Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Икономични стенни ел. радиатори. Откъде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Икономични стенни ел. радиатори. Откъде?

    Някой купувал ли е, ползвал ли е и откъде може да се вземат най-изгодно. Интересуват ме най-икономичните.

  • #2
    До: Икономични стенни ел. радиатори. Откъде?

    Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
    ...икономични...радиатори...
    такова животно нема.

    (1) икономичността на една водна/парна отоплителна система малко зависи от радиаторите

    (2) щом искаш парно, все едно си баровец или крайно нуждаещ се (примерно с малко дете) и не те интересува икономията. Освен ако не си се засилил на геотермална схема, в който случай пак не те интересува икономията.

    Коментар


    • #3
      До: Икономични стенни ел. радиатори. Откъде?

      Колегата има предвид електрически май
      Провери за ADAX има добри отзиви за тях
      Land Rover Defender 110SW 300tdi

      Коментар


      • #4
        До: Икономични стенни ел. радиатори. Откъде?

        Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
        Колегата има предвид електрически май
        Е такова па животно съвсем нема. Киловатите са си киловати. От ток - 100% топлина.

        Коментар


        • #5
          До: Икономични стенни ел. радиатори. Откъде?

          Аз съм с ADAX в целия апартамент. Добри са. И греят въздуха, а не стените. Плащам по-малко от колкото за парно. Безопасни са за малки човечета, понеже се нагряват до кум 60-ина градуса, та изгаряне е невъзможно. Безшумни са.

          С 2 думи, настройваш температурата и забравяш. След 15-ина минути температурата в сатята е тая, която си избрал.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Икономични стенни ел. радиатори. Откъде?

            Здравейте!
            Аз също имам стенни ел.конвекторни радиатори АДАХ и съм много доволен.Имам северна стая-спалня, която преди и сега има проблеми с изолацията и мухъла, но от както има АДАХ има много голям ефект-това е най-топлата и суха стая, бързо топли, икономичен е,защото автомат.се включва и изключва, и понеже е под пвц-дограмата-изпарява ми кондзенза, от който преди нямаше отърване. Решението е добро.

            Коментар


            • #7
              До: Икономични стенни ел. радиатори. Откъде?

              Услушвай се в мр.Бриколаж или Практикер. около началото на отоплителния сезон пускат разни работи на промоция Аз съм с китайски "синхро", може ида не вземаш стенни, а на колелца - далаверата е че отдават топлина по-близо да теб ....а икономични........ няма! за толкова градуса - толкова киловати прости физични закони. Другото е на колко ще ги настроиш, каква термоизолация имаш и т.н. Не помня като се видяхме говорихме ли и за отоплението на къщите, ама ако искаш ела на по кафе да си клюкаме.
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                До: Икономични стенни ел. радиатори. Откъде?

                Едно време бях управител на българския клон на датската фирма, дето продава радиаторите в Бриколаж..

                Френски ламарини, внасяхме ги през Дания, за да издържаме датските и българските колеги.

                Работят добре! Мноооого важно е да се монтират точно както е нарисувано на кашона, т.е. 15 см от земята!

                2500 Вт има калпава защита, подпалва се и треперехме да не ни подпукат тия от Бояна, дето им запалихме пердетата!

                Иначе са читави, всичките френски се правят в една работилничка в едно преградие на Париж, сменят се само табелките!
                Трябва да се чисти редовно от прах отдолу...

                За сведения на незнаещите, има разлика между топлинната мощност на термопомпите /климатиците/ и тези на радиаторите!
                Но за разлика отмаслените изключват спрямотемпературата на входящия въздух, а не на маслото!

                АДАКС опушват стената! А френските духат напред! /ей, все още работя за тия тарикати!/
                Последно редактирано от Volk; 26-10-08, 12:52.

                Коментар


                • #9
                  До: Икономични стенни ел. радиатори. Откъде?

                  От 12 г. откакто се разведох с топлофикация съм с Адакс. Много съм доволен. Сега новите им модели са още по добри.
                  О899 2б2 1З2

                  Коментар


                  • #10
                    До: Икономични стенни ел. радиатори. Откъде?

                    ADAX имат и модели, които не опушват стената. Просто са малко по-скъпи.

                    Иначе и обикновените ADAX духат напред, но под по-малък ъгъл. Обаче пък са подходящи за зад пердета, за разлика от духащите напред.

                    А иначе най-високия им клас са даже и с цифров дисплай за температурата, има и разни джаджи да си програмираш кога и колко, ама са неоправдано скъпи по мойте критерии, особено като се има в предвид че вътре има електроника за има-няма 30-50лв.

                    Всичките вкъщи са от базовия модел, и до сега съм сменил само един потенциометър на единия, понеже го въртим наистина много, заради малкия. Нямат механични части (тия с електрониката - един модел над базовия) и съответно нищо не се износва, щрака и т.н.


                    А в определението "икономични", освен чисто отдаваната мощност, все пак има и други параметри. Например колкото на по-ниска температура работи нагревателния елемент, толкова повече топлина се отделя за топлене на въздуха, а не инфрачервено излъчване, дето топли стените и всички предмети наоколо, но не и въздуха.

                    Каквото и да купувате, гледайте каква площ има нагревателя му. Колкото е по-голяма, толкова на по-ниска температура работи и толкова е по-ефективно.

                    А съвсем случайно попаднах и на български отоплители, подобни на ADAX, чиято площ на нагревателите (представляват права тръба като на бързовар, в която е реотана, с нанизани ламели на нея) ми се стори дори по-голяма от тая на ADAX, а пък и самата конструкция на нагревателя ми се стори по-читава.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Икономични стенни ел. радиатори. Откъде?

                      Някой ще даде ли линк за онлайн пазаруване на радиатори на Adax, че ми трябва нещо за банята?
                      Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                      Коментар


                      • #12
                        До: Икономични стенни ел. радиатори. Откъде?

                        Не знам някъде да продават on-line.

                        Ето какво казва чичо Google:
                        http://www.google.bg/search?hl=bg&q=...a=lr%3Dlang_bg

                        Тия от първия линк ги внасят от години. Преди бяха с 5 години гаранция, а в момента не знам колко е. Звънни и питай.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Икономични стенни ел. радиатори. Откъде?

                          Съветвам ви да не влагате пари в електрически отоплителни уреди с директно преобразуване (реотани). Ако имате възможност сложете си инверторни климатик/ци по-възможност японски или ако сте в къща проучете възможностите за ползване на термопомпена инсталация. Разхода на електроенергия за същото количество топлина варира от 1/2 до 1/3 сравнение с реотанните, независимо какви. Поради високата цена на електричеството такава инвестиция се изплаща много бързо, а ще можете да се охлаждате при необходимост лятото.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Икономични стенни ел. радиатори. Откъде?

                            Първоначално публикуван от powwer Преглед на мнение
                            Поради високата цена на електричеството такава инвестиция се изплаща много бързо
                            Колко бързо? Щото съм си правил сметката, и нещо не излиза. Особено в случая с термопомпите, говорим за 5 цифрени суми като стойност.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Икономични стенни ел. радиатори. Откъде?

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Колко бързо? Щото съм си правил сметката, и нещо не излиза. Особено в случая с термопомпите, говорим за 5 цифрени суми като стойност.
                              Климатик срещу реотан за една стая (2-4 киловата) за по-малко от една зима.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X