Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Узаконяване и одобрение на проекти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • D-MAX
    отговори
    До: Узаконяване и одобрение на проекти

    Реда, и дисциплината никога не са били на Почит в България. Инак се удивляваме на другите нации за напредъка им, но опре ли ние да спазваме правила и норми, ставаме потърпевши. Да не говорим че нормите и законите в България сякаш винаги са правени за решаване на точно определен Личен проблем на някого или малка група от хора, а не на хората като цяло. Ако тука ти кажат в кой ден и час ще дойдат да свършат каквато и да е работа или няма да дойдат или няма да си свършат работата както трябва. Точно за Австрия съм се убедил че каквито и изсквания да има, то те имат някакъв заложен смисъл, който ние простосмъртните вечно смятаме за излишни. Сградата може и да е била на газ, но някой може и да реши да си сложи камина на дърва ей така за уют например. И ако комина е зазидан или запушен примерно два етажа по-горе, кой ще носи отговорността за отравянето на хората в блока тогава? В нашия бардак, който е с ТЕЦ, комщията на 9-тия етаж си е направил точно такава камина, въпреки ТЕЦ-а. Така че толкова по въпроса за излишността на надзора! Хората си имат с-ма за контрол и надзор, спазват си я и точка.
    Погледни блоковете във Виена и погледни нашите грозотии - две тераси еднакви няма, фасадите с изолации - тука има там нема, като всеки проявява собствено творческо цветолюбие - УЖАС. За дограмите да не говорим - такова грозно нещо като жилищен блок в Б-я аз другаде в Европа не съм видял.
    Въпрос на избор е човек дали да живее в коптор или в нормален дом. Паралелите с Виена са толкова взаимно перпендикулярни че даже са неуместни. Всичко което там е абсурд тук е норма!
    Последно редактирано от D-MAX; 08-02-09, 08:33.

    Остави коментар:


  • Пенчо
    отговори
    До: Узаконяване и одобрение на проекти

    Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
    С голям интерес прочетох цялата тема ,не че очаквах нещо по различно от проблеми с общината и се замислих дали някой може да сподели как е положението в по европейските страни.Дали и там ги има същите простотии като виза ,разрешение и други нужни и ненужни норми.
    Питам се дали има нужда от тази така сложна регулация или всичко е направено да се тормози простия човечец и да се цицка колкото може повече от него.
    Ох недей за Европата. Там са още по-сбъркани. Имам доста години опит с ремонти във Виена.Пожарникаря ни направи луди. Иска протокол от коминочистача, че всичко с комина е наред. И това е при положение, че сградата е на газ.А пък коминочистача трябва да минава на всеки 6 месеца за проверка. Ако не си там, в определения от него ден и час, общината е в правото си да ти запечата апартамента. А от там нататъка почват едни други дивотии. Не е лошо в Европата, ама дали ще ни хареса?А да не говорим например за смяна на дограма- може, но на цялата сграда с еднаква. А за балкон остъклен и приобщен към хола просто забрави!

    Остави коментар:


  • ves1
    отговори
    До: Узаконяване и одобрение на проекти

    Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
    Познати ли са ти във фирмата.
    Не за друго, но аз не бих си оставил оригиналите ако не ги познавам.
    На моите проектанти само копия давам.
    Не са ми познати! Ама незнам какъв е проблема аз съм им дал пълномощно да ме представляват в общината и всички възможни документи без нотарялните актове де!

    Остави коментар:


  • druncho
    отговори
    До: Узаконяване и одобрение на проекти

    Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
    С голям интерес прочетох цялата тема ,не че очаквах нещо по различно от проблеми с общината и се замислих дали някой може да сподели как е положението в по европейските страни.Дали и там ги има същите простотии като виза ,разрешение и други нужни и ненужни норми.
    Питам се дали има нужда от тази така сложна регулация или всичко е направено да се тормози простия човечец и да се цицка колкото може повече от него.
    Има ги разбира се. Може и не в тоя вид и предполагам със сигурност много по-опростено. Не може всеки да си строи каквото му скимне.
    Знам за САЩ, че даже като се излива бетон задължително има представители на местната община. И таксата съответно е доста сериозна.

