишава правата. Преди това си внеси документите и си получи аргументиран отказ в законния срок. Преследвай я за срокове, защото ще те мотае. Постоянно губят преписките из стаите, не си събират акъла да кажат забележките накуп и прочее номера. Вземай си входящи номера и писмени откази. Посещавай ги по два пъти седмично.
              Ако тя наистина се заяжда, няма начин да не успееш.

              Аз имам подобен случай в община Родопи. Една година не можем да вземем едно нареждане за ПУП. То не бяха писма от БДЖ, Министерството на отбраната, ХЕИ...И то поискани предварително, което не е нормална практика. Гл. архитект точно така се заял "Аз нареждане няма да ти дам!". Документите отлежават, а чиновничките се правят, че не работят там.... Абсурдистан!

              П.П. Пенчо, Пенчо! Нали се борим с корупцията! Как да си оправим Родината, ако все разчитаме на тия тарикатски рушветчийски номера...
              НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
              Omnia vincit amor !

              Коментар


              • #8
                До: Сглобяеми къщи

                Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение

                П.П. Пенчо, Пенчо! Нали се борим с корупцията! Как да си оправим Родината, ако все разчитаме на тия тарикатски рушветчийски номера...
                Така де, човека пита за варианти, аз му отговарям.Не му казвам какво да прави.Както съм написал, дано да са му изрядни документите, иначе е сложно.

                Коментар


                • #9
                  До: Сглобяеми къщи

                  Миналата година направихме проектите по последните промени в ЗУТа! И пак имам поне 4 писмени отказа за някви глупости! Последното което си спомням е, че при ремонт на покрив и преустройство на подпокривно пространство (каквото аз искам да направя) неможе да се променя кота корниз и кота било! Аз запазвам кота корниз, но кота било ми се повдига с един метър, за да достигна разрешените 45градуса наклон на покрива. Да но в ЗУТ пише че неможе да се променя кота корниз и никъде не се споменава кота било! Просто всеки си тълкува закона както му е изгодно!!!
                  Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
                  0884837709
                  0878383528

                  Коментар


                  • #10
                    До: Сглобяеми къщи

                    Първоначално публикуван от ves1 Преглед на мнение
                    Миналата година направихме проектите по последните промени в ЗУТа! И пак имам поне 4 писмени отказа за някви глупости! Последното което си спомням е, че при ремонт на покрив и преустройство на подпокривно пространство (каквото аз искам да направя) неможе да се променя кота корниз и кота било! Аз запазвам кота корниз, но кота било ми се повдига с един метър, за да достигна разрешените 45градуса наклон на покрива. Да но в ЗУТ пише че неможе да се променя кота корниз и никъде не се споменава кота било! Просто всеки си тълкува закона както му е изгодно!!!
                    Кота корниз се фиксира със застроителния план. Кота било е ограничена в член 24, ал. (2) от ЗУТ- тя не може да превишава с повече от 4,50 м кота корниз. Ако писмено ти откажат незаконосъобразно, може да ги съдиш до дупка! Ако държиш на подпокривното пространство, има и други решения.
                    Амбицирах се да отговарям, защото ми е писнало от корумпирани, неграмотни или просто мързеливи държавни служители. Но нямам фактите, за да мога цялостно да преценя случая. Консултирай се със съответните специалисти и не се отказвай!

                    Така казано излезе, че всички държавни чиновници са за трепане. Не е така! Познавам и страшно много свестни, работливи, качествени професионалисти. Бедата е, ча малкото мърша в "стадото" мирише убийствено много.
                    Последно редактирано от Петя; 28-01-09, 18:07. Причина: допълване
                    НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                    Omnia vincit amor !

                    Коментар


                    • #11
                      До: Сглобяеми къщи

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Така де, човека пита за варианти, аз му отговарям.Не му казвам какво да прави.Както съм написал, дано да са му изрядни документите, иначе е сложно.
                      Да, сложно е. Дядо ми имаше хубава приказка - интереса клати феса (непълният член е заради римата ). От едната страна - собственик с парче земя; от другата - куп нормативи и здрав разум. Ясно е, че собственикът иска да извлече максимума от парчето си земя. Но дали се замисля защо са създадени нормативите? Дали основната им функция е да тровят живота на горките хорица?
                      Хайде да ви изпитам. Ако някой знае - да казва.

                      П.П. Уж се обадих с една реплика, а се отече....Може би е добре да се разцепи темата, че сглобяемите къщички се разводниха.
                      НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                      Omnia vincit amor !

                      Коментар


                      • #12
                        До: Сглобяеми къщи

                        Първоначално публикуван от ves1 Преглед на мнение
                        Миналата година направихме проектите по последните промени в ЗУТа! И пак имам поне 4 писмени отказа за някви глупости! Последното което си спомням е, че при ремонт на покрив и преустройство на подпокривно пространство (каквото аз искам да направя) неможе да се променя кота корниз и кота било! Аз запазвам кота корниз, но кота било ми се повдига с един метър, за да достигна разрешените 45градуса наклон на покрива. Да но в ЗУТ пише че неможе да се променя кота корниз и никъде не се споменава кота било! Просто всеки си тълкува закона както му е изгодно!!!
                        Наеми консултантска фирма!
                        Цените не са високи, когато проектитането не е с търговска цел.
                        Те изготвят доклад за законност и съответствие на проектите и си ги внасят в общината. Чрез такава фирма всичко става бързо и гладко, в общината гледат само доклада и дават разрешение.
                        Успех.
                        VARADERO SD2

                        Коментар


                        • #13
                          До: Сглобяеми къщи

                          Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
                          Наеми консултантска фирма!
                          Цените не са високи, когато проектитането не е с търговска цел.
                          Те изготвят доклад за законност и съответствие на проектите и си ги внасят в общината. Чрез такава фирма всичко става бързо и гладко, в общината гледат само доклада и дават разрешение.
                          Успех.
                          Не се казва консултантска, а е проектантски надзор.
                          И не е вярно, че в общината гледат само доклада. Ако не дай си Боже стане нещо в съда се викат проектантите и одобряващия орган в общината. Надзора общо взето няма отговорности. И затова си гледат всичко независимо, че има доклад

                          Първоначално публикуван от ves1 Преглед на мнение
                          Проблема ми е че имам конструктивен и архитектурен план, но няма кой да ми го узакони в общината! София район Триадица.
                          На мен ми се струва, че само с тези проекти няма как да минеш. Има електро и ВиК. Не съм сигурен дали не трябва да се направи обследване на съществуващата конструкция (може и да е включено в конструктивния проект).
                          В зависимост за какво ще се ползват етажите може да се заядат и за паркоместа.
                          Никога разрешението за строеж не зависи от един човек.
                          Ще е интересно да кажеш какви са причините за тези 4 отказа.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Узаконяване и одобрение на проекти

                            Да тая тема обещава да е голяма. Във всеобщия строително архитектурен ХАОС, решението е подобно на това с фалшивите храни, корупцията и т.н.
                            Само да вметна че вече 4г не мога да почна да строя 120кв.м. къща върху 3дка моя земя, поради това че "евнтуално някога в едната страна на местото може би ще се проектира път". На въпросът ми КОГА, отговора е "еми то може и да се проектира ама може и да не се проектира тази улица, но пАри няма и не се знае кога ще стане". И така аз си гния в скапания грозен миризлив полуразрушен блок без да мога да направя каквото и да е за да живее семейството ми в нормална среда.
                            Знам че по ЗУТ може да ме ограничават, само ако има вече изготвен план за урегулиране района, а такъв няма и не се знае кога ще има, особенно пред вид кризата.
                            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                            Коментар


                            • #15
                              До: Узаконяване и одобрение на проекти

                              Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                              Да тая тема обещава да е голяма. Във всеобщия строително архитектурен ХАОС, решението е подобно на това с фалшивите храни, корупцията и т.н.
                              Само да вметна че вече 4г не мога да почна да строя 120кв.м. къща върху 3дка моя земя, поради това че "евнтуално някога в едната страна на местото може би ще се проектира път". На въпросът ми КОГА, отговора е "еми то може и да се проектира ама може и да не се проектира тази улица, но пАри няма и не се знае кога ще стане". И така аз си гния в скапания грозен миризлив полуразрушен блок без да мога да направя каквото и да е за да живее семейството ми в нормална среда.
                              Знам че по ЗУТ може да ме ограничават, само ако има вече изготвен план за урегулиране района, а такъв няма и не се знае кога ще има, особенно пред вид кризата.
                              Почти съм сигурен, че за да ти откажат, улица има! Може да няма парцели в регулация, но улицата да си я има. Иначе няма законов начин да ти откажат.
                              Парцела ти в регулация ли е?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X