    Остави коментар:


  • Георги Крумов
    отговори
    До: Узаконяване и одобрение на проекти

    С голям интерес прочетох цялата тема ,не че очаквах нещо по различно от проблеми с общината и се замислих дали някой може да сподели как е положението в по европейските страни.Дали и там ги има същите простотии като виза ,разрешение и други нужни и ненужни норми.
    Питам се дали има нужда от тази така сложна регулация или всичко е направено да се тормози простия човечец и да се цицка колкото може повече от него.

    Остави коментар:


  • druncho
    отговори
    До: Узаконяване и одобрение на проекти

    Първоначално публикуван от ves1 Преглед на мнение
    В момента всички документи са ми в фирмата и като ги взема ще пиша точния отговор на общината!
    Познати ли са ти във фирмата.
    Не за друго, но аз не бих си оставил оригиналите ако не ги познавам.
    На моите проектанти само копия давам.

    Остави коментар:


  • ves1
    отговори
    До: Узаконяване и одобрение на проекти

    В момента всички документи са ми в фирмата и като ги взема ще пиша точния отговор на общината!

    Остави коментар:


  • Пенчо
    отговори
    До: Сглобяеми къщи

    Първоначално публикуван от ves1 Преглед на мнение
    Точно така! При мен кота било е на 3.80м. над кота корниз и ненадвишава 10м. А всички планове са правени от такава проектантска фирма която се занимава с строителен надзор и са абсолтно съобразени с ЗУТ-а!
    За съжаление отговорника за нашия квартал в общината, г-жа Букорешлиева твърди че са незаконосъобразни тъй като кота било се променя с един метър от съществуващата. Нито аз нито консутантите откриха в ЗУТ параграф който забранява това!
    Ами поискай, да ти каже, кой член и кой параграф, сте погазили. И ако може да го напише и да се подпише. Иначе на приказки....Пускай си жалба с входящ номер и чакай установения срок.

    Остави коментар:


  • druncho
    отговори
    До: Сглобяеми къщи

    Първоначално публикуван от ves1 Преглед на мнение
    Точно така! При мен кота било е на 3.80м. над кота корниз и ненадвишава 10м. А всички планове са правени от такава проектантска фирма която се занимава с строителен надзор и са абсолтно съобразени с ЗУТ-а!
    За съжаление отговорника за нашия квартал в общината, г-жа Букорешлиева твърди че са незаконосъобразни тъй като кота било се променя с един метър от съществуващата. Нито аз нито консутантите откриха в ЗУТ параграф който забранява това!
    Всеки район в София, а и в цяла България, си има параметри на застрояване, в които влизат кота било, кота корниз и т.н. Провери в твоя парцел какви са. За да строиш или надстрояваш трябва да имаш виза. На нея обикновено си пише

    П.С. Няма фирма, която едновременно да е проектантска и да се занимава с надзор

    Остави коментар:


  • ves1
    отговори
    До: Сглобяеми къщи

    Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
    Кота корниз се фиксира със застроителния план. Кота било е ограничена в член 24, ал. (2) от ЗУТ- тя не може да превишава с повече от 4,50 м кота корниз. Ако писмено ти откажат незаконосъобразно, може да ги съдиш до дупка! Ако държиш на подпокривното пространство, има и други решения.
    Амбицирах се да отговарям, защото ми е писнало от корумпирани, неграмотни или просто мързеливи държавни служители. Но нямам фактите, за да мога цялостно да преценя случая. Консултирай се със съответните специалисти и не се отказвай!

    Така казано излезе, че всички държавни чиновници са за трепане. Не е така! Познавам и страшно много свестни, работливи, качествени професионалисти. Бедата е, ча малкото мърша в "стадото" мирише убийствено много.
    Точно така! При мен кота било е на 3.80м. над кота корниз и ненадвишава 10м. А всички планове са правени от такава проектантска фирма която се занимава с строителен надзор и са абсолтно съобразени с ЗУТ-а!
    За съжаление отговорника за нашия квартал в общината, г-жа Букорешлиева твърди че са незаконосъобразни тъй като кота било се променя с един метър от съществуващата. Нито аз нито консутантите откриха в ЗУТ параграф който забранява това!

    Остави коментар:


  • druncho
    отговори
    До: Узаконяване и одобрение на проекти

    Явно проектантите ти не са си свършили работата

    Остави коментар:


  • D-MAX
    отговори
    До: Узаконяване и одобрение на проекти

    Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
    Твоят начин на действие е СЪД! Вкарваш преписката в съда и печелиш!
    Ако не си изтървал всички срокове, де.
    Колкото и да не вярваме в правосъдната система, такива дела се печелят непрекъснато.
    Съд минах, и отново парадокс! Според съдийката аз съм прав, обаче и общината била права, затова отсъди в полза на общината без право на обжалване! На това аз му казвам Българско компетентно правосъдие. Затова се принудих да си скопя къщата и да проектираме нещо което въобще не исках.

    Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
    Как са правили проект? На базата на какви скици, визи и т.н.?
    Щото ако ги няма на мен пък не ми се публикува какво мисля за проектантите ти!
    Процедурата по проектиране беше възложена на проектантска фирма, тя пък наема фирма за прехвърляне на статута. Последната общо взето си свършва работата, взе парите, и като се получи проблема при "третото повикване" се изпари в буквалния смисъл на думата. Даже и се крият като ходех при тях. Кво да ги правя - да ги пуцам ли?
    Изобщо бъркотията е толкова голяма, колкото може да я забърка само един български чиновник на който не си дал 1лв рушвет. Нито повече нито по-малко. Дори не съм сигурен дали ме разбрахте какво точно ви описах. Ама това е! Немам нерви вече да ходя по законен ред. Смятах след някоя година да мина по същия ред и да си правя 10кв м барака в Родопите за лятото, обаче тез ме разубедиха и ще отида на варианта за няква грозна евтина стара каравана, та хем да не ми завиждат, хем да не ми я крадат, хем да не ми скъсяват живота повече мръсниците.

    Остави коментар:


  • druncho
    отговори
    До: Узаконяване и одобрение на проекти

    Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
    Къщата е Г образна с веранда и дългата и страна е 11м. Как да събера гараж и път със завой под 90 град на оставащите 5м. Ето какво исках преди(виж по-долу). Сега какво правим въобще не ми се публикува.
    Как са правили проект? На базата на какви скици, визи и т.н.?
    Щото ако ги няма на мен пък не ми се публикува какво мисля за проектантите ти!

    Остави коментар:


  • Петя
    отговори
    До: Узаконяване и одобрение на проекти

    Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
    .........
    Връхта на сладоледа беше като ми заявиха че така станало защото имало незаконни сгради които те не можели да бутнат. "Знаеш ли как се бута незаконна сграда?" ми заяви служителката в отдела. Да знам с Булдозер, багер , фадрома и достатъчно количество цигани.
    А за нас които караме по законния ред съгласно ЗУТ остана да духаме супата.
    Твоят начин на действие е СЪД! Вкарваш преписката в съда и печелиш!
    Ако не си изтървал всички срокове, де.
    Колкото и да не вярваме в правосъдната система, такива дела се печелят непрекъснато.

    Остави коментар:


  • D-MAX
    отговори
    До: Узаконяване и одобрение на проекти

    Къщата е Г образна с веранда и дългата и страна е 11м. Как да събера гараж и път със завой под 90 град на оставащите 5м. Ето какво исках преди(виж по-долу). Сега какво правим въобще не ми се публикува.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